میزان مشارکت فردا اعلام می‌شود هیچ مرجعی جز شورای نگهبان حق توقف یا ابطال شعب اخذ رأی را ندارد انگ پولشویی وصله‌ای است که به جمهوری اسلامی نمی‌چسبد مشارکت ۴۳ درصدی مردم مشهد در انتخابات تا به این لحظه مردم همیشه نقش خود را به بهترین نحو ایفا کرده‌اند ایران در لیست سیاه FATF ۴۰۰ عروس و داماد رای خود را در حرم مطهر رضوی به صندوق انداختند بیش از ۸۰ هزار نفر امنیت انتخابات را تامین می‌کنند تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود تعرفه نداشتیم مشارکت ۳۰ درصدی مردم مشهد و کلات در انتخابات تمدید زمان انتخابات تا ساعت ۲۲ در مشهد مسئولین شعب مجاز به نوشتن برای رای دهندگان نیستند نمودار مشارکت مردم در انتخابات منتشر شد مشکلات در این دوره انتخابات به حداقل رسیده است/بازداشت دو نفر برای تخلفات انتخاباتی تنها راه ممکن برای انتقال صدای ملت، صندوق رای است رای‌دهندگان مشخصات نامزد‌ها را کامل و خوانا قید کنند رای گیری در مناطق صعب‌العبور با شعب سیار انجام می‌شود/ تا کنون نیازی به اعزام بالگرد نبوده است بیش از ۷ ونیم میلیون نفر رای داده اند تاکنون ۳۴ درصد واجدان شرایط در انتخابات مشارکت کرده‌اند آنچه از صبح تا کنون دیده‌ام حضوری پر شور از مردم است
خبر ویژه

سند ارتقای وضعیت زنان خراسان رضوی رونمایی شد

  • کد خبر: ۱۵۶۸۸
  • ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
معصومه ابتکار در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان خراسان رضوی که امروز، سوم بهمن ماه در مشهد برگزار شد از رونمایی سند ارتقای وضعیت زنان خراسان روضی خبر داد.

فرزانه شهامت- معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در این جلسه گفت: بر اساس پژوهش‌های انجام شده در سال‌های ۸۵ و ۹۵، سهم زنان خانه‌دار در GDP کشور، بین ۲۲ تا ۳۰ درصد است. این درحالی است که تصور عمومی این است که زنان خانه‌دار در این شاخص نقشی ندارند.

ابتکار ادامه داد: مرخصی زایمان زنان کارگر یا کارمند، نباید موجب لطمه اقتصادی تفسیر شود، بلکه نقش آن در تامین نیروی انسانی کشور مورد تاکید قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه باید نگاه به نقش‌آفرینی زنان تغییر کند گفت: شیوه تحلیل اقتصادی این موضوع هم نیاز به تغییر دارد و باید به روز شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: انتظار داریم ادارات کل و دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی به سمت دستیابی به شاخص ۳۰ درصدی تعیین شده از سوی رئیس جمهور برای احراز پست‌های مدیریتی حرکت کنند. این حرکت باید بر اساس توانمندی و شایستگی زنان باشد.

ابتکار بیان کرد: ایجاد تعادل بین وظایف خانوادگی و شغل زن برای‌مان مهم است.
وی ادامه داد: تحقق سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده را بر اساس شاخص‌های خراسان رضوی رصد می‌کنیم.
معاون رییس جمهور همچنین گفت: صرف تحلیل خطبه فدکیه برای اثبات فراتر‌بودن شخصیت حضرت زهرا (س) از زمان و مکان، کافی است. باید برای معرفی به روز ابعاد شخصی ایشان اقدام شود.

ابتکار با بیان اینکه به دنبال تحقق عدالت جنسیتی با نگاه دینی و انقلابی هستیم.
وی گفت: با توجه به انتخابات پیش رو، معتقدیم ملت و کشوری می‌تواند قوی باشد که طیف‌های مختلف سیاسی در ساختن آن کشور سهیم باشد.

رشد تعداد مدیران زن در خراسان رضوی، کمتر از کشور

زهرا جواهریان، معاون برنامه‌ریزی و هماهنگیِ معاونت زنان ریاست جمهوری نیز گفت: خراسان رضوی از نظر شاخص «رشد تعداد مدیران زن در استانداری ها و ادارات کل کشور» بین ۳۱ استان، رتبه بیست و هفتم را دارد.
وی ادامه داد: رتبه استان در تعداد دانش آموختگان زن در مقاطع فوق لیسانس و دکترا، ۵ است.

جواهریان بیان داشت: این استان رتبه سوم در تعداد دختران بازمانده از تحصیل را دارد و میانگین رشد تعداد مدیران زن در استانداری‌ها و ادارات کل کشورطی سال ۹۸، ۴۸.۷ درصد است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}