شهرآرانیوز

اخبــار کوتاه

صیادان در کمین مأموران
ــ ــــــ
رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مشهد از بازداشت 3 شکارچی متخلف خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما، مرتضی شیرزور درباره جزئیات این پرونده بیان کرد: با دریافت اطلاعاتی از فعالیت یک گروه صیاد حرفه‌ای پرندگان شکاری در خطر انقراض، موضوع به صورت ویژه در دستورکار یگان حفاظت قرار گرفت. پس ‌از چند روز تحقیقات میدانی محل فعالیت صیادان شناسایی شد. با هماهنگی فرمانده پاسگاه انتظامی میامی گروهی از عوامل اطلاعات و عملیات پاسگاه به محل اعزام شدند و مسیر تردد بازگیرها را تحت کنترل قرار دادند. به گفته این مقام مسئول، صیادان با یک دستگاه خودرو پراید بدون توجه به فرمان ایست و با هدف برخورد با مأموران به صورت تهاجمی عمل کردند که هوشیاری مأموران مانع حرکت آن‌ها شد. وی ادامه داد: با توقیف خودرو و بازرسی از آن، یک قطعه پرنده وحشی قمری که شبچه (نوعی دام) برای فریب پرندگان شکاری بر پشت آن بسته شده بود کشف و ضبط شد. شیرزور همچنین به کشف تعدادی قنداق و ابزار مخصوص نگهداری و قاچاق پرندگان شکاری، یک دستگاه دوربین چشمی و..... دیگر ادوات صیادی اشاره کرد و افزود: 3 متخلف به همراه ادوات کشف شده به پاسگاه انتظامی میامی منتقل شدند و شب را در بازداشتگاه به سر بردند تا پس از تکمیل پرونده و تحقیقات به مرجع قضایی معرفی شوند. رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان مشهد در پایان گفت: این عملیات با همکاری فرمانده سپاه ناحیه حضرت مسلم‌(ع) و فرماندهان پاسگاه‌های انتظامی و پرسنل سد کارده میامی انجام شد.


واکنش مدیر کل دامپزشکی استان به شایعه تولید سوسیس گوشت سگ
ــ ــــــ
مدیر کل دام‌پزشکی خراسان‌رضوی انتشار خبر تولید فرآورده‌های گوشتی مانند سوسیس از گوشت سگ را در مشهد تکذیب کرد، البته این اولین بار نیست که این موضوع تکذیب می‌شود و هرساله عده‌ای با انتشار تصاویر تکراری و اخبار دروغین در فضای مجازی، این شایعه را داغ می‌کنند.
به گزارش خبرنگار ما، احمد شریعتی که سازمان وی مسئولیت نظارت بر تولید فرآورده‌های گوشتی را برعهده دارند، به انتشار خبری کوتاه که افرادی مدعی شده بودند: «‌رئیس یک کارخانه تولید سوسیس در مشهد که روزانه ۷۰۰‌کیلو گوشت سگ را تبدیل به سوسیس می‌کرده، دستگیر شده است»، دیروز واکنش نشان داد و نه تنها آن را تکذیب کرد بلکه برای انتشار دهندگان این خبر دروغ خط و نشان کشید و اعلام کرد: با این افراد برخورد قانونی خواهد شد. به گفته این مقام مسئول، بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که اصلا چنین واحد تولیدی در مشهد و خراسان رضوی فعالیت ندارد. شریعتی ادامه داد: از آنجا که این موضوع باعث تشویش اذهان و نگرانی بخش زیادی از جامعه شده است، ضمن تأکید بر نادرست بودن این ادعا از دادستان عمومی و انقلاب مشهد کمک خواسته‌ایم تا ضمن پیگرد قضایی، دستور لازم برای برخورد با عاملان انتشار چنین مطالبی که اعتماد عمومی را خدشه‌دار می کنند صادر شود.

سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}