شهرآرانیوز

درباره رُزما غفوری فوتبالیست مهاجری که در ایران به جایزه سازمان ملل رسید گفت‌وگو با سیدضیا قاسمی درباره رمان جدیدش | درون‌مایه زمستان بر مهاجرت تکیه دارد شناسایی ۱۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در افغانستان تلاش مجلس برای ضابطه‌مند کردن حضور مهاجران خارجی در کشور در سال‌های گذشته ۶۷ خبرنگار افغان توسط طالبان کشته شده‌اند تاکنون هزارو ۷۰ خانواده برای دریافت شناسنامه فرزندانشان ثبت نام کرده‌اند شعرخوانی «قهار عاصی» بر مخروبه‌های کابل + فیلم تهران مقصد بعدی عبدالله بعد از اسلام آباد | تلاش برای استفاده از ظرفیت دیپلماسی منطقه‌ای برای صلح نگاهی به زندگی و شعر «عبدالقهار عاصی» افزایش ۱۰ درصدی مبتلایان به کرونا در هرات | ۳۵ مورد جدید در افغانستان شناسایی شد چهار تن مواد منفجره در کابل کشف شد جانباز افغانستانی: افتخار می‌کنم که جانباز جنگ ایرانم سفیر ایران در کابل: برگزاری نمایشگاه‌ مشترک بین تهران و کابل دستاورد خوبی داشته است افغانستان هرسال نیم میلیارد دلار دارو وارد می‌کند پوشش متفاوت زنان در اولین باشگاه پرورش اندام بانوان در قندهار + عکس از دوحه چه خبر؟ | تلاش طالبان برای ارجاع اختلافات به توافق‌نامه صلح با آمریکا شناسایی ۱۶ بیمار جدید کرونا در افغانستان چرا اول شدن یک دختر در کنکور افغانستان اهمیت دارد؟ مهاجران افغانستانی بیشتر در کدام استان‌ها زندگی می‌کنند؟ + نقشه امسال ۵۸ هزار دانش‌آموز ‌خارجی در مدارس خراسان رضوی ثبت نام کرده‌اند
خبر ویژه
گفت‌وگو با سیدضیا قاسمی درباره رمان جدیدش | درون‌مایه زمستان بر مهاجرت تکیه دارد عمومی

گفت‌وگو با سیدضیا قاسمی درباره رمان جدیدش | درون‌مایه زمستان بر مهاجرت تکیه دارد

«سیدضیا قاسمی» شاعر افغانستانی است که با رمان «زمستان» به عرصه نویسندگی پا گذاشته است. او درباره این کتاب می‌گوید: درون‌مایه زمستان بر مهاجرت تکیه دارد، از نوشتن لذت بردم و هر چه جلوتر رفتم، بیشتر یاد گرفتم.
تلاش مجلس برای ضابطه‌مند کردن حضور مهاجران خارجی در کشور عمومی

تلاش مجلس برای ضابطه‌مند کردن حضور مهاجران خارجی در کشور

سخنگوی فراکسیون مقابله با آسیب‌های اجتماعی مجلس از تدوین طرحی در مجلس برای ضابطه‌مند کردن حضور مهاجران در کشور خبر داد و گفت: به دلیل نبود ضابطه مشخص در رابطه با ورود و خروج اتباع خارجی، حضور آنها در کشور تبدیل به تهدید شده است.
زنان افغانستان صاحب یک کرسی در کمیسیون مقام زن سازمان ملل شدند عمومی

زنان افغانستان صاحب یک کرسی در کمیسیون مقام زن سازمان ملل شدند

افغانستان برای اولین بار در تاریخ خود، روز سه‌شنبه، بیست‌وهفتم شهریور، موفق به کسب یک کرسی در کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد شد. «عادله راز»، نماینده افغانستان در سازمان ملل می‌گوید که کسب این کرسی از اهمیتی بسیار برخوردار است.
تهران مقصد بعدی عبدالله بعد از اسلام آباد | تلاش برای استفاده از ظرفیت دیپلماسی منطقه‌ای برای صلح عمومی

تهران مقصد بعدی عبدالله بعد از اسلام آباد | تلاش برای استفاده از ظرفیت دیپلماسی منطقه‌ای برای صلح

برخی منابع در دولت افغانستان می‌گویند که عبدالله تلاش دارد، ابتکار عمل را به دست گرفته و دیپلماسی منطقه‌‌ای در محور صلح افغانستان را رهبری کند. او قرار است بعد از اسلام آباد به دهلی، تهران، آنکارا، پکن و تاشکند سفر کند.
مهاجران افغانستانی بیشتر در کدام استان‌ها زندگی می‌کنند؟ + نقشه عمومی

مهاجران افغانستانی بیشتر در کدام استان‌ها زندگی می‌کنند؟ + نقشه

براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ مرکز آمار ایران، مهاجرین افغانستانی بیشتر در استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و کرمان زندگی می‌کنند، اما در این میان یک استان بیش از ۵۰۰ هزار تبعه افغانستانی را در خود جای داده است.
سفیر ایران در کابل: برگزاری نمایشگاه‌ مشترک بین تهران و کابل دستاورد خوبی داشته است عمومی

سفیر ایران در کابل: برگزاری نمایشگاه‌ مشترک بین تهران و کابل دستاورد خوبی داشته است

بهادر امینیان، سفیر  ایران در افغانستان با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه‌ مشترک بین تهران و کابل دستاوردهای خوبی داشته است افزود: اولویت‌های سرمایه‌گذاری در افغانستان برای ما مشخص است.
یادداشت بیشتر
با مهاجران بیشتر
چند رسانه ای بیشتر
دیگر رسانه ها
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}