آموزش ساخت کاردستی | کارت دعوتی برای مهمان‌های پروانه‌ای
  • کد مطالب: ۹۰۶۸۴
  • /
  • ۱۸ آذر‌ماه ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۴

آموزش ساخت کاردستی | کارت دعوتی برای مهمان‌های پروانه‌ای

پروانه‌ها عاشق شهدهای شیرین هستند. برای همین است که مدام از گلی به گل دیگر می‌روند‌ تا شهد آن‌ها را بنوشند. شما هم می‌توانید به‌آسانی، با ترکیب آب و شکر، شهد درست کنید.

ریحانه صادقی - یکی از زیبایی‌های فصل بهار دیدن پرواز چابک و بازیگوش پروانه‌ها با بال‌های رنگارنگ و پرنقش‌ونگارشان در اطراف گل‌هاست، اما متأسفانه این روزها در فضاهای شهری در مقایسه با گذشته گل‌های کمتری وجود دارد و پروانه‌های کمتری مهمان شهرهای ما می‌شوند.

پس بیایید دست‌به‌کار شویم و همین آخر هفته، با درست کردن یک کاردستی ساده، برایشان یک کارت دعوت بفرستیم!

پروانه‌ها عاشق شهدهای شیرین هستند. برای همین است که مدام از گلی به گل دیگر می‌روند‌ تا شهد آن‌ها را بنوشند.

شما هم می‌توانید به‌آسانی، با ترکیب آب و شکر، شهد درست کنید. بعد یک ظرف غذای مخصوص پروانه‌ها بسازید و شهدی را که آماده کرده‌اید‌ داخلش بریزید تا پروانه‌هایی که در همسایگی شما زندگی می‌کنند به باغچه، بالکن یا حتی پارک محلّه‌تان بیایند و از خوردنش لذت ببرند.

برای ساختن این ظرف غذا به یک تکه چوب یا سیخ چوبی، یک در بطری پلاستیکی بازیافت‌شده، کمی کاغذ کادو یا کاغذ رنگی باقی‌مانده‌ از کاردستی‌های قبلی، یک پونز، کمی خمیر بازی و پنبه نیاز دارید.

اول کاغذ کادو را به شکل یک گل برش بزنید و آن را لمینیت کنید. لمینیت یک روکش پلاستیکی برای مقاوم‌تر شدن کاغذ است که می‌توانید با استفاده از اتو و طلق مخصوص، در خانه آن را درست کنید.

در مرحله‌ی بعد، در بطری را با استفاده از پونز، وسط گل کاغذی‌تان بچسبانید و گل آماده‌شده را با استفاده از خمیر بازی، روی سیخ چوبی سوار کنید.

حالا فقط کافی است که یک تکه‌ی کوچک پنبه داخل در بطری بگذارید و چند قطره شهد رویش بریزید و گل را جایی زیر نور آفتاب قرار دهید تا پروانه‌ها سراغش بیایند.

گاهی هم دوباره کمی شهد داخل ظرف بچکانید تا پروانه‌های بیشتری مشتاق شوند به گلتان سر بزنند.

 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.