شهرآرانیوز

آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
2 صفحه

سوت قطار خواف - هرات به صدا درآمد + فیلم

صبح امروز راه‌آهن خواف-‌هرات به‌صورت رسمی افتتاح شد. حسن روحانی، رئیس جمهور، در مراسم افتتاح این پروژه که به‌صورت مجازی افتتاح شد، اظهار کرد: امروز به‌عنوان یکی از روزهای تاریخی برای دو ملت افغانستان و ایران است. امروز ریل راه‌آهن این پیوند را مستحکم‌تر می‌کند.

ویدئو | راه آهن خواف- هرات؛ آغازی برای ترسیم آینده‌ای بهتر

احداث راه آهن خواف – هرات به عنوان ششمین خط آهن مرزی ایران با همسایگان منطقه‌ای خود، یکی از پروژه‌های مهم زیربنایی است که نقش زیادی در توسعه اقتصادی ایران و افغانستان خواهد داشت. همچنین پیش بینی شده در آینده‌ای نه چندان دور قطارهای مسافربری هم در این خط رفت‌و آمد کنند.

ویدئو | مهربانی به روایت قاسم

قاسم یکی از ده‌ها پسر آسایشگاه معلولان ذهنی شهید بهشتی مشهد است. یکی از آن‌ها که مهربانی برایشان تعریفی دلنشین‌تر دارد. او و رفقایش دنیا را مهربان‌تر می‌بینند. این مستند کوتاه، روایت قاسم است از مهربانی، آرزو‌ها و امیدهایش

هوانیروز در کنار مردم برای مردم

هواپیمایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (هوانیروز) پس از حماسه‌های ۸ سال دفاع مقدس، امروز هم در عرصه خدمت به مردم نقش‌آفرینی می‌کند. یکی از اهداف اورژانس هوایی هوانیروز انتقال مصدومان حوادث جاده‌ای و مادران باردار مناطق صعب‌العبور است. در شرایط کرونا نیز خدمتگزاران هوانیروز با ایزوله کردن بالگرد‌ها در جابه‌جایی بیماران بدحال کرونایی در کنار مردم هستند. ۱۵ آذر همزمان با سالروز شهادت خلبان شهید کشوری روز هوانیروز نامیده شده‌است.

موشن گرافی | آیا با اهدای خون کرونا منتقل می‌شود؟

شیوع ویروس کرونا موجب شده تا استقبال مردم برای اهدای خون کاهش پیدا کند. یکی از دلایل این امر نگرانی مردم از انتقال کرونا در فرایند اهدای خون است. از آنجایی که کرونا یک بیماری تنفسی است، از راه تزریق خون منتقل نمی‌شود.

ویدئو| بی‌ثباتی قیمت مرغ و سرگردانی مردم

درحالی‌که تا اواخر آبان قیمت هر کیلوگرم مرغ در مشهد ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان بود، کمبود نهاده‌ها سبب شد که دیروز روند افزایش قیمت این ماده پروتئینی شتاب بیشتری بگیرد و قیمت هر کیلوگرم مرغ در مشهد به ۴۰ هزار تومان رسید.

معرفی انیمیشن کوتاه «بسکتبال عزیز» | زندگی عزیز من! + دانلود

انیمیشن کوتاه «بسکتبال عزیز» عشق کوبی برایانت، ورزشکار مشهور بسکتبال، به این رشته‌ی ورزشی و مسیری را که طی کرده است تا به یک اسطوره تبدیل شود روایت می‌کند. این انیمیشن بر اساس نامه‌ای از کوبی برایانت که برای یکی از رسانه‌ها و نشریّات فعّال در حوزه‌ی ورزش فرستاده و در آن از بازنشستگی‌اش خبر داده بود ساخته شده است.

ویدئو | خادم کشتی پر کشید

محمد خادم اَزغَدی متولد ۱۲ شهریور ۱۳۱۴ در مشهد، پدر امیر رضا و رسول خادم، مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران به دلیل نارسایی قلبی ناشی از فشارهای سنگین تمرینات دوران ورزشی و کهولت سن درگذشت.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}