شهرآرانیوز

تعطیلی همه فعالیت‌های فرهنگی هنری در شهرهای قرمز استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اعلام کرد که بر اساس آیین‌نامه از پیش‌ تعیین شده رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شرایط قرمز کرونا کلیه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مشهد و شهرهای قرمز استان تعطیل خواهد بود. جعفر مروارید در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به قرمز شدن وضعیت کرونای مشهد و پنج شهر استان، گفت: طبق آیین‌نامه‌ای که از پیش موجود بوده و شیوه‌نامه‌ها را بر اساس وضعیت‌های مختلف بیماری کرونا تعریف کرده و با توجه به شیوه‌نامه‌های وضعیت قرمز در شرایط کنونی، بر اساس ابلاغیه ستاد کرونای استان عمل خواهیم کرد. بر همین اساس تمام فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی در شهرهای با شرایط قرمز شیوع کرونا تعطیل خواهد بود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی درباره ارائه تسهیلات حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ایجاد رونق اقتصاد هنر در شرایط کرونایی، خاطرنشان کرد: دو محور را در سال ۱۳۹۹ دنبال کردیم که در سال ۱۴۰۰ نیز این دو محور را ادامه خواهیم داد. یکی از آن‌ها موضوع هنرکارت و دیگری اعطای وام‌های مربوط به کرونا و کسب‌وکارهای فرهنگی بود.
او یادآور شد: اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه که عضو صندوق هنر هستند از حمایت‌ها و کمک‌های حمایتی در سال ۱۳۹۹ بهره‌مند شدند. نزدیک به ۴۰۰۰ نفر عضو این صندوق هستند و ۱۶۰۰ نفر هنرکارت را دریافت کرده‌اند. همچنین در کنار هنرکارت که در سال جدید ادامه خواهد یافت و به امید خدا تقویت خواهد شد، موضوع اعطای وام‌های کسب‌وکار و مربوط به دوران کرونا وجود داشته است که آن هم به صورت ملی، در صنوف مختلف فرهنگی، هنری و قرآنی پرداخت شد و در سال ۱۴۰۰ نیز امتداد پیدا خواهد کرد.

پربازدید
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}