شهرآرانیوز

آماده باش شهرداری مشهد در پی بارش‌های پیش رو ادامه بارش باران دوشنبه هفته جاری در خراسان رضوی آیت‌الله علم‌الهدی: جوانان نسبت به جامعه احساس مسوولیت کنند لغو کشیک‌های خادمیاران استانی حرم مطهر امام رضا (ع) روز گذشته تردد در خراسان رضوی ۱۲۳ درصد افزایش یافت جاده‌های خراسان رضوی لغزنده است اختصاص ۵۰ دستگاه ونتیلاتور به مشهد از سوی وزارت بهداشت بارش‌های بهاری در راه استان خراسان رضوی ۵ بیمارستان معین در مشهد به بیماران قلب و عروق و مغز و اعصاب خدمات ارائه می‌دهند انجام دیالیز بیماران دیالیزی کرونایی در بیمارستان شریعتی و درمانگاه سیدالشهدای (ع) مشهد اقدامات ضد کرونایی شهرداری مشهد روی سامانه جهانی متروپلیس از توزیع بسته‌های بهداشتی برای جانبازان تا ضدعفونی معابر حاشیه شهر کارگاه تولید ژل ضدعفونی تقلبی در مشهد تعطیل شد حمایت شهرداری مشهد از گروه‌های مردمی و جهادی فعال در پویش مقابله با کرونا رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد: نباید اقشار ضعیف را تنها بگذاریم عرضه گوشت در خراسان رضوی به صورت بسته‌بندی انجام شود ایجاد منطقه فناوری به سبک «سیلیکون ولی» از ۸ تا ۱۴ فروردین ماه در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شد:بازگرداندن ۱۳هزار خودرو در جاده‌های خراسان رضوی / جریمه ۲ هزار و ۶۷۵ دستگاه خودرو استاندار خراسان رضوی: خراسان رضوی همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد+ویدئو
خبر ویژه
مشهد/تاریخ مشهد
استادِ اصالت وجود
به مناسبت پانزدهمین سالگرد درگذشت جلال الدین آشتیانی؛

استادِ اصالت وجود

پانزده سال پیش در چنین روزی، استاد جلال الدین آشتیانی، دانشمند برتر فلسفه در مشهد درگذشت.
هفت سین، نماد کهن ایران

هفت سین، نماد کهن ایران

یکی از مهمترین آداب نوروز در ایران گستردن خوان نوروزی است که به هفت سین مشهور است.
محقق تاریخ محلی از آیین‌ها و رسومات خاص نوروز در مشهد می‌گوید

محقق تاریخ محلی از آیین‌ها و رسومات خاص نوروز در مشهد می‌گوید

یک خراسان‌پژوه گفت: ایرانیان به دلیل حفظ سنت‌هاست که ایرانی باقی مانده‌اند؛ فردی مانند فردوسی توانست با سرودن شاهنامه که سراسر سنت است به حفظ سنت‌های ایرانی کمک کند.
روزگارِ طلای سیاه
مروری بر تاریخ مبارزات مردم مشهد برای ملی شدن صنعت نفت در ایران

روزگارِ طلای سیاه

هفته آخر اسفند همیشه یادآور روزهای ملی‌شدن صنعت نفت در ایران است. واقعه‌ای که تأثیرش را سوای تاریخ ایران در تاریخ شهرهای این مرزوبوم هم می‌توان دید. مشهد ازجمله شهرهایی است که درخلال این ماجرا اتفاق‌هایی را از سر گذرانده است که روایتش را می‌توان در کتاب «تاریخ معاصر ایران» نوشته دکتر یوسف متولی‌حقیقی دید.
شادی های در آتش سوخته چهارشنبه سوری
نگاهی به پیشینه، چرایی و سنت های فراموش شده چهارشنبه سوری؛

شادی های در آتش سوخته چهارشنبه سوری

با نگاهی با آداب و آیین های کهن ایرانی، نخستین گزاره ای که نظرمان را جلب می کند چیزی جز شادی نیست. سالی که 12 ماه دارد و هر ماه، پر از مراسم ها و اعیاد گوناگون است. برخی اعیاد و جشن ها، برگرفته از تعالیم دینی مردمان ایران باستان بود و برخی مبتنی بر تغییر فصول و شکرگزاری بر نعمت های خداوند روی زمین.
دکتر محمد شاهین فر، پیر هژیر علم طب در مشهد

دکتر محمد شاهین فر، پیر هژیر علم طب در مشهد

دکتر محمد شاهین فر، در حالیکه کمتر از یکسال تا یک قرن زندگی و حیات فاصله داشت، دیروز در ایالات متحده امریکا درگذشت و ایران و مشهد، یکی از بزرگان علم پزشکی خود را از دست داد.
دکتر محمد شاهین فر درگذشت

دکتر محمد شاهین فر درگذشت

دکتر محمد شاهین فر، پزشک پیشکسوت مشهدی در سن ۹۹ سالگی دار فانی را وداع گفت
بیماری‌های واگیردار تاریخ ایران

بیماری‌های واگیردار تاریخ ایران

شیوع بیماری کرونا در ایران و جهان را می توان تکرار تاریخ دانست؛ زیرا شیوع بیماری های واگیردار نکته جدیدی در تاریخ نیست. با این حال باید دانست که زمانه شیوع این بیماری ها، میزان مرگ و میر و آگاهی جمعی می تواند متفاوت از دیروز باشد. در تاریخ ایران، گزارش های بسیاری در ارتباط با شیوع بیماری ها و مرگ و میر بالای آن وجود دارد که بیشتر در قالب وبا و طاعون بوده است. البته سایر بیماری ها ازجمله سل، تیفوس، زردی، جذام و... نیز به اندازه کافی توانست ایران را دگرگون از جمعیت و زیست بوم کند.
پیوند پیکان با تاریخ ایران
نگاهی به خدمات ارزنده محمود خیامی، پدر صنعت خودروسازی ایران به مناسبت درگذشت او

پیوند پیکان با تاریخ ایران

در تاریخ معاصر ایران، کمتر کسی می‌تواند خیامی‌ها را نشناسد. در واقع هنگامی که از خودرو پیکان سخن گفته می‌شود، به ناگاه نام احمد و محمود خیامی زنده می‌شود و این، ماندگاری اثری است که ایرانیان در تاریخ معاصر خود دیده اند؛ پیوند پیکان و ایران و ایرانیان.
مروری کوتاه بر تاریخ خیابان ارگ

مروری کوتاه بر تاریخ خیابان ارگ

ارگ روزگاری برای مردم حکم تفرجگاه را داشته و به قولی «لاله‌زار مشهد» بوده است. این خیابان که پستی‌ها و بلندی‌های بسیاری به خود دیده است، بهار امسال دهمین دهه از عمر خود را آغاز می‌کند.
۱
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}