دانستنی | چگونه با عکاسی طبیعت را حفظ کنیم؟
  • کد مطالب: ۱۰۱۳۶۱
  • /
  • ۲۵ اسفند‌ماه ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۷

دانستنی | چگونه با عکاسی طبیعت را حفظ کنیم؟

«عکاسی از طبیعت» یکی از تفریح‌های مورد علاقه‌ی بسیاری از ما و یکی از بهترین راه‌های ثبت زیبایی‌های آن است.

ریحانه صادقی - «عکاسی از طبیعت» یکی از تفریح‌های مورد علاقه‌ی بسیاری از ما و یکی از بهترین راه‌های ثبت زیبایی‌های آن است اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید با عکاسی از طبیعت در کنار لذت‌بردن، به حفظ آن هم کمک کنید؟

عکاسی از طبیعت موجب افزایش آگاهی خودتان و دیگران درباره‌ی کره‌ی زمین و محیط زیست می‌شود. در عکس‌های طبیعت می‌توانیم چیزهایی را ببینیم که دور از محیط زندگی ما هستند و به‌راحتی به آن‌ها دسترسی نداریم یا شاید هیچ‌وقت به آن‌ها توجه نکرده‌ایم.

دیدن این چیزها و آشنا شدن با آن‌ها سبب می‌شود درباره‌‌شان احساس مسئولیت کنیم. عکاسی از طبیعت فعالیتی ارزان و در دسترس است.

نیازی نیست راه دوری بروید. کافی است به بیرون نگاهی بیندازید تا برگ‌های زیبای یک درخت یا پرنده‌ای را ببینید که آمده است از دانه‌ای که برایش پاشیده‌اند، بخورد.

هر دوربینی که دارید یا حتی گوشی همراهتان را بردارید و با چند کلیک، صحنه‌ای زیبا را ثبت کنید. خب، حالا برای شمایی که به عکاسی از طبیعت علاقه‌مند شده‌اید اما هنوز در این زمینه تازه‌کارید، چند پیشنهاد داریم که شاید به کارتان بیاید:

از پروانه‌ها شروع کنید. پروانه‌ها همه‌جا هستند و عکاسی از آن‌ها هم خیلی راحت است. بعد از پروانه‌ها می‌توانید به سراغ حشرات دیگر مثل کفشدوزک‌ها و زنبورها بروید.

با بالاترین کیفیتی که می‌توانید چند تا عکس از یک صحنه یا منظره بگیرید. عکس‌های اضافه را می‌توانید پاک کنید.

زمان مناسب را برای عکاسی انتخاب کنید. در نور دم صبح یا در یک عصر آفتابی می‌توانید بهترین عکس‌ها را بگیرید. بهتر است زمانی که آفتاب مستقیم از بالای سر می‌تابد سراغ عکاسی نروید چون عکس‌هایتان رنگ‌پریده و مرده به نظر خواهند رسید.

 

www.homeschool-activities.com

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.