شهرآرانیوز

آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

کارتون | پریدن از روی پرده آهنین

کارتون مونت ولورتون درباره مرزبندی‌ها و تفکر زندگی بهتر بین دو طرف دیوار است. دیواری که آمریکا در مرز‌های جنوبی خود با مکزیک کشیده است. دیواری که درواقع پرده آهنینی است که همه مهاجران فکر می‌کنند لابد آن سویش چراغ‌های زندگی پرنورتر و جذاب‌تر است. به هرحال بعد از دوره ریاست جمهوری ترامپ، خیلی از اتفاقات و تصمیم‌هایی که ترامپ گرفته بود، دوباره بازبینی و بسیاری از آن‌ها ملغی شد.

ویدئو | با اهالی محله پنجتن مشهد درباره تلویزیون و سریال «نوروز رنگی»

سریال «نورزو رنگی» که این روزها از شبکه پنج سیما پخش می‌شود در محله پنجتن مشهد فیلم‌برداری شده است. در بعدازظهر یک روز بهاری به محله پنجتن رفتیم و با مردم درباره تجربه‌شان از روزهای تصویربرداری سریال و اولین تلویزیون رنگی‌شان صحبت کردیم.

کارتون | آدم‌هایی با چشمان بینا برای نادیدنی‌ها

اثر «مارکو ملگراتی» ایتالیایی به‌دور از ماهیت، بدون شخصیت‌پردازی‌های آن‌چنانی و متکی بر ایده، سعی می‌کند چیزی را بیان کند. مردی که دقیقا با شکل‌وشمایل مانکن‌گونه و با سایه‌هایی بر صورتش، مثل مانکن‌هایی که عطر و ساعت و کت و شلوار تبلیغ می‌کنند، دارد کاری را انجام می‌دهد که کمی دور از انتظار است.

نوای نوروزی در ایران‌شهر | ویدئو تبریک سال نو

نوروز برای ما ایرانیان یک جشن ملی محسوب می‌شود و هریک از اقوام ایرانی از شمال تا جنوب گرفته این عید باستانی را جشن می گیرند و موسیقی خاص آنها برای تمام ایران جذاب است، این انیمیشن هم به یاد تمام اقوام کشور و اتحاد آنهاست.

کارتون | غرق شدن در اقیانوس اطلاعات به دردنخور

حجم عظیم اطلاعاتی که درحال گردش است، مجال را برای آدم‌های فرصت طلب مهیا می‌کند تا هر چیزی را که خودشان یا اربابانشان می‌خواهند، به مردم بفروشند؛ دروغ، شایعه، تهمت، ترس یا هر چیزی که با منافعشان سازگار باشد. «کوین کالاگر» این بار به سراغ این دسته آدم‌ها رفته است.

کارتون | خط‌های اشتباه یک پیش فرض

اثر «ولادمیر سمرنکوو» روس، علم کم خطا و دقیق ریاضیات و هندسه را به چالش می‌کشد. او می‌داند با کدام وجه زندگی نمی‌شود شوخی کرد و دقیقا به سراغ همان بخش می‌رود.

واکسن کرونا به مشهد رسید

هم‌زمان با فرمان رئیس‌جمهور، کار تزریق واکسن در مشهد نیز مانند دیگر شهرها شروع شد. ۴۷۰‌نفر از کادر درمانی بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهـد، اولین دریافت‌کنندگان واکسن اسپوتنیکV یا همان واکسن روسی ضد‌کرونا بودند.

کارتون | بازیگوشی کلمه‌ها و صراحت خطوط

«هر چیزی که در این جهان می‌طلبی، در وجود خودت قرار دارد.» این مفهومی است که مولانا درموردش دیوان شمس تبریزی را نوشت. سعدی، گلستان و بوستان را نوشت و ارسطو و مابقی بزرگان هرکدام هزاران کلمه خرجش کردند. ولی ضیایی با چند خط ساده و به‌دور از پیچیدگی‌های معمول این قبیل کارها، تمام کلماتی را که خرج این مفهوم شده است، به چالش می‌کشد.
پربازدید
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}