معرفی انیمیشن | هدیه «The Present»
  • کد مطالب: ۱۳۷۹۹۰
  • /
  • ۱۷ آذر‌ماه ۱۴۰۱ / ۱۳:۳۷

معرفی انیمیشن | هدیه «The Present»

ما آدم‌ها همیشه دلمان می‌خواهد کامل و بی‌نقص به نظر برسیم.

عاطفه جوینی - ما آدم‌ها همیشه دلمان می‌خواهد کامل و بی‌نقص به نظر برسیم. زمانی که می‌‌خواهیم کاری انجام بدهیم، فکر می‌کنیم باید آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم و هیچ اشتباهی در فرایند آن نداشته باشیم.

با دیدن کوچک‌ترین ایراد و اشتباه درباره‌ی خودمان، عصبانی می‌شویم و خود را سرزنش می‌کنیم. همه‌ی این‌ها چیزهایی‌ است که اغلب نادیده‌اش می‌گیریم. تاکنون هیچ فکر کرده‌اید نقص‌ها و ایرادها یا اشتباه‌ها در زندگی، جزئی از ما هستند و باید آن‌ها را ببینیم؟

هیچ موجودی کامل نیست و همه‌ی ما این اجازه را داریم که در زندگی اشتباه کنیم و گاهی توانایی لازم را نداشته باشیم. ما می‌توانیم اگر احساس ضعف یا نقص کردیم، از دیگران کمک بگیریم و از این بابت احساس شرم نکنیم. پذیرای اشتباه‌ها بودن همیشه از ما آدم‌های بهتری می‌سازد.

داستان انیمیشن «هدیه» درباره‌ی پسری نوجوان است که پای لپ‌تاپ می‌نشیند و همیشه در حال بازی کردن است. او نقص عضوی دارد که نمی‌تواند آن را قبول کند.

به همین دلیل، از خودش بدش می‌آید. یک روز مادرش برای خوشحال کردن پسرش هدیه‌ای برایش می‌گیرد. پسر بعد از باز کردن هدیه، متوجه می‌شود آن یک موجود زنده است.

این موجود زنده‌ی کوچک و دوست‌داشتنی مثل خود او یک نقص بزرگ دارد اما بدون توجه به آن، بالا و پایین می‌پرد و بازی می‌کند، کاری که پسر نوجوان خیلی وقت است آن را انجام نداده و فراموش کرده است.

این انیمیشن نشان می‌دهد آدم‌ها با نقص‌های بسیار در جسم و در روحشان هم می‌توانند امید زیادی برای زندگی کردن داشته باشند و به روند عادی زندگی خود برگردند. تنها کاری که نیاز است برای آن‌ها انجام دهیم این است که به آن ها محبت کنیم و حس زندگی را با جزئیاتی کوچک به آن‌ها هدیه دهیم و مدام به آن‌ها یادآوری کنیم.

نام:
هدیه The Present

سال تولید
۲۰۱۴

کارگردان‌:
جیکوب فری

کشورهای سازنده:
آلمان و انگلستان

زمان:
۴دقیقه

جوایز:
انیمیشن تحسین‌شده
در ۲۶۵ جشنواره‌ی مختلف
و برنده‌ی ۷۷ جایزه
در جشنواره‌های گوناگون

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.