شهرآرانیوز

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

برای خدمت به مردم باید ناملایمات را بپذیریم

«در این‌شرایط ویژه توصیه من به شهردارسابق منطقه6 این است که مشکلات را تحمل کند، زیرا ما به‌عنوان فرزندان انقلاب زحمات زیادی کشیده‌ایم و به‌دلیل نوع رویکرد و برخورد ناصواب برخی که نیت آنان را نمی‌دانم، باید برای خدمت به مردم ناملایمات را بپذیریم و صبر کنیم.» این جملات بخشی از سخنان رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در مراسم تودیع حجت‌ا... حیدری، شهردار سابق منطقه6 و معرفی سیدعلی حسین‌پور به‌عنوان سرپرست شهرداری این منطقه است.
به گزارش خبرنگار ما به‌نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری در این مراسم که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی و مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از شعارهای محوری و برنامه‌های شورای پنجم، توسعه متوازن و عدالت‌محور بوده است و برهمین‌اساس کمیسیون مناطق کم‌برخوردار با کارآمدترین و باانگیزه‌ترین اعضای شورا ایجاد شد. وی افزود: برای ارتقای شاخص‌های سرانه خدمات شهری و زیرساخت شهری منطقه6 در برنامه عملیاتی، برش منطقه‌ای و بودجه سالانه نگاه ویژه‌ای به منطقه6 شده است و از نگاه ویژه شهردار سابق منطقه6 برای اجرایی‌شدن این برنامه‌ها تشکر می‌کنم.


ارتقای 80درصدی درآمدهای شهرداری منطقه6
حیدری خاطرنشان کرد: اتصال جاده بسکابادی به طرق یک مطالبه ده‌ساله بود که در این‌دوره اتفاق افتاد و لازم به‌ذکر است در بحث درآمدی نیز در سال1396 میزان تحقق درآمدهای شهرداری این منطقه 20درصد بود، اما این‌میزان در سال‌های 1397 و 1398 صددرصد و در سال1399 حدود 96درصد محقق شده است که این‌موضوع نشان‌دهنده دغدغه‌مندی مدیران این‌منطقه است.


فروریختن دیوار نامهربانی در کارنامه شهردار سابق
در بخش دیگری از این‌جلسه نایب‌رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار کرد: لذت کارکردن برای مردم بسیار زیاد است و تمامی اقدامات در منطقه6 نتیجه یک کار جمعی بوده است.
احمد نوروزی افزود: خوشبختانه دیوار نامهربانی در منطقه6 فروریخت و اگرچه با آقای حیدری مهربانی نشد، اما نتیجه این‌کار خیر برای ایشان باقی می‌ماند.
حجت‌ا... حیدری، شهردار سابق منطقه6 نیز گفت: در این منطقه مشکلاتی همچون وجود دیوار آستان‌قدس، نداشتن فضای سبز، اتصال شهرک شیرین به رجایی، دسترسی نداشتن به مصلا، حرم مطهر رضوی و صدمتری و... وجود داشت که خوشبختانه در این‌مدت توانستیم پارک‌باغ ‌5هزارهکتاری را کلنگ بزنیم؛ همچنین شرایطی که بعد از احداث بازوی چهارم و اتصال به حر به وجود می‌آید، باعث کاهش ترافیک، ایجاد سرمایه‌گذاری و ارزش افزوده در منطقه می‌شود.
وی گفت: فروریختن دیوار نامهربانی بین شهرک شهید بهشتی و پردیس نیز اقدام مهمی بود که بالاخره به‌سرانجام رسید.
حیدری خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات دیگری که تاکنون در منطقه انجام شده است، می‌توان به ایجاد 7پارک محلی، بیش از ۳۵۰هزار مترمربع آسفالت، بیش از ۷۰هزار مترمربع پیاده‌سازی، بیش از ۱۱کیلومتر کانال و بیش از ۶۰هزار طول جدول اشاره کرد.

سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}