لاريجانی کرونا گرفت آژانس اتمی به ایران و ۳۹ کشور دیگر دستگاه تشخیص کرونا ارسال می‌کند وزیر کشور از استاندار خراسان رضوی قدردانی کرد روحانی: احتمال ماندن کرونا تا پایان سال ظریف: ایران کسانی که جنگ را شروع کنند ادب خواهد کرد تحریم‌های ترامپ باعث شیوع مجدد کرونا در جهان جنگ لفظی دوباره ترامپ علیه ایران پیام قدردانی استاندار خراسان‌رضوی از مردم به‌خاطر همراهی در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تاکید رئیس مجلس بر ضرورت تشکیل ستادهای حمایت از بیکارشدگان کرونا تمدید مرخصی دو سوم کارمندان تا ۲۰ فروردین + سند ربیعی: اقساط کسر شده به حساب مردم بر می‌گردد پست جدید توئیتر سایت رهبر انقلاب درباره روز طبیعت دولت در حال بررسی شرایط بازفعالیت همه مشاغل و صنوف تشکر رئیس دفتر روحانی از کسانی که امروز در خانه می‌مانند روحانی: قرنطینه چینی در ایران قابل اجرا نبود + فیلم پیام معاون اول رئیس جمهور درباره روز طبیعت + عکس تعیین دستمزد سال ۹۹ پس از بحران کرونا ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر برای حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت اختصاص یافت جمهوری اسلامی، قدرت به قرائت مردم ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۲۰ فروردین/فوت ۳۲۰ نفردر کشور به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی
خبر ویژه

آشتی چین و ژاپن با کرونا

  • کد خبر: ۱۹۰۲۳
  • ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
هرچند شیوع ویروس کرونا نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده و جهان را در وضعیت بحرانی قرار داده اما حداقل باعث شده تا روابط چین و ژاپن بهبود یابد.
«هرچند ما در مکان‌های متفاوتی هستیم، اما زیر یک آسمان واحد زندگی می‌کنیم.» این شعری است که بر روی جعبه‌های ماسک و دماسنج نوشته شده که توسط «انجمن توسعه جوانان ژاپن» برای چین ارسال شده‌اند.

۱۳۰۰ سال قبل این شعر قدیمی توسط یکی از نوادگان امپراطور ژاپن برای یک راهب عالی رتبه چینی فرستاده شد که باعث شد تا آن راهب برای ترویج «بودیسم» به ژاپن برود.

بر اساس گزارش سی ان ان، امروز این شعر دوباره برجسته شده و در شبکه‌های مجازی پخش می‌شود حتی نخست وزیر ژاپن آن را در توییتر به اشتراک گذاشت. دلیل اصلی اهمیت یافتن این شعر باستانی شیوع ویروس کرونا است.

محبوبیت این شعر امروز‌ها نشان از گرم شدن روابط دو دشمن قدیمی است. اختلافات سرزمینی و سایر مشکلات که به جنگ جهانی دوم بر می‌گردد برای چندین دهه باعث سردی روابط چین و ژاپن شده‌اند.

همزمان که چین با شیوع ویروس کرونا مبارزه می‌کند ژاپن ثابت کرد که می‌تواند یک متحد باشد. اوایل این ماه «گانگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین از ژاپن به خاطر حمایت از پکن قدردانی کرد. این ویروس تاکنون در چین جان ۲۷۰۰ نفر را گرفته و ۸۰ هزار نفر را مبتلا کرده است.

گانگ در عوض آمریکا را متهم کرد که اغراق و ایجاد ترس می‌کند چرا که اولین کشوری بود که شهروندان خود را کسنلوگری وهان خارج کرد و برای مسافران چینی محدودیت اعمال کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}