کتابخانه خاص‌ «قلم»

آخوند خراسانی 26 - منطقه 8 - محله سرشور

منشادی|«کتابخانه عمومی مشارکتی قلم» در خیابان آخوند خراسانی در سال1395در زمینی به مساحت هزار و 350متر و در شش طبقه افتتاح شد.
بنای این کتابخانه به‌واسطه تأثیر معماری اسلامی و مدرن متفاوت است. فعالیت این کتابخانه فقط به کتاب‌خوانی محدود نمی‌شود، برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی همچنین برنامه‌های مشترک فراوانی با همکاری بنیاد شهید، بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، نهاد رهبری، دفتر تبلیغات اسلامی و شهرداری مشهد در حوزه‌های فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی تاکنون در آن اجرا شده است. این کتابخانه بیش از 16هزار جلد کتاب دارد و بیش از دو هزار عضو و حدود 400‌عضو فعال دارد.

سالن مطالعه خواهران و برادران در دو بخش مجزا ظرفیت پذیرش 80نفر را دارد. در این سالن‌ها علاوه‌بر عضوهای کتابخانه افراد غیر عضو در رده سنی دانش‌آموزان کلاس 11و12و دانشجویان تا مقطع کارشناسی می‌توانند استفاده کنند.

بخش عرضه محصولات فرهنگی در طبقه همکف به فروش محصولات فرهنگی مذهبی می‌پردازد.

از سالن محققان و دانش‌بنیان‌ها دانشجویان کارشناسی‌ارشد و محققان استفاده می‌کنند. از سال1398طبق قراردادی که این کتابخانه با پارک علمی و فناوری بسته، برخی شرکت‌های شتاب‌دهنده به این کتابخانه معرفی می‌شوند.

این کتابخانه دارای دو سالن برای همایش‌هاست. سالن همایش یا همان آمفی‌تئاتر ظرفیت 300نفری و سالن شیخ بهایی تا 500نفر ظرفیت دارد.

پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} <-- End Google Analytics Code -->