شهرآرانیوز

ورزش جهان

«ویلموتس» در آستانه نشستن روی نیمکت «کنگو»
ــ ــ ــــ
مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی، که در یورو‌۲۰۱۶ هدایت این تیم را بر‌عهده داشت و مدتی نیز در تیم ملی ساحل‌‌عاج بود، گزینه اصلی هدایت تیم ملی فوتبال کنگو است و مذاکرات مثبتی نیز با سران فدراسیون این کشور برای قبول هدایت تیم ملی فوتبال کنگو داشته است. نتایج ضعیف کنگو در انتخابی جام ملت‌های آسیا باعث شده است تا این تیم به‌دنبال سرمربی جدیدی باشد و به‌همین‌خاطر مارک ویلموتس جدی‌ترین و تنهاگزینه مدنظر فدراسیون فوتبال کنگو برای قبول هدایت این تیم است. ویلموتس هنوز پاسخ قطعی به این پیشنهاد نداده و باید دید دومین تجربه او برای مربیگری در قاره آفریقا رخ خواهد داد یا خیر. ویلموتس مدت کوتاهی نیز هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر‌عهده داشت که نتایج ضعیفی کسب کرد و به‌دلیل پرداخت‌نشدن حقوق، از ادامه حضور روی نیمکت تیم ملی امتناع و به فیفا شکایت کرد و خواستار دریافت تمام حقوق خود شد.


۵۰‌هزار دلار برای هر پیروزی در ACL
ــ ــ ــــ
کنفدراسیون فوتبال آسیا برای هر پیروزی در لیگ قهرمانان آسیا ۵۰‌هزار دلار به تیم‌ها پاداش ‌می‌‌دهد. لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند درآمدزایی بالایی برای تیم‌ها داشته باشد و آن‌ها را از بحران مالی خارج کند. طبق اعلام AFC در فصل پیش‌روی لیگ قهرمانان آسیا برای هر پیروزی ۵۰‌هزار دلار به حساب تیم‌های برنده واریز می‌شود، این درحالی است که تساوی تنها ۱۰‌هزار دلار نصیب تیم‌ها می‌کند. کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین به هر تیمی ۱۵۰‌هزار دلار برای اسکان و دیگر‌هزینه‌ها پرداخت خواهد کرد.


فدراسیون فوتبال «پاکستان» برای دومین‌بار تعلیق شد
ــ ــ ــــ
فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) دیروز اعلام کرد فدراسیون 2 کشور پاکستان و چاد به‌دلیل دخالت شخص ثالث تعلیق شده است. در بیانیه فیفا به «تصرف خصمانه» فدراسیون پاکستان اشاره شده است که به‌دلیل عدم تغییر در وضعیت ایجاد‌شده، تصمیم به تعلیق گرفته شد. پاکستان در سال‌۲۰۱۷ هم به‌دلیل دخالت شخص ثالث تعلیق شده بود. از‌سوی‌دیگر وزارت ورزش کشور چاد اختیارات فدراسیون فوتبال این کشور را سلب کرده بود و فیفا به‌همین‌دلیل فدراسیون این کشور را تعلیق کرده است.

پربازدید
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}