شهرآرانیوز

پروژه‌های کلیدی شهر را نمی‌توانیم متوقف کنیم

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد: تعطیلی کامل پروژه‌های عمرانی موجب بروز مشکلاتی برای رفت و آمدها می‌شود

امیررضا وثوقی - معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه با توجه به محدودیت های اعلام شده از سوی ستاد کرونا، پروژه های عمرانی جدیدی که هنوز کلید نخورده است با وقفه دو هفته ای مواجه خواهد شد، افزود: ناچاریم تعداد زیادی از پروژه های عمرانی کلیدی و مهم شهر را که از گذشته شروع شده است ادامه دهیم؛ زیرا توقف این پروژه ها باعث ایجاد مشکلات در رفت و آمد برای شهروندان می شود؛ ضمن اینکه تعطیلی این پروژه ها در آستانه فصل سرما برای آمد و شد شهروندان آسیب درازمدت ایجاد خواهد کرد.
خلیل ا... کاظمی در گفت وگو با خبرنگار ما با تأکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل ها ابلاغی در کارگاه ها و پروژه های شهری، تصریح کرد: استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده، تب سنجی و سنجش اکسیژن خون به صورت روزانه در این کارگاه ها انجام می شود.


پایان پروژه حق تقدم، تا پایان آذر
وی با اشاره به پروژه حق تقدم و اصلاح هندسی تقاطع های شهر مشهد افزود: پروژه حق تقدم عابران پیاده تا پایان آذرماه تکمیل خواهد شد. تیم کاری این پروژه به صورت 24 ساعته فعالیت می کند و امیداوریم عملیات اجرایی آن طبق برنامه پیش برود. باتوجه به اعمال محدودیت های جدید و خلوتی شهر، فضا برای پیشرفت عملیاتی این پروژه بیشتر خواهد بود.


حفظ سلامت کارکنان، اولویت ادامه پروژه ها
کاظمی افرود: در قسمت هایی که احساس کنیم افزایش فعالیت ها آسیبی به رعایت دستورالعمل های بهداشتی نمی زند و سلامت عوامل اجرایی را با تهدید مواجه نخواهد کرد، با جدیت بیشتری اتمام این پروژه را در دستورکار قرار خواهیم داد؛ بااین حال حفظ سلامت کارکنان و عوامل اولویت شهرداری است.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد در پاسخ به این سؤال که نحوه فعالیت سیستم حمل ونقل عمومی چگونه خواهد بود، اظهار کرد: با توجه به اینکه فعلا ارزیابی درستی از اتفاقات و حجم استقبال مردم از سیستم حمل ونقل عمومی در تعطیلات دوهفته ای پیش رو نداریم، فعالیت آن ها با روال عادی دنبال خواهد شد.وی با بیان کرد: افراد زیادی برای رفت وآمد به محل کار از حمل ونقل عمومی استفاده می کنند. از طرفی اعمال تعطیلی ساعت 21 شب برای تردد خودروهای شخصی و ابهام در انتقال میزان بار آن بر سیستم حمل ونقل عمومی باعث شده است فعالیت اتوبوس ها تا ساعت 20:30 و قطارشهری تا ساعت 22 در دستورکار باشد تا از ازدحام شهروندان جلوگیری شود.


احتمال افزایش ساعات کار ناوگان حمل ونقل
وی با بیان اینکه احتمال افزایش ساعت خدمات دهی در ناوگان حمل ونقل وجود دارد ادامه داد: در روزهای ابتدایی نحوه استفاده شهروندان از وسایل حمل ونقل عمومی را رصد خواهیم کرد تا بر مبنای آن تصمیم درست درباره ادامه فعالیت این ناوگان گرفته
شود.
معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد گفت: در هفته های گذشته که محدودیت های ساعتی برای فعالیت مشاغل اعمال شد، حجم مسافران ناوگان اتوبوس رانی تغییر نکرده است اما در قطارشهری با کاهش بیست درصدی مسافر از زمان اعمال ممنوعیت فعالیت مشاغل مواجه شده ایم.
کاظمی افزود: فعالیت تاکسی ها و تاکسی های اینترنتی در زمان اعمال محدودیت ها مانعی ندارد اما باید برای فعالیت برخی کارکنان فعال در حوزه خدماتی، درمانی و غیره تمهیداتی در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: اعمال جریمه و بازدارندگی از تردد خودروها به وسیله دوربین های ترافیکی درون شهری انجام خواهد شد؛ به همین دلیل باید در زمینه سهمیه پلاک دستگاه های خدماتی و درمانی تصمیم گیری شود.
وی افزود: با هماهنگی پلیس راهور 560 دوربین سازمان ترافیک شهرداری تردد خودروها را در ساعات غیر مجاز ثبت خواهند کرد.

سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}