شهرآرانیوز

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد:

بلیت اتوبوس و مترو تا مهرماه ثابت می‌ماند

ایسنا: معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد درباره نرخ بلیت قطارشهری و اتوبوس گفت: به‌علت شرایط کرونایی و مشکلات اقتصادی، بلیت اتوبوس و قطارشهری در 6ماه نخست سال هیچ‌گونه افزایش قیمتی نخواهد داشت.
خلیل‌ا... کاظمی درباره کرایه تاکسی‌ها در سال جدید اظهار کرد: با توجه به افزایش‌نیافتن کرایه‌ها به‌علت شرایط کرونایی در سال گذشته، در سال۱۴۰۰ نسبت به سال1399 نرخ کرایه تاکسی‌رانی حدود ۳۵درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: در پایان سال1398 که شیوع کرونا اتفاق افتاد و تاکسی‌رانی مکلف شد که تعداد مسافران را کاهش دهد، با وجود بخش‌نامه‌ای که از وزارت کشور صادر شده و مجوز افزایش قیمت کرایه تاکسی‌رانی داده شده بود، به‌دلیل همراهی با مردم و مشکلات به‌وجودآمده، پارسال هیچ‌گونه افزایش کرایه تاکسی‌رانی به‌جز نرخی که مربوط به سال1398 بود در مشهد رخ نداد؛ البته در کلان‌شهرهای دیگر این افزایش اتفاق افتاد، اما در مشهد انجام نشد.
کاظمی درباره طرح محاسبه بلیت قطارشهری بر اساس مسافت گفت: این طرح از اواخر اردیبهشت‌ یا اوایل خرداد اجرا خواهد شد، به این صورت که بر حسب میزان مسیری که شهروندان با قطارشهری طی می‌کنند و زمانی که سوار می‌شوند، کرایه دریافت خواهد شد.
وی ادامه داد: دستگاه‌های مخصوص برای این طرح خریداری شده و در حال نصب آن هستیم؛ همچنین نرم‌افزار لازم را هم تهیه کرده‌ایم.


فروش بلیت در پایانه امام‌رضا(ع) از دیروز ممنوع شد
معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد همچنین در خبری دیگر از ممنوعیت خریدوفروش حضوری بلیت اتوبوس‌های بین‌شهری در پایانه امام‌رضا(ع) مشهد خبر داد و گفت: فروش بلیت در پایانه‌های مسافربری از دیروز ۱۸فروردین‌ در همه پایانه‌های کشور به‌صورت حضوری ممنوع و فروش بلیت فقط از طریق اینترنت و دفترهای آژانس‌های مسافرتی خارج از پایانه‌ها انجام خواهد شد.
کاظمی افزود: همچنین از این تاریخ ورود افراد بدون بلیت دارای کد کیوآر که به‌نام آن‌ها صادر شده باشد به سالن انتظار و جایگاه‌های سوار و پیاده‌شدن مسافر به‌طور کامل ممنوع است.

پربازدید
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}