خبر فوری

رستگاری در «بدون قرار قبلی»

بدون قرار قبلی، ششمین ساخته بهروز شعیبی فیلمی معنویت گرا با محوریت سفر درونی یک شخصیت است که دامنه آن به سرزمین و فرهنگ و سنت‌های بومی و ملی کشورمان گسترش می‌یابد.
  • کد خبر: ۱۲۲۲۹۷
  • ۳۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰

به گزارش شهرآرانیوز، هر گوشه این عالم، از آفرینش انسان تا گیاهان و زمین، تبلوری از هنرمندی خداوند متعال است. جهان ذاتی زیبا و هنرمندانه دارد و پروردگار متعال هیچ مخلوقی نداشته مگراینکه در اوج هنر و زیبایی آن را آفریده است.

حرم مطهر امام رضا (ع) اوج هنر شیعی است. روزگاری هنر در قلمرو شعر و ادبیات، خط و معماری جلوه گر می‌شد و اینک با بروز هنر‌هایی نو ظهور همچون سینما و تلویزیون لزوم پرداختن به سیره رضوی بیش از گذشته احساس می‌شود.

در ۲ دهه اخیر سینمای ایران با ساخت چند اثر درباره عنایات خاصه امام هشتم به شیعیانش گام‌هایی اندک برداشته است، اما همچنان کمبود این جمله آثاربه شدت احساس می‌شود.

آثار موفقی، چون: هرشب تنهایی، شب، و در انتظار معجزه ساخته رسول صدرعاملی. بیا از گذشته حرف بزنیم ساخته حمید نعمت الله. زیارت ساخته صادق کرمیار. روز هشتم ساخته مهدی کرم پور. آسمان هشتم ساخته حسن نجفی. بدون قرار قبلی ساخته بهروز شعیبی؛ و سریال تلویزیونی ولایت عشق ساخته مهدی فخیم زاده از جمله آثاری است که بطور مستقیم با محوریت و موضوع امام رضا (ع) ساخته شده است؛ و مابقی آثار تولید شده در عرصه سینما و تلویزیون به بهانه‌هایی دراماتیک شخصیت‌های داستان خود را در سفر به مشهد به پابوسی حضرت رضا (ع) برده اند.

مشخص است که کمیت این آثار به هیچ وجه در شان و جایگاه این آستان مقدس نبوده و همچنان اهتمام هنرمندان عرصه سینما برای ساخت آثار دیگری از این قبیل مورد نیاز است.

دردنیایی که رسانه‌های غرب راه‌های دین زدایی، تولید شبهه و سوزاندن باور‌های مذهبی را سر لوحه خود قرار داده اند و دینداری و خداپرستی را مزاحمتی برای حکومت اربابان خود می‌دانند، غفلت از ظرفیت سینما و تلویزیون در معرفی بیشتر از پیش زندگی ائمه اطهار قطعا راهگشای اهداف مخرب دین ستیزان غربی خواهد بود.

 بدون قرار قبلی، ششمین ساخته بهروز شعیبی فیلمی معنویت گرا با محوریت سفر درونی یک شخصیت است که دامنه آن به سرزمین و فرهنگ و سنت‌های بومی و ملی کشورمان گسترش می‌یابد.

شخصیت اصلی این فیلم وقتی از برلین به تهران و سپس به مشهد سفر می‌کند گویی به تجربه‌ای شهودی دست می‌یابد و نوعی رهایی درونی و رستگاری را تجربه می‌کند.

بدون قرار قبلی را باید فیلمی مکاشفه‌ای و جستجوگرانه دانست که شخصیت داستانش از سفر درآفاق به سفر در انفس می‌رسد.

 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}