شهرآرانیوز

آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

گفتگو‌ با پرستارانی که تلفنی از بیماران مزمن مراقبت می‌کنند | پرستاری از پشت خط

چه جان دادن‌هایی که به دنبال آگاهی نداشتن و نبود مراقبت تخصصی بعد از ترخیص از بیمارستان‌ها رخ می‌دهد؛ به ویژه برای بیماران مزمن قلبی و مغزی که شاید اگر این بیماران، پرستارانی در خانه داشتند، یا پرستارانی از راه دور و تلفنی و هر راه ارتباطی دیگر، مراقبشان بودند، پرونده زندگی آن‌ها با یک اشتباه ساده بسته نمی‌شد.

درباره «ایلان ماسک»؛ که می‌تواند باعث تسهیل صعود به فضا و سقوط بازار ارز دیجیتال شود!

ایلان ماسک پیش از این هم توانسته‌بود با یک اظهارنظر کوتاه، تأثیر خارق‌العاده‌ای روی مارکت فناوری بگذارد. وقتی در حساب توئیترش از ناکارآمدبودن سیاست‌های حریم شخصی واتس‌اپ انتقاد و به‌طور غیرمستقیم اپلیکیشن «سیگنال» را به‌عنوان جایگزین پیشنهاد کرد، سهام سیگنال ۱۱۰۰ درصد رشد کرد.

درباره جنبش جهانی حمایت آزاردیدگان جنسی «MeToo#» | از آقای نقاش تا آقای خواننده!

میان جنبش جهانی «MeToo#» تا جنبش ایرانیزه‌شده «#من_هم» چیزی حدود ۴ سال فاصله بود. از روزی که زنان در گوشه‌وکنار دنیا از تجربه آزار و تجاوز جنسی خود نوشتند تا روزی که زنان ایرانی در کنار توئیت‌هایشان از MeToo# استفاده کردند، ۴ سال زمان برد.

گزارشی درباره عوامل اوج‌گیری کووید ۱۹ در مشهد | کرونا؛ همه ما مقصریم!

دوباره نقطه سر خط. بعد از یک سال و چند ماه دوباره برگشتیم به همان روز‌های پر استرس کرونازده، به آمار ۴۰۰ فوت در روز، به نقشه یکدست قرمز رنگ کشور، به پاس کاری مسئولان و برای پیداکردن مقصر اصلی بازگشتمان به همان روز‌های اول، به نقطه سر خط و روز از نو با کرونا.

روایتی از سربازان سر چهارراه‌ها و معضلات خدمت برای ترافیک شهر | هر روز از مشکلات سیلی می‌خوریم

آفتاب نزده باید بیرون بزنند. پوتین به پا و یونیفرم به تن. زمان و ساعت، حساب کتاب خودش را دارد. اینجا واقعا پادگان است؛ ورودی در اداره، دانشگاه و مدرسه و... نیست که در جواب به سخت گیری‌ها مثال بیاورند «پادگان که نیست!»

درباره مسیر مهران مدیری از یک نابغه کمدی به یک فیلم‌ساز بساز و بفروش

فکرش را هم نمی‌کردیم که یک هفته بعداز اینکه هومن سیدی جوان را برای سریال قورباغه ستایش کردیم، باید مهران مدیری با تجربه را برای چندمین‌بار در طول این سال‌ها به باد نقد بگیریم. برای هیولای جدیدش که نه تنها یک سریال قابل قبول نیست که تا به امروز و بعد از انتشار ۴ قسمت جزو بدترین‌های کارنامه کاری مهران‌خان است.

درباره تخفیف‌های نجومی کتاب در یک سایت مشهور و وظیفه ما | فروش‌های آبکی، تخفیف‌های الکی!

 می‌توان گفت اتفاق تازه‌ای نیفتاده، جز اینکه پای فروش کتاب‌های بی‌مایه و دزدی از گوشه و کنار خیابان‌ها، پاساژها، نمایشگاه‌های کتاب و... به یک سایت مشهور و به‌ظاهر معتبر (دی‌جی کالا) باز شده است؛ با همان ترفند نخ‌نما و قدیمی که در جا‌های قبلی به فروش می‌رسیدند: تخفیف‌های نجومی!

گم‌شدن کفش‌های حسن تفتیان همچنان خبرسازی می‌کند | سه صدم ثانیه و صد حاشیه!

تفاوت‌ها فقط در ۳‌صدم ثانیه رقم خورد. قهرمانی از کف سریع‌ترین مرد ایران رفت و بعد از آن بود که در نفس‌زنان پایان فینال دو ۱۰۰ متر جام بین‌المللی امام‌رضا (ع) و در حلقه خبرنگاران بهت‌زده از ناکامی المپین خراسانی، حسن تفتیان از گم‌شدن کفش‌هایش پیش از مسابقه گفت!

دلیل کاهش لطیفه‌های قومیتی در فضای مجازی چیست؟

خلوت شدنِ این روز‌های فضای مجازی از توهین‌های قومیتی در قالب لطیفه و... را دقیقا به چه حسابی بگذاریم؟ ریشه این رفتار، از بیخ کنده شده یا اینکه همچنان در لایه‌های زیرین شخصیتمان، جا خوش کرده است و مجالی برای بروز نمی‌بیند؟

گزارشی از پدیده «خانوار‌های یک‌نفری» که در حال رشد هستند

خانوار‌های تک‌نفره البته طیف‌های متنوعی از شهروندان مشهد را شامل می‌شوند. بخشی از آن را کسانی مانند دانیال تشکیل می‌دهند که هدفشان ممکن است مانند او «ساختن زندگی به شیوه شخصی خودشان و نه آن‌طورکه در کنار خانواده وسیع‌تر معنا پیدا می‌کند، باشد.»

گفت‌وگو‌ی اختصاصی شهرآرانیوز با پروفسور کریستوفر کلوهسی، کشیش ایتالیایی و پژوهشگر برتر کتاب سال

کریستوفر کلوهسی، یک کشیش کاتولیک رومی متولد آفریقای جنوبی و نویسنده کتاب «فاطمه، دختر حضرت محمد (ص)» و کتاب «نیمی از قلبم: روایت‌هایی از [حضرت]زینب، دختر [امام]علی (ع)» است که هردو را انتشارات گورگیاس چاپ کرده است. گفت وگوی پیش روی شما ترجمه‌ای است از مصاحبه با کریستوفر کلوهسی، کشیش ایتالیایی، درباره ۲ کتاب او درباره حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) که در سال‌های گذشته تألیف کرده است.

گفت‌وگو‌ با رضا زهتابچیان، کارگردان و نویسنده فیلم «دیدن این فیلم جرم است»

فیلم «دیدن این فیلم جرم است» بالأخره پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان، به پرده سینما‌ها رسیده و با گشایش مجدد سالن‌ها، خیز بلندی برای جلب نظر مخاطبان، در سطح مردمی، برداشته است. به بهانه اکران «دیدن این فیلم جرم است»، گفت‌وگویی داشته‌ایم با رضا زهتابچیان، کارگردان و نویسنده مشهدی فیلم، که خودش مایل است «مشهدی‌الاصل» معرفی شود.

گپی با عباس شهسوار درباره حواشی حراج اثر آغداشلو، اخلاق در هنر و خریداران آثار هنری در طول تاریخ

در این گفت‌وگو چندان به شخصیت اخلاقی آیدین آغداشلو کار نداریم؛ اما از میان صحبت‌های شهسوار می‌توانیم خیلی از مناسبات اجتماعی، اخلاقی، اقتصادی و فرهنگی هنر در ایران و جهان را بفهمیم؛ می‌توانیم با نگاهی دقیق‌تر درباره این حرف بزنیم که اخلاق کجای اثر هنری است و حراج آثار هنری چه‌ قواعد و اصولی دارد؟

روایتی از زمین بازی که معتادان در آنجا پیش چشم کودکان افیون و الکل مصرف می‌کنند

یکی از بچه‌ها کریم نام دارد.۱۰ ساله است. سرولباس او هم خاکی است. می‌گوید: ما که بازی می‌کنیم، معتاد‌ها می‌آیند اینجا مواد می‌کشند. بعضی وقت‌ها در همین زمین، ۳۰، ۴۰ نفر دور تا دور زمین می‌نشینند و مصرف می‌کنند.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}