شهرآرانیوز

آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

کارتون | هنر بدون آگاهی خاموش است

وقتی که آگاهی هنرمند افزایش بیابد، بدون تردید اثری که تولید می‌کند، نیز به سطح آگاهی مخاطبانش اضافه خواهد کرد؛ چیزی که «سرگی سمندایف»، کارتونیست اوکراینی، سعی می‌کند به آن اشاره کند.

کارتون | ماجرای آن بچه لوس و دکمه‌ای که کار نکرد

اثر به شدت مفرح و خنده آور «دیو گرانلوند»، کارتونیست روزنامه‌های معتبر «نیویورک تایمز» و «شیکاگو تریبیون»، می‌تواند نماد واقعی یک طنز تصویری موفق باشد. او باتوجه به اخبار چند روز اخیر، توانسته است ازبین آن‌ها اتفاقی خنده آور را جلوی چشم مخاطب بگذارد.

کارتون | تاریخی که همیشه تکرار می‌شود

پاتریک چاپات در این اثر، آخرین سرباز را مثل شوالیه پیروز نکشیده است، بلکه تصویری شکست‌خورده و خسته از او نقش کرده است. او درحالی‌که سلاحش را دنبال خودش می‌کشد، به‌سمت تصویر می‌آید و در همان حال در فکرش به زمین و زمان فحش می‌دهد. شخصیت او انگار سربازی است که مدت زیادی را در جنگ‌ها و دور از خانه بوده است.

کارتون | پرواز از پشت دیوارهای تیره

شخصیتی که «الساندرو گاتو»، کارتونیست شاعرمسلک ایتالیایی، تصویر کرده است، مصداق واقعی مسافری است که پشت دیوار‌های قطور زندان است و تمام وسایل سفر را دارد. کاراکتر در سمت راست تصویر ایستاده است و روبه‌رویش پنجره کوچک سلولش است.

کارتون | نبود بر سر آتش میسرم که نجوشم

«اسامه حجاج»، کارتونیست جوان و کاربلد اردنی، هاله‌ای عظیم از دود و آلودگی را ترسیم کرده که به شکل موجودی با هیئت آدم درآمده است. بینی این هیولا، دودکش صنایع و چشم‌هایش بشکه‌های نفت هستند. موجودی خندان که انگار به گردش آمده است. او درحالی‌که بر روی دو زانو نشسته است، کره زمین را بر سر میله‌ای در آتش، دارد کباب می‌کند.

کارتون | تباهی یک عمر مقابل آیینه جادویی

شحصیت اثر «میکائیل سیفتچی»، کارتونیست اهل ترکیه، از عمق و طول تونلی که قصد دارد واردش بشود و اتفاقاتی که در آن انتظارش را می‌کشد، درک درستی ندارد. سیفتچی به ابزاری که همیشه و همه‌جا در دست‌وبال آدم‌های این روزگار است، پرداخته است: گوشی تلفن‌همراه.

کارتون | پرسش بنیادین از همه انسان‌های آینده

«رندال انوس»، کارتونیست شصت‌وپنج ساله‌ای است که عمرش را در نقش زدن انواع‌واقسام کارتون‌ها و طراحی برای تلویزیون و انواع سایت‌ها و مجلات و روزنامه‌ها گذرانده است. او برای نشریاتی مثل «نیویورک‌تایمز»، «نشنال‌لمپون»، «تایم»، «رولینگ‌استونز» و خیلی‌های دیگر طراحی کرده است.

کارتون | شکستن هیمنه دروغین

آنچه در اثر «ولادیمیر کازانوفسکی»، کارتونیست معروف اوکراینی، به‌خوبی مشاهده می‌شود یک توهم است؛ از ریشه درآوردن و قلع‌وقمع واقعیت و درعین‌حال ساختن آن واقعیت به‌صورت مجازی، برای نشان دادن به آدم‌های دیگر یا برای فرونشاندن عذاب وجدان ناشی از نابود کردن واقعیت.

کارتون | زخمِ عمیق بر چهره و خاطر قهرمانان

المپیک که تا قبل از این بیماری به‌عنوان اتفاقی مبارک شناخته می‌شد، این‌بار به واقعه‌ای ترسناک و غمگین تبدیل شده است. «کریستو کومارنیتسکی»، کارتونیست بلغارستانی، در روز‌نامه «سگا» به‌سادگی به غم بزرگ پشت این رویداد پرداخته است.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}