شهرآرانیوز

آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

تاریخچه طالبان در یک نگاه + اینفوگرافی

پس از خروج نیروهای شوروی از افغانستان و آغاز جنگ داخلی در این کشور، طالبان به عنوان موثرترین بازیگر سیاسی در ۲۵ سال گذشته باقی مانده و حالا قدرت را برای دومین‌بار به دست گرفت.

مقصد پناهجویان افغانستانی کجاست؟ + فیلم

پس از تصرف کابل توسط طالبان، بسیاری از ساکنان این شهر به فرودگاه رفتند تا شاید بتوانند با هواپیماهای ناتو و آمریکا از کشور خارج شوند و برخی از آنها یک هفته است که همچنان در فرودگاه منتظرند..

سرور رجایی شاعری که عاشق ایران بود + فیلم

محمدسرور رجایی از شاعران و نویسندگان افغانستانی بود که در ایران زندگی می‌کرد؛ او در سال‌های اخیر مسئول خانه ادبیات افغانستان بود و چند روز قبل به دلیل ابتلا به کرونا جان باخت.

راهنمای تصویری ثبت نام کودکان افغانستان در مدارس

سرانجام بعد از یک دوره زمانی سردرگمی و معطلی پشت درب مدارس فرآیند تحصیل مهاجران بدون مدرک افغانستانی از روز گذشته وارد فرآیند جدیدی شد. در فایل تصویری که داخل این خبر بارگزاری شده است، اطلاعاتی درباره ثبت‌نام کودکان افغانستانی و مراحل جدید آن ارائه می‌شود، ثبت‌نام کودکان مهاجر را با امیدواری تا پایان با جدیت دنبال می‌کنیم.

گفت‌وگو با محمدکاظم کاظمی درباره مشکلات دانش‌آموزان افغانستانی + فیلم

بیش از یک هفته از صدور بخش نامه توسط وزارت کشور برای ثبت نام از دانش آموزان فاقد مدارک شناسایی می‌گذرد، اما تاکنون دفاتر کفالت برگه‌های حمایت تحصیلی را صادر نمی‌کنند. این درحالی است که براساس فرمان رهبری دانش‌آموزان بدون مدرک شناسایی هم می‌توانند در مدارس ایران تحصیل کنند.

همچنان مجوز ثبت‌نام برای دانش‌آموزان بدون مدرک افغانستانی صادر نمی‌شود + فیلم

همین یک هفته پیش بود که خبر اصلاحیه شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس دولتی منتشر شد. با این حال گزارش‌های میدانی و البته مردمی حاکی از آن است که دریافت برگه حمایت تحصیلی چندان کار ساده‌ای نیست.

طالبان با تبر به جان تلویزیون افتادند + فیلم

با افزایش جنگ در بخش‌های مختلف افغانستان درحالی که هرروز صدها تن از مردم افغانستان به دلیل جنگ از خانه‌هایشان آواره می‌شوند، عده‌ای معتقدند که طالبان تغییر کرده است، موضوعی که این ویدئو آن را رد می‌کند.

پایگاه بگرام پس از خروج نیروهای آمریکایی + فیلم

نیرو‌های نظامی آمریکا روز گذشته و پس از ۲۰ سال پایگاه نظامی بگرام بزرگترین پایگاه نیرو‌های آمریکایی در افغانستان را ترک کردند. مسئولیت این پایگاه روز جمعه به نیرو‌های امنیتی افغان، انتقال یافت.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}