سرگرمی نوجوان| معرفی تارنمای «تن‌تن در ایران»
  • کد مطالب: ۱۱۵۹۰۰
  • /
  • ۲۰ تير‌ماه ۱۴۰۱ / ۱۲:۴۵

سرگرمی نوجوان| معرفی تارنمای «تن‌تن در ایران»

تارنمای «تن‌تن در ایران» محیطی است برای خوانندگان فارسی‌زبان این مجموعه تا با تن‌تن و آثار مرتبط با او بیشتر آشنا شوند.

غزاله حسین پور - ماجراهای تن‌تن و میلو پرطرف‌دارترین داستان‌های کمیک‌استریپ به شمار می‌روند که به قلم هرژه، نویسنده و کارتونیست بلژیکی، نوشته و تصویرگری شده‌اند.

این مجموعه در طول سال‌های قرن‌های ٢٠ و ٢١، میلیون‌ها نوجوان، جوان و بزرگ‌سال را در گوشه و کنار دنیا به خود جذب کرد.

تن‌تن نام شخصیت اصلی و خیالی این داستان‌ها و خبرنگاری ماجراجو و زیرک است که به کمک سگ وفادارش، میلو، از هیچ خطری در راه کشف حقیقت ترسی ندارد.

او اغلب به صورت اتفاقی در مسیر رخدادهایی عجیب قرار می‌گیرد و تلاش می‌کند توطئه‌ها را کشف کند. همیشه نیز از همه مشکلات سربلند بیرون می‌آید.

آنچه تن‌تن را از دیگر قهرمانان این سبک داستانی متمایز می‌کند بی‌نیازی او به نیروهای ماوراءالطبیعه و ویژگی‌های بدنی و ظاهری خاص است.

استفاده از هوش و ذکاوت، کمک گرفتن، و حمایت از حقیقت همواره عامل پیروزی او بر مشکلات است.

تاکنون ده‌ها مجموعه فیلم، پویانمایی و بازی رایانه‌ای بر اساس مجموعه‌ی داستان‌های تن‌تن ساخته و کتاب‌های زیادی در نقد آن نوشته شده است که نشان‌دهنده‌ی تأثیر بسیار این شخصیت کارتونی بر دنیای معاصر ماست.

تارنمای «تن‌تن در ایران» محیطی است برای خوانندگان فارسی‌زبان این مجموعه تا با تن‌تن و آثار مرتبط با او بیشتر آشنا شوند.

سازنده‌ی سایت که آن را وابسته به هیچ فرد، سازمان یا انتشاراتی نمی‌داند، هدف از راه‌اندازی این سامانه در سال ٧٩ را کمک به دوام ریسمان اتصال به گذشته و خلق فضایی لذت‌بخش برای کسانی که حتی یک‌ بار طعم خواندن داستان‌های تن‌تن را چشیده‌اند بیان می‌کند.

سایت «تن‌تن در ایران» علاوه بر ارائه‌ی توضیحاتی درباره‌ی شخصیت‌های داستان، بازی‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌هایی را نیز که با محوریت این شخصیت ساخته و نوشته شده‌اند معرفی کرده است.

همچنین شما می‌توانید با مراجعه به بخش «تن‌تن در ایران» با نشرهایی که در کشور ما اقدام به چاپ این اثر کرده‌اند آشنا شوید.

این سایت به نشانی com.iran.persiangig-tintin در دسترس علاقه‌مندان به قصه‌های جذاب این خبرنگار خیالی قرار دارد تا با وارد شدن به آن، دنیای دوران نوجوانی یا جوانی را دوباره تجربه کنند.

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.