شهرآرانیوز

آنکه می رود و آنکه می مانَد لحظه ورود مشاور شهردار کرمانشاه سوژه فضای مجازی شد + فیلم انتقاد تند سحر زکریا از «شهاب حسینی» و برنامه همرفیق + عکس صفحه نخست روزنامه‌های کشور - چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ انکار، توجیه، عذرخواهی در ماجرای سیلی به قانون! نگاهی به زندگی و آثار جان آپدایک در سالروز درگذشت او اکسپوی عکس همدم با یک سال تأخیر برگزار می‌شود نقد و نظر درباره «سووشون» اثر جدید همایون شجریان در گفتگو با محمد حقگو و علیرضا بدیع روایتی درباره پرتره‌ای که محمد ادیبی از یک مادر شهید ثبت کرد روایت ۹۲ سال زندگی زن سبزواری که «مادر جبهه ها» لقب گرفت روایت هایی از انتظار، از خودگذشتگی و حسرت های همیشگی مادران و همسران شهید مادران شهدا سهم خود را داده اند! ... و او هربار برنمی‌گردد شاعران مشهدی از ویژگی‌های شعری عباس صفاری می‌گویند معرفی کامل ۱۶ فیلم بخش سودای سیمرغ سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر + عکس ماجرای جن‌ گیری و ارتباط آن با غسال آیت‌الله مصباح و احمدی‌نژاد فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره فجر اعلام شد | «قاتل و وحشی» و «چپ راست» توقیف شدند گپی با عباس شهسوار درباره حواشی حراج اثر آغداشلو، اخلاق در هنر و خریداران آثار هنری در طول تاریخ
خبر ویژه
روایت ۹۲ سال زندگی زن سبزواری که «مادر جبهه ها» لقب گرفت ایثار و شهادت

روایت ۹۲ سال زندگی زن سبزواری که «مادر جبهه ها» لقب گرفت

پرسیده بودند: «اگر برایتان آرد بیاوریم، برای جبهه نان می‌پزید؟» زن میان سال صدخروی هم لابد به خیال اینکه حکایت یکی دو کیسه است گفته بود: «چرا که نه؟!» و چند روز بعد شده بود حکایت یک خاور آرد گندم ناخوانده، وسط یک روستای کویری در سبزوار.
نقد و نظر درباره «سووشون» اثر جدید همایون شجریان در گفتگو با محمد حقگو و علیرضا بدیع موسیقی و هنرهای تجسمی

نقد و نظر درباره «سووشون» اثر جدید همایون شجریان در گفتگو با محمد حقگو و علیرضا بدیع

برای نگاه دقیق‌تر به قطعه «سووشون» با علی‌رضا بدیع شاعر و غزل‌سرای معاصر خراسانی و محمد حقگو موسیقی‌دان، آهنگ‌ساز خراسانی درباره ویژگی‌های شعر و موسیقی این اثر گفتگو کرده ایم که در ادامه می‌خوانید.
گفتگو با سیدمهدی زرقانی درباره کتاب «تاریخ بدن در ادبیات» ادبیات

گفتگو با سیدمهدی زرقانی درباره کتاب «تاریخ بدن در ادبیات»

«تاریخ بدن در ادبیات» اثر شایسته تقدیر در بخش «نقد ادبی» سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد، پژوهشی گروهی و بینارشته‌ای است که به بازنمایی بدن در ژانر‌های مختلف ادبیات کلاسیک ایران می‌پردازد. در ادامه، گفت‌وگوی ما با سیدمهدی زرقانی درباره ویژگی‌های کتاب «تاریخ بدن در ادبیات» و اهمیت دانستن درباره بازنمایی بدن در ادبیات کلاسیک فارسی، پیش روی شماست.
چرا هنرمندان مشهدی کنسرت آنلاین برگزار نمی‌کنند؟ موسیقی و هنرهای تجسمی

چرا هنرمندان مشهدی کنسرت آنلاین برگزار نمی‌کنند؟

شاید تغییراتی که کرونا در شیوه بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و هنری ایجاد کرده است، نقطه امیدی هم داشته باشد و مسیر تازه‌ای جلو پای هنرمندان مشهدی بگذارد. برگزاری کنسرت آنلاین همان جرقه‌ای است که در ذهن روشن شده است. اما آیا می‌شود با برگزاری کنسرت‌ها و اجراهای موسیقی آنلاین، زمینه را برای فعالیت هنرمندان مشهدی فراهم کرد؟
انکار، توجیه، عذرخواهی در ماجرای سیلی به قانون! رسانه

انکار، توجیه، عذرخواهی در ماجرای سیلی به قانون!

در مسئله‌ای که چند روز پیش بین یک نمایده مجلس و راننده اش با یک سرباز راهنمایی ورانندگی اتفاق افتاد باز فرایند تقاضای عذرخواهی اتفاق افتاد. در ادامه این مطلب به مرور به واکنش‌های مجازی مردمی بلافاصله پس از این اتفاق و واکنش‌های خود آقای علی اصغر‌عنابستانی و سپس عذرخواهی او می‌پردازیم.
شاعران مشهدی از ویژگی‌های شعری عباس صفاری می‌گویند سینما و تئاتر

شاعران مشهدی از ویژگی‌های شعری عباس صفاری می‌گویند

امروز خبر رسید عباس صفاری، شاعر مهم شعر معاصر و سراینده مجموعه «کبریت خیس»، درگذشت. او که به‌دلیل ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بستری بود از دنیا رفت. با آرش شفاعی و علیرضا جهانشاهی درباره این شاعر و ویژگی‌های شعرش صحبت کرده‌ایم.
به‌مناسبت سالروز درگذشت مجتبی مینوی نویسنده و ادیب ادبیات

به‌مناسبت سالروز درگذشت مجتبی مینوی نویسنده و ادیب

مجتبی مینوی ۱۹ بهمن ۱۲۸۲ در خانواده‌ای پشت‌درپشت روحانی و از پدر و مادر جوانی که دخترعمو و پسرعمو بودند در تهران متولد شد. مینوی زبان فارسی را از ارکان اصلی هویت ایرانیان می‌دانست و برای اعتلای آن نیز بسیار کوشید، چنان‌که نثر او نیز با وجود پرداختن به موضوعات دشوار، بسیار روان و همه‌فهم است
۲ نمایشگاه درباره طبیعت در نگارخانه‌های «آذرنور» و «روند» میزبان هنردوستان است موسیقی و هنرهای تجسمی

۲ نمایشگاه درباره طبیعت در نگارخانه‌های «آذرنور» و «روند» میزبان هنردوستان است

این‌روز‌ها به طرز خوشحال‌کننده‌ای برنامه بیشتر نگارخانه‌ها آن‌قدر شلوغ و متراکم است که گاهی مجبور می‌شوم دو یا سه نمایشگاه را در یک‌روز ببینم. اتفاقی که می‌افتد این است که مطلب را به ناچار، دوتا یکی به عرض برسانم.
یادداشت بیشتر
چند رسانه ای بیشتر
دیگر رسانه ها
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}