گزارشی از چرایی روند کاهشی صادرات فرش دستباف | صادرات فرش سال‌به‌سال فاجعه‌بارتر از قبل نتایج قرعه کشی پیش فروش تارا ایران خودرو (شهریور ۱۴۰۰) اعلام شد + لیست برندگان قیمت ارز‌های دیجیتالی امروز ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰؛ بیت کوین در کف کانال ۴۲ هزار دلار تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی زیاد شد + جزئیات  سهمیه بنزین مهرماه ۱۴۰۰ امشب واریز می‌شود مراکز مجاز استخراج رمز ارز از چه زمانی فعال می شوند؟ توضیح بانک مرکزی درباره محدودیت در تعداد تراکنش‌های کارت‌به‌کارت گرانی ادامه دار برنج در بازار تغییر در شیوه بسته بندی محصولات به دلیل گرانی و کاهش قدرت خرید مردم قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ + جدول قرعه کشی پیش‌فروش «تارا» ایران خودرو امروز ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ + جزئیات آخرین خبر‌ها از ثبت نام جاماندگان یارانه (۳۰ شهریور ۱۴۰۰) پیش بینی بورس فردا چهارشنبه ۳۱ شهریور محدودیت در تراکنش‌های واریزی کارت به کارت (۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰) آیا با تغییر ساعت رسمی کشور ساعت پروازها هم تغییر می‌کند؟ ارزش سهام عدالت امروز ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰ + جدول شاخص کل بورس امروز ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰ | عقبگرد بورس به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد قیمت ارز‌های دیجیتالی امروز ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰؛ نوسان قیمت بیت کوین در کانال ۴۳ هزار دلار مرحله جدید پیش‌فروش محصولات زامیاد سایپا از فردا ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ + جدول و لینک ثبت نام قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز سه‌شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۰
خبر فوری
آیا کارفرما می‌تواند هر زمانی که خواست کارگر خود را اخراج کند؟
مسئله اخراج کارگران نگرانی‌های زیادی را برای این قشر به وجود می‌آورد و باعث افت عملکرد نیرو‌های کار می‌شود.

به گزارش شهرآرانیوز، یکی از رفتار‌های تنش زایی که ممکن از سوی کارفرما برای زیرگروه و کارگر‌ها رخ دهد، مسئله اخراج آن‌ها است که قطعا این نگرانی باعث افت عملکرد نیرو‌ها خواهد شد.

گاهی اوقات ممکن است، کارگر وظیفه‌هایی که در قرارداد به وی سپرده شده را بصورتی انجام دهد که در نهایت با نارضایتی کارفرما مواجه شود و کارفرما به محض مشاهده تخلف، بدون ضوابط قانونی اقدام به اخراج کارگر کند.

اگر کارفرما از کار کارگر رضایت نداشته باشد نمی‌تواند نیروی خود را اخراج کند بلکه باید از طریق انجمن صنفی و شورای اسلامی کار، اقدامات خود را پیگیری کند و اگر رای صادره منوط به حکم اخراج کارگر است، کارفرما باید حقوق دوران رسیدگی به پرونده اختلاف را به کارگر پرداخت و سپس او را اخراج کند.

مطالبات و حقوق کارگر در صورت اخراج چگونه است؟

بر اساس ماده ۲۷ قانون کار، هر گاه کارگر در انجام وظایف محوله قصور و یا آیین‌نامه‌های انضباطی کارگاه را پس از تذکرات کتبی، نقض کند، کارفرما حق دارد در صورت اعلام نظر مثبت شورای اسلامی کار علاوه بر مطالبات و حقوق معوقه به نسبت هر سال سابقه کار معادل یک ماه آخرین حقوق کارگر را به عنوان حق سنوات به وی پرداخته و قرارداد کار را فسخ کند. در واحد‌هایی که فاقد شورای اسلامی کار هستند، نظر مثبت انجمن صنفی لازم است. در هر مورد از موارد یادشده اگر مساله با توافق حل نشد، بنابراین به هیات تشخیص ارجاع و در صورت نبود حل اختلاف، از طریق هیات حل اختلاف رسیدگی و اقدام خواهد شد. همچنین در مدت رسیدگی مراجع حل اختلاف، قرارداد کار در حالت تعلیق است.

در تبصره قانون فوق عنوان شد کارگاه‌هایی که مشمول قانون شورای اسلامی کار نبوده و شورای اسلامی کار یا انجمن صنفی در آن تشکیل نشده باشد یا فاقد نماینده کارگر باشند، اعلام نظر مثبت هیات تشخیص (موضوع ماده (۱۵۸) این قانون) در فسخ قرارداد کار الزامی است.

طبق ماده ۱۵۸ هیات تشخیص مذکور در این قانون، شامل یک نفر نماینده وزرات کار، یک نفر نماینده کارگران به انتخاب کانون هماهنگی شورای‌های اسلامی کار استان و یک نفر نماینده از مدیران صنایع به انتخاب کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایان استان هستند که در کنار هم هیات تشخیص تشکیل می‌شود.

کارفرما مکلف است کارگر تعلیقی را به کار سابق وی بازگرداند

جبران خسارت از هر قبیل و پرداخت مزایای پایان کار در قانون کار تعریف شده است و به موجب ماده ۲۹، در صورتی که بنا به تشخیص هیات حل اختلاف، کارفرما موجب تعلیق قرارداد از ناحیه کارگر شناخته شود، کارگر استحقاق دریافت خسارت ناشی از تعلیق را خواهند داشت و کارفرما مکلف است کارگر تعلیقی را به کار سابق وی بازگرداند.

مطابق ماده ۱۶۵ قانون کار، اگر هیأت حل اختلاف تشخیص دهد که اخراج کارگر موجه نبوده، هیات حکم بازگشت کارگر اخراجی و پرداخت حقوق او را از تاریخ اخراج صادر می‌کند؛ بنابراین قانون به خوبی در این مسائل اختلافی وارد شده و بهتر است کارفرما و کارگر طبق مقررات یاد شده مشکلات خود را برطرف کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}