معرفی انیمیشن | اژدهای آرزوها
  • کد مطالب: ۱۳۶۱۶۰
  • /
  • ۰۳ آذر‌ماه ۱۴۰۱ / ۱۳:۵۶

معرفی انیمیشن | اژدهای آرزوها

انیمیشن «اژدهای آرزو» یکی از جدیدترین ساخته‌های کمپانی سونی‌پیکچرز در سال ۲۰۲۱ است.

عاطفه جوینی - انیمیشن «اژدهای آرزو» یکی از جدیدترین ساخته‌های کمپانی سونی‌پیکچرز در سال ۲۰۲۱ است که توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است.

این انیمیشن به زبان انگلیسی و چینی منتشر شده که صداگذاری یکی از شخصیت‌های آن به زبان چینی بر عهده جکی چان محبوب بوده است.

داستان این انیمیشن درباره پسری به نام دین است. دین دانشجویی در شهر شانگهای است که آرزو دارد دوست دوران کودکی‌اش «لی‌نا» را دوباره ملاقات کند. آن‌ها ۱۰سال پیش در محله‌ای فقیرنشین زندگی می‌کردند که ناگهان لی‌نا و پدرش آقای ونگ از آنجا نقل مکان کردند و برای همیشه رفتند.

روزی پیرمردی یک قوری قدیمی به دین می‌دهد که یک اژدهای آرزو به نام دم‎‌دراز از داخل آن بیرون می‌آید. دم‎‌دراز به دین می‌گوید که قادر است ۳ آرزوی اربابش، یعنی صاحب قوری، را برآورده کند اما دین متوجه می‌شود که افراد دیگری هم به دنبال قوری و سوءاستفاده از قدرت اژدها هستند.

رقابت بر سر به دست آوردن اژدهای آرزو و تلاش دین برای نزدیک شدن به لی‌نا، موضوع اصلی انیمیشن اژدهای آرزوهاست.

چیزی که بیش از همه توجه منتقدان را به انیمیشن «اژدهای آرزو» جلب می‌کند شباهت داستان آن با انیمیشن علاءالدین است. این شباهت انکارناپذیر است اما این ۲ انیمیشن تفاوت‌هایی دارند.

در انیمیشن «اژدهای آرزو» شکاف طبقاتی برای بچه‌ها به تصویر کشیده می‌شود. در این انیمیشن نشان داده می‌شود انسان‌هایی که به دنبال پول و ثروت و طمع هستند، در انتها تنها می‌شوند.

ارزش‌هایی چون دوستی، خانواده و فداکاری در این انیمیشن مورد تأکید و توجه قرار می‌گیرند.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.