شهرآرانیوز

آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۰ | بخش نهایی

در سالی که فیلم‌های ابرقهرمانی و بلاک‌باستر‌های پرخرج از ترس شکست مالی کنج استودیوهایشان خزیده بودند، فیلم‌هایی که سال‌های پیش کمتر دیده می‌شدند و فروش چندان برایشان اهمیت نداشت شانس دیده‌شدن پیدا کردند. این دهمین و آخرین قسمت از معرفی ۵۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۰ است.

مسئله رضا امیرخانی در کتاب «نیم دانگ پیونگ یانگ» چیست؟

 رضا امیرخانی از مشهورترین و پرطرف‌دارترین نویسنده‌های دو دهه اخیر ایران است که آثارش با استقبال فراوان مخاطبان ایرانی همراه شده است. به بهانه آخرین اثر امیرخانی که سفرنامه کره شمالی است، نگاهی داریم به روش کار امیرخانی و محتوای آثارش.

هومن سیدی در «قورباغه»، کپی‌کار یا سارق؛ هنرمند خوب یا هنرمند بزرگ؟

ما عاشق مقایسه‌ایم، ولی تقریبا هیچ‌وقت از دل این مقایسه‌ها اشاره یا توصیه‌ای درنیامده است. با خودمان فکر نکرده‌ایم که چه زمانی باید از «دستبرد فکری» حرف بزنیم و چه زمانی از «ارجاع». آیا به نشانه‌ها و علائم توجه می‌کنیم؛ به گیومه‌های تصویری، به پرانتز‌های بصری؟ بیایید به بحث کپی در سریال «قورباغه» از زاویه دیگری نگاه کنیم.

مَنش حاج قاسم یک مکتب است

سردار سید هاشم غیاثی که به گفته خودش توفیق همکاری نزدیک با حاج قاسم سلیمانی را نداشته، اما در طول سال‌های مختلف که در سپاه خدمت کرده بارها در جلسات مختلف با ایشان همراه بوده است، در گفت‌وگو با او به بررسی ابعاد مختلف شخصیت سردار حاج قاسم سلیمانی پرداخته‌ایم.

گزارشی از پدیده ساخت و فروش خانه‌ها در پشت‌بام‌های محدوده سیدی مشهد

شرایط اقتصادی امروز بسیاری از صاحبان منازل را در محلات قائم، خلج، بهارستان و سیدی مشهد به این فکر انداخته است تا با فروش پشت‌بام منزل خود درآمد اندکی کسب کنند، کاری که دیر یا زود به بروز خسارت‌هایی منجر می‌شود که جبران‌ناپذیر هستند و در خور مقایسه با درآمد اندکی که به دست می‌آید نخواهد بود.

روایتی کوتاه از مادر شهیدی که از عملیات مرصاد تاکنون در خانه‌اش را نبسته‌ است

۴ سال پیش بود که درباره‌اش شنیدم و اگر خانه کاه‌گلی‌شان در محله مهرآباد، با پلاکی که شماره ۱۱۰ رویش زنگ زده بود، را نمی‌دیدم، گمان می‌کردم یکی با اغراق دارد برای الفت فیلم نرگس آبیار رقیب می‌سازد. وقتی رسیدیم، اولین چیزی که توی چشمم نشست قرمز بود، قرمز زنگار گرفته، رنگ در نیمه‌بازی که انگار دلش در انتظار دست مردانه‌ای خون شده بود.

روایتی از پرستاران مشهدی که در راه خدمت به بیماران کرونایی جان دادند

تا یادشان می‌آید، همیشه با یک بغل رز سفید به رنگ لباسشان، روز پرستار را جشن گرفته‌اند، اما روز پرستار سال ۹۹ با تمام خاطراتی که از این روز به یادشان می‌آید، فرق دارد. روز پرستار سال ۹۹ به‌جای شمردن هدیه‌هایی که در این روز می‌گرفتند، تعداد پرستارانی را که کرونا جانشان را گرفته است، می‌شمارند! اول محمد شکری، بعد ننه صحافی‌مقدم و به‌تازگی سارا خاتون تیمورزاده.

معرفی انیمیشن کوتاه «بسکتبال عزیز» | زندگی عزیز من! + دانلود

انیمیشن کوتاه «بسکتبال عزیز» عشق کوبی برایانت، ورزشکار مشهور بسکتبال، به این رشته‌ی ورزشی و مسیری را که طی کرده است تا به یک اسطوره تبدیل شود روایت می‌کند. این انیمیشن بر اساس نامه‌ای از کوبی برایانت که برای یکی از رسانه‌ها و نشریّات فعّال در حوزه‌ی ورزش فرستاده و در آن از بازنشستگی‌اش خبر داده بود ساخته شده است.

نگاهی به کتاب «مصائب من در حباب استارت‌اپ» که به تازگی منتشر شده است

کتاب روایت کهنه‌روزنامه‌نگاری با نام دنیل لاینز است که بعد از نزدیک به دودهه فعالیت در نشریه معتبر «نیوزویک» از کار اخراج می‌شود. آن‌هم به این دلیل که با حقوق او می‌توانند به چهار جوان روزنامه‌نگارِ تازه‌کار حقوق بدهند. داستان غم‌انگیز هجرت ناخواسته یک روزنامه‌نگار از تحریریه به یک شرکت عجیب‌وغریب فناوری است 

گفت‌وگو با روحانی ویژه شب‌های اجرای حکم قصاص در زندان | آخرین همدم

برای زندانی شب آخر است و اگر پای چوبه‌دار، معجزه بخشش رخ ندهد، روز بعدی در کار نیست. برای همین روحانی ویژه شب‌های اجرای حکم قصاص همراه او شده است. درد‌دل‌های اعدامی را می‌شنود، وصیتش را می‌گیرد، آرامَش می‌کند و مهم‌تر از همه قول می‌دهد برای گرفتن بخشش از اولیای دم، تا واپسین لحظات تلاش کند.

درباره ضرورت کتاب خوانی در شرایطی که کمتر کسی این روز‌ها کتاب  می‌خواند

وقتی برنامه کتاب خوانی جایی در برنامه روزانه و حتی هفتگی پدر و مادر خانواده‌ای ندارد، نمی‌توان توقع داشت فرزندانشان در زمره افراد علاقه‌مند به حوزه‌های مختلف مطالعات غیردرسی باشند. به هر حال، والدین جزو اولین شخصیت‌هایی هستند که فرزندان از رفتار آن‌ها الگو می‌گیرند.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}