آغاز مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد تور‌های مسافرتی همچنان در مسیر مشهد هستند! | تشدید محدودیت ورود به مشهد در انتظار پاسخ! شورای ششم مشهد از امروز برای مردم روایتی از کمبود داروها در موج پنجم کووید ۱۹ | سرُم نیست، دارو‌های کرونا هم سهمیه‌بندی شد کاغذ‌های اخبار پس از صدور فرمان مشروطیت و بیان حال‌ و‌ روز مشهد گذری بر تحولات مشهد پس از مشروطه و گلوله‌باران مردم در مسجد گوهرشاد رودپارک مشهد کجاست + عکس، فیلم و مکان‌یابی گوگل مپ شهروند خبرنگار | کرونا از نگاه یک عکاس روش‌های حضوری و غیرحضوری درخواست نیروی کارگری در مشهد تعطیلی شیفت عصر مرکز معاینات غرب پزشکی قانونی خراسان رضوی در مشهد خطر فروپاشی در کمین سازمان انتقال خون خراسان رضوی مشهد شهر برند بین‌المللی‌ فرهنگی می‌شود وضعیت کرونایی مشهد «بسیار اسفناک» است ترکیب شورای ششم شهر و سرپرست شهرداری مشهد مشخص شد آیا «مشهد» قرنطینه می‌شود؟ فردا، چهارشنبه ۱۳ مردادماه؛ آب در مناطقی از مشهد قطع می‌شود تعداد مبتلایان کرونا در مشهد به بالاترین حد خود رسیده است ورود مسافران بدون ماسک به اتوبوس درون‌شهری مشهد ممنوع شد آرایش جنگی مشهد علیه کرونا تکذیب جدول زمانبندی جدید واکسن در مشهد
خبر فوری

تافته جدابافته

  • کد خبر: ۷۴۸۳۵
  • ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
تافته جدابافته
مهدی یاراحمدی خراسانی - روزنامه نگار

شورا نباید تافته جدابافته از شهرداری و مدیریت شهری باشد. این یک اصل مهم است که بعد پنج دوره تجربه شورا‌های اسلامی هنوز آن چنان که باید در کشور تحقق نیافته است. تعارف که نداریم؛ شهرداری‌ها و منابع انسانی آن هرچند با اجبار قانونی دربرابر شورا‌ها تمکین می‌کنند، هنوز با فرایند مدیریت شورایی -به‌تمامی- اخت نشده یا کنار نیامده اند.

 

نشان به آن نشان که بسیاری از مدیران و کارکنان باسابقه به خصوص در کلان شهرها، این نهاد را سرعت گیر توسعه شهر و انجام خدمات شهرداری‌ها می‌دانند؛ چالشی که شاید بیشتر از آنکه دلیل سیاسی داشته باشد، به دلیل مسائل عمومی سیستم‌ها از جنس فرهنگ و تعلق سازمانی، هویت شغلی و اصل یکپارچگی سیستم رخ می‌دهد. این بحث از دو منظر شورا و شهرداری بررسی شدنی است. متاسفانه بسیاری از منتخبان شورا‌ها در ادوار قبل آن چنان که باید به مسئولیت خود احساس تعلق نداشته اند. عرض کردم «احساس تعلق» نه «احساس مسئولیت».

 

به بیان دیگر شاید در انجام وظایف خود کوتاهی نکرده باشند، ولی خود را جزئی از سیستم ندانسته و همواره شورا را گذرگاهی موقت تصور کرده اند، تاجایی که بسیار دیده شده است عضو شورای شهری که مسئولیت در شورا برایش در حد یک کار جانبی یا شغل دوم و سوم ارزش داشته است و این موضوع هرگز برای نیروی انسانی تمام وقت شهرداری‌ها پذیرفتنی نیست. اما بررسی این چالش از منظر شهرداری‌ها هم به اصل مقاومت دربرابر تغییر برمی گردد، به هرحال نهاد شهرداری از قدیمی‌ترین تشکیلات اداری در کشور محسوب می‌شود که با سابقه طولانی بروکراسی، تا حد زیادی به ساختار‌های سنتی وابسته است و دربرابر تغییرات مقاومت می‌کند؛ به خصوص تغییری که دامنه اختیارات آن را محدود کند و به دنبال ایجاد نظام مشارکتی باشد.

 

راه حل این معضل، بسیار مفصل و پیچیده است که در این مجال نمی‌گنجد، اما چند اتفاق مهم می‌تواند این چالش را تا حد زیادی برطرف کند. شورای شهر باید ارتباط مستمر خود با بدنه شهرداری را حفظ کند و از کارشناسان و مدیران شهرداری در کارگروه‌هایی ذیل کمیسیون‌های شورا در فرایند‌های تصمیم سازی و تصمیم گیری مشورت بگیرد و به نوعی آن‌ها را در این فرایند سهیم کند. پرهیز از نگاه بالا به پایین و حفظ حرمت نیروی انسانی شهرداری ها، توجه به رفاه و معیشت کارکنان و قدردانی بهنگام از خدمات و زحمات مطلوب آن ها، پیش بینی زمینه‌هایی برای فرهنگ سازی و آموزش نظام مدیریت مشارکتی دربین کارکنان شهرداری‌ها از مهم‌ترین این اقدامات است.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}