دانستنی‌های نوجوان | «آبی بیاموز»، سازمانی برای حل مشکلات زیستی زمین
  • کد مطالب: ۱۳۹۲۸۰
  • /
  • ۱۹ دی‌ماه ۱۴۰۱ / ۱۶:۰۳

دانستنی‌های نوجوان | «آبی بیاموز»، سازمانی برای حل مشکلات زیستی زمین

پسر نوجوان نیجریایی، جاشوا الوواسیی (Joshua Oluwaseyi) در سال ۲۰۱۸ متوجّه شد حساسیت شدیدی به گازهای آلاینده دارد.

ریحانه صادقی -«مترجم »

پسر نوجوان نیجریایی، جاشوا الوواسیی (Joshua Oluwaseyi) در سال ۲۰۱۸ متوجه شد حساسیت شدیدی به گازهای آلاینده دارد. همین سبب شد تصمیم بگیرد درباره‌ی تأثیرات مخرب آلودگی‌ها بر سلامت هم‌وطنانش تحقیق کند.

جاشوا در خلال تحقیقاتش متوجه شد که هرسال بیش از ۱۰۰هزار نفر از هم‌وطنانش به دلیل آلودگی یا مشکلات ناشی از آن جان خود را از دست می‌دهند.

جاشوا که از این مسئله بسیار متأثر شده بود، تصمیم گرفت پویشی برای ایجاد آگاهی درباره‌ی آلودگی به راه بیندازد. پویش جاشوا توجه بیش از ۳/۱ میلیون نفر را در شبکه‌ها اجتماعی به خود جلب کرد و الهام‌بخش بیش از ۱۰۰ گردهمایی پاک‌سازی در نیجریه شد.

در ماه مارس سال ۲۰۱۹، جاشوا به همراه چند نفر دیگر LearnBlue (آبی بیاموز) را تأسیس کرد، که یک سازمان ناسودبر جهانی است که در زمینه‌ی تربیت نسلی از افراد نیکوکار، کنشگر و نوآور فعالیت می‌کند.

هدف LearnBlue این است که الهام‌بخش جوانان زمینه‌ساز خلق راه‌حل‌هایی کارآمد برای مسائلی مانند تغییرات اقلیمی، توسعه‌ی پایدار و تحصیلات باکیفیت شود.

LearnBlue توانسته است حوزه‌ی فعالیت خود را به ورای مرزهای نیجریه گسترش دهد و فصل‌های جدیدی تاکنون در کشورهایی مانند ایتالیا، ایالات متحده‌ی آمریکا و امارات متحده‌ی عربی باز کند.

جاشوا می‌خواهد در آینده با کنار هم جمع کردن هزاران فعال جوان یک «فکراتن» (ماراتن فکری) برای خلق راه‌حل‌های بومی برای مهار و حل مشکلات جهانی ترتیب دهد.

www.wearefamilyfoundation.org

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.