یک خاطره شیرین | سلام خواهر خورشید
طیبه ثابت

پس از نام و یاد خدای بزرگ، سلامی به زیبایی آسمان به شما دوستان بهتر از جان. پیش از هر چیز باید دهه‌ی کرامت را که با تولد حضرت معصومه(س) خواهر امام رضا(ع) شروع شده است و با تولد امام هشتم به پایان می‌رسد به شما تبریک بگوییم.

حتما می‌دانید چند روز پیش سالروز تولد حضرت معصومه(س) و روز دختر بود و حتما شما به فکر خوشحال کردن خواهرتان- این نعمت‌های خدا - حتی اگر شده با یک تبریک و لبخند بوده‌اید.

شاید باورتان نشود اما این یک واقعیت خوب و دلپذیر است که وقتی شما خواهر یا خواهرهایی داشته باشید، خانه‌تان پر از شور و شادی، روحیه و رنگ دیگری می‌شود.

خواهر یکی از دوست‌داشتنی‌ترین و مهربان‌ترین موجودات روی زمین پس از مادر و پدر است و همه‌ی ما باید قدر خواهرهایمان را بدانیم.

آن روز هم وقتی من و خواهرم خبر اردوی زیارتی به شهر قم را شنیدیم، از خوشحالی هورا کشیدیم. خانم مدیر گفت: «دخترهای خوبم، یادتان نرود که چادرنمازهای شخصی‌تان را هم جزو وسایل سفرتان فراموش نکنید.»

همه‌ی طول راه مدرسه تا خانه، از خوشحالی انگار روی ابرها پرواز می‌کردیم. خواهرم گفت: «وای، چه عالی! اردوی زیارتی به قم! چه هدیه‌ی خوبی برای روز دختر!»

وقتی به خانه رسیدیم و ماجرا را تعریف کردیم، مادرم با شادمانی گفت: «به‌دلیل اینکه شما دخترهای خوبی بوده‌اید، به این زیارت دعوت شده‌اید. پس زود دست‌به‌کار شوید و کوله‌ی سفرتان را ببندید!»

همه با خوشحالی مشغول جمع کردن وسایل اردو شدیم. انگار نه انگار از صبح آن همه درس و کلاس و تکلیف داشتیم!