توصیه‌های مهم رئیس عدلیه پیرامون طرح ارز ترجیحی| هشدار شدید اژه‌ای به برهم‌زنندگان آرامش روانی مردم و امنیت جامعه رئیس‌جمهور انتخاب رئیس جدید دولت امارات متحده عربی را تبریک گفت «قانون تثبیت ساعت رسمی کشور» به دولت ابلاغ شد مخبر: قیمت نان نباید یک‌ریال تغییر کند| "مقابله با فقر مطلق" مهمترین اثر مردمی‌سازی یارانه‌ها تازه‌ترین اخبار از پیشرفت صنعت فضایی کشور| ۷ ماهواره ایرانی در مرحله تکمیل یا آماده پرتاب خبر خوش وزیر راه برای مستاجران| بررسی پیشنهاد وام ۱۰۰ میلیونی اجاره با حضور رئیس‌جمهور| تصویب کمک ودیعه اجاره به‌زودی رئیسی: صنعت نفت ظرفیت زیادی برای توسعه مشاغل دانش‌بنیان دارد| تامین ۷۰ درصدی تجهیزات و نیازمندی‌های صنعت نفت در داخل ساماندهی ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای وزارت بهداشت| تعیین‌تکلیف نیروهای طرحی، پایان طرحی و ۸۹ روزه رهبر معظم انقلاب: اطلاعات گسترده، بیان جذاب و لحن شیرین آیت‌الله فاطمی‌نیا منبعی پر فیض برای جوانان بود دور جدید فضاسازی رسانه‌های معاند| تحریم و ایجاد آشوب؛ سناریو‌هایی برای شکستن مقاومت ماموریت وزیر اقتصاد به سازمان مالیاتی| "گواهی سپرده کالایی" ظرف یک‌ماه آینده تعیین‌تکلیف شود رئیس جمهور به آذربایجان غربی سفر می‌کند قالیباف: واردات خودرو یک حلقه از زنجیره ساماندهی صنعت خودرو است| لزوم توجه به خودروسازی در برنامه هفتم توسعه رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح وارد تاجیکستان شد| سرلشکر باقری: توسعه همکاری‌های نظامی و دفاعی بین دو کشور از اهداف سفر است کمک معیشتی ماه اول به حساب معترضان حذف یارانه واریز شد خطیب‌زاده: امیرعبداللهیان به امارات می‌رود| ایران در سفر مورا پیشنهادات خود را مطرح کرد| آمریکا باید تصمیم سیاسی بگیرد معاون وزیر خارجه روسیه: متن احیای برجام کاملاً آماده است دستور ویژه رئیس‌جمهور برای اختصاص یارانه کاغذ سخنگوی دولت: آغاز ثبت‌نام جدید یارانه‌ها به‌زودی| دستور رئیس‌جمهور برای رسیدگی به اعتراضات مردم| ۹۰ درصد جمعیت کشور مشمول دریافت یارانه ۱۳۰ مدیر ناکارآمد شناسایی و برکنار شدند| مطالبات مردم در ابتدای دولت سیزدهم ١٩ برابر دولت‌های قبل بود
خبر فوری
ارزیابی سویه‌های عملیات روانی اخیر تل آویو علیه ایرانیان
از چند هفته گذشته، با مشخص شدن تاریخ رسمی دور جدید مذاکرات بین ایران و ۴+۱، رسانه‌های صهیونیستی و مقامات سیاسی، نظامی و امنیتی این رژیم، کارزار گسترده‌ای را باهدف ایجاد یک فضای روانی به منظور کسب منافع سیاسی خود در عرصه بین المللی راه انداخته اند.

به گزارش شهرآرانیوز؛ در این کارزار، علاوه بر ارائه اطلاعات غلط و گمراه کننده درباره ایران و برنامه هسته‌ای آن، مقامات نظامی و امنیتی این کشور، تهدیدات گسترده و بی سابقه‌ای را مبنی بر قریب الوقوع بودن حمله نظامی رژیم صهیونیستی به تأسیسات هسته‌ای ایران مطرح کردند.

در آخرین نمونه، خبرگزاری صهیونیستی «والا» در گزارشی ادعا کرد که فرمانده ستاد مشترک این رژیم، طرح‌های عملیاتی حمله به ایران را تأیید کرده است و بر همین اساس، نیرو‌های نظامی، تمرینات خود را آغاز خواهند کرد.

همچنین نفتالی بنت، بنی گانتز و یائیر لاپید، نخست وزیر و وزرای جنگ و خارجه این رژیم، در مصاحبه‌ها و پیام‌های گوناگون، از احتمال حمله نظامی این رژیم به ایران در صورت شکست مذاکرات سخن گفتند.

بنت در چند روز گذشته با یک سیاست ورزی مضحک ابتدا از غربی‌ها خواست که به هیچ وجه با ایران توافق نکنند و بعد از آن از آمریکا و سه کشور اروپایی درخواست کرد تا جلو آنچه «باج گیری هسته‌ای تهران» خواند، بایستند. این اظهارات البته بیش از آنکه نشان دهنده تهدید از جانب صهیونیست‌ها باشد، نمایانگر عجز و ناتوانی آنان در این مرحله از بازی است.

تحلیل کارشناسان

همچنین به گزارش شبکه تلویزیونی «المیادین»، صهیونیست‌ها که نگران نتیجه مذاکرات هسته‌ای ایران در وین هستند، به تبلیغات منفی روشمند در صحنه‌های سیاسی، دیپلماتیک و رسانه‌ای متوسل شده اند. حزی سیمانتوف، تحلیلگر امور عربی کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل، نیز گفته است که ایرانی‌ها از موضع قدرت در مذاکرات وین شرکت می‌کنند.

ایران خواسته‌هایی را با سقف بسیار بالا مطرح می‌کند و اسرائیل به شدت نگران آن است؛ چون درک می‌کند که اگر توافقی به دست آید، برای اسرائیل بسیار بد و برای ایران بسیار خوب خواهد بود. ایرانی‌ها می‌دانند گزینه نظامی واقعی نیست؛ زیرا آمریکایی‌ها خواهان دیپلماسی هستند و این موضوع، خواب را از چشمان اسرائیل می‌گیرد. در مرحله آینده، تهدید ایران، بزرگ‌ترین چالش برای اسرائیل است.

موسی عاصی، تحلیلگر المیادین در امور اروپا، درباره تحرکات صهیونیست‌ها گفت: سفر‌های صهیونیست‌ها به شماری از پایتخت‌های اروپایی، یادآور سفر‌های صهیونیست‌ها به ویژه بنیامین نتانیاهو پیش از دستیابی به توافق نامه هسته‌ای در سال ۲۰۱۵ است.

قاسم عزالدین، تحلیلگر امور سیاسی المیادین، هم درباره موضع اروپا در برابر نگرانی صهیونیست‌ها گفت: نگرانی آمریکا و اروپا فراتر از نگرانی‌های صهیونیست‌ها است، اما زیر فشار ایران و قدرت این کشور، غربی‌ها راه گریزی ندارند، جز اینکه در برابر این فشار‌ها تسلیم شوند. راهبرد همیشگی غربی‌ها آن است که اگر توانایی اتخاذ تصمیم را ندارند، برای وقت کشی و فرار از اتخاذ تصمیم تلاش می‌کنند به این امید که تغییراتی رخ دهد. صهیونیست‌ها فقط جنجال آفرینی و غوغاسالاری می‌کنند، در حالی که این تحرکات، هیچ نشانه امیدی برای این رژیم ایجاد نکرده است.

سفر رئیس موساد به واشینگتن

از سویی، به گزارش خبرگزاری آلمان، رئیس موساد، سرزمین‌های اشغالی را به مقصد واشینگتن ترک کرد. دیوید بارنیا، بناست طی این سفر بر پرونده هسته‌ای ایران متمرکز باشد و با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، و لوید آستین، رئیس پنتاگون، دیدار کند. همچنین برنامه‌هایی برای دیدار بارنیا با شماری دیگر از مقام‌های عالی رتبه آمریکایی درنظر گرفته شده است؛ این در حالی است که بنی گانتز،  وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، نیز بناست به زودی به واشینگتن سفر کند.

تلاش نافرجام

این رژیم با همه توان سعی می‌کند که اهرم تحریم علیه ایران کنار گذاشته نشود. علاوه بر این، مقامات رژیم صهیونیستی به شدت نگران هستند که در مذاکرات وین ایران بتواند در رفع بسیاری از ابهامات مربوط به برنامه هسته‌ای خود موفق شود.

در این راستا رژیم اشغالگر قدس برای تحت تأثیر قرار دادن مذاکرات وین، با سیاه نمایی در سطح بین المللی در تلاش است با مانور روی موضوعات حساسیت برانگیز نزد افکار عمومی جهان، مواردی جعلی همچون حمایت ایران از تروریسم، وضعیت زندانیان آمریکایی در ایران و تهدید آمیز جلوه دادن ایران برای منطقهایجاد کند و از آن‌ها علاوه بر ایجاد مانع در مسیر مذاکرات وین و فریب افکار عمومی جهان، برای پیشبرد فعالیت‌های تسلیحاتی مخفیانه و انحصارگرایانه هسته‌ای خود بهره برداری کند و البته هربار با ورود قاطع ایران، ناکام می‌ماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}