معرفی انیمیشن | گنجشکی که لک‌‌لک بود «A Storks Journey»
  • کد مطالب: ۱۳۶۱۵۷
  • /
  • ۰۸ آذر‌ماه ۱۴۰۱ / ۱۳:۰۲

معرفی انیمیشن | گنجشکی که لک‌‌لک بود «A Storks Journey»

انیمیشن «سفر یک لک‌لک» درباره‌ی گنجشکی است که قبل از به دنیا آمدن، پدر و مادرش را از دست داده اما لک‌لکی او را توی لانه‌اش پیدا می‌کند.

عاطفه جوینی - انیمیشن «سفر یک لک‌لک» درباره‌ی گنجشکی است که قبل از به دنیا آمدن، پدر و مادرش را از دست داده اما لک‌لکی او را توی لانه‌اش پیدا می‌کند.

گنجشک کوچولو که اسمش ریچارد است، از همان اول، لک‌لک‌ها را خانواده‌ی خود می‌داند و درست مثل آن‌ها رفتار می‌کند. او مثل لک‌لک‌ها ماهی می‌خورد، مثل آن‌ها پرواز می‌کند، آواز می‌خواند و حتی مثل لک‌لک‌ها یک پایش را بالا می‌گیرد و می‌خوابد.

همه‌ی این‌ها باعث می‌شود ریچارد نداند یک گنجشک است.

وقتی فصل مهاجرت لک‌لک‌ها نزدیک می‌شود، پدر خانواده‌ تصمیم می‌گیرد واقعیت را به ریچارد بگوید اما ریچارد باور نمی‌کند. ریچارد به پدرش می‌گوید او هم مثل بقیه‌ی لک‌لک‌ها مهاجرت می‌کند و هیچ مشکلی برایش پیش نمی‌آید، اما وقتی به خواب می‌رود، لک‌لک‌ها به قصد مهاجرت پرواز می‌کنند و می‌روند.

وقتی از خواب بیدار می‌شود و می‌فهمد چه اتفاقی افتاده، خیلی ناراحت می‌شود اما باز هم حاضر نیست باور کند توانایی مهاجرت ندارد. در همین حین که ریچارد سرگردان و تنهاست، با جغدی به اسم اولگا آشنا می‌شود.

ریچارد یادش مانده است که لک‌لک‌ها درباره‌ی مهاجرت به آفریقا صحبت می‌کردند. پس تصمیم می‌گیرد به آنجا برود. همین موقع، آن‌ها با پرنده‌ی دیگری آشنا می‌شوند، یک قناری زرد که سال‌ها در قفس زندگی کرده است.

قناری از ریچارد می‌خواهد او را از قفس آزاد کند تا او هم برای جبران، مسیر را نشانشان دهد. همه‌‌ی این ماجراها اول راه طولانی ریچارد به سوی آفریقاست. فکر می‌کنید بالأخره به دسته‌ی لک‌لک‌ها می‌رسد؟

 

نام انیمیشن:
سفر یک لک‌لک
A Storks Journey

تاریخ انتشار:
۲۰۱۷

مدت:
۹۰ دقیقه

کشور سازنده:
نروژ

کارگردانان:
توبی گنکل و رضا معماری

جوایز و افتخارات:
تحسین‌شده
در جشنواره‌ی بین‌المللی
فیلم برلین در آلمان

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.