معرفی انیمیشن | کارتون «لوکا» را حتما ببینید
  • کد مطالب: ۸۶۶۵۳
  • /
  • ۰۹ آذر‌ماه ۱۴۰۰ / ۱۴:۴۸

معرفی انیمیشن | کارتون «لوکا» را حتما ببینید

انیمیشن «لوکا» را باید در تابستان دید تا خنک شد! دریا و هوای گرم و سرسبزی‌های زیبای این انیمیشن ما را مستقیم می‌اندازد وسط تابستان و یک مشت آب خنک می‌زند به صورتمان.

عاطفه جوینی - «لوکا» را باید در تابستان دید تا خنک شد! دریا و هوای گرم و سرسبزی‌های زیبای این انیمیشن ما را مستقیم می‌اندازد وسط تابستان و یک مشت آب خنک می‌زند به صورتمان.

در این انیمیشن تا چشم کار می‌کند دریا می‌بینیم و زیبایی‌های دنیای زیر آب همراه با جانوران شگفت‌انگیزش.

لوکا همان ماهی سیاه کوچولویی است که یک روز از مادرش می‌پرسد: «جا‌های دیگه به غیر از اینجا دنیا چه شکلیه؟» و مادرش در جواب می‌گوید: «دنیا همین‌جاست که ما هستیم. زندگی هم همین است که ما داریم.».

امّا ماهی سیاه کوچولو راضی نمی‌شود و دلش می‌خواهد برود جا‌های دیگر دنیا را ببیند. لوکا دلش می‌خواهد از دنیای زیر آب بزند بیرون، برود به خشکی بین آدم‌ها، دنیای آن‌ها را ببیند و بفهمد آنجا چه خبر است.

او در این ماجراجویی و رفت‌وآمدش دوستی به نام آلبرتو پیدا می‌کند که به‌تن‌هایی خانه‌ای روی خشکی برای خود ساخته است و آنجا زندگی می‌کند.

لوکا بعد از دیدن تصویری بر دیوار خانه‌ی آلبرتو شگفت‌زده می‌شود و دلش می‌خواهد آن چیز را برای خودش داشته باشد. آن تصویر تبدیل می‌شود به آرزوی لوکا و آلبرتو!

آن‌ها تصمیم می‌گیرند با هم برای رسیدن به آن آرزو تلاش کنند. کارگردان این انیمیشن ایتالیایی است و فضای داستان هم در یکی از شهر‌های کوچک ایتالیا با حال و هوا و فرهنگ آنجا اتّفاق می‌افتد.

یکی از جمله‌هایی که در این انیمیشن از زبان لوکا زیاد می‌شنویم این است: «ساکت شو برونو!»

این جمله را وقت‌هایی می‌گوید که ترسیده و صدایی در درونش می‌گوید نمی‌تواند آن کار را انجام بدهد، امّا لوکا از دوستش، آلبرتو، یاد گرفته است نترسد و برای کم کردن صدای ناخوشایند درونی‌اش بگوید: «ساکت شو برونو!».

نام انیمیشن:
لوکا Luca

نویسنده و کارگردان:
ارنیکو کاساروسا Enrico Casarosa

تاریخ انتشار:
۲۰۲۱

زمان:
۹۵ دقیقه

شرکت سازنده:
استودیوی انیمیشن دیزنی و پیکسار

نام:
پست الکترونیک:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.