شهرآرانیوز

بخت آزمایی پر دردسر و چشم امید مردم به قرعه کشی ایران خودرو و سایپا ارزان‌ترین خودرو‌های بازار تا ۲۵ میلیون تومان + جدول طرح اجاره‌داری حرفه‌ای در وزارت راه و شهرسازی تدوین شد ۳۰۰ هزار سرباز، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌بینند جزئیات جدید از قتل رومینا اشرفی+فیلم صحبت‌های اطرافیانش مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ مشخص شد نژادپرستی، موضوع داغ فهرست کتاب‌های پرفروش آمازون تمدید مهلت مدیریت مستقیم سهام عدالت دوستی با چشم ها/ آنتی اکسیدان بخورید و پیاده روی کنید احتمال تعطیلی دوباره اتوبوس و مترو برگزاری دیدارهای تدارکاتی برای تیم‌های فوتبال تکذیب سقط جنین چند مادر باردار در تربت جام امروز؛ آخرین مهلت انتخاب روش مدیریت سهام عدالت آمار مراجعه به مراکز درمانی بیشتر شده است پرسپولیس به مصاف سایپا می‌رود آخرین آمار کرونا/ تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۰۷۱ نفر رسید زیردریایی عجیب ایرانی ۱۴۶ میلیارد تومان زکات فطریه به نیازمندان پرداخت شد تکمیل ۹۳ درصد ظرفیت کاروان‌های حج تمتع اگر مجلس و دولت ما راه امام را می‌رفتند، وضع مملکت خیلی بهتر بود
خبر ویژه

خـــبـر روز

لیلی رحمانی

استقرار 590 پایگاه جمع‌آوری فطریه و کفاره در شهر
ــ ــ ــ ــــ
ماه ضیافت الهی رو به پایان است و یکی از احکام مهم دینی مربوط‌به این روزها، کمک به نیازمندان و حمایت از امور جاری مسلمانان درقالب زکات و فطریه است.
مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) خراسان‌رضوی دیروز به همین بهانه به‌صورت لایو اینستاگرامی به جمع خبرنگاران آمد تا کم و کیف روند جمع‌آوری و توزیع زکات فطریه امسال را توضیح دهد.حبیب‌ا... آسوده در این نشست با اشاره‌به مسئولیت کمیته امداد به‌عنوان دبیر خانه شورای زکات گفت: در همین راستا در روز عید فطر، هزار پایگاه برای جمع‌آوری فطریه مردم مومن استان و 590‌پایگاه برای این کار در شهر مشهد در‌نظر گرفته شده است.
به گفته او همه پروتکل‌های بهداشتی برای رعایت مسائل بهداشتی به این پایگاه‌ها ابلاغ و همچنین توصیه شده است برای پرداخت مبالغ از دستگاه پوز و کارت‌خوان استفاده شود.
او ادامه داد: در استان برای جمع‌آوری فطریه، انسجام خوبی با عنوان «شورای زکات» برقرار است و 30‌درصد از پایگاه‌ها‌ی جمع‌آوری فطریه در روز پس‌از عید فطر نیز فعالیت خواهند کرد. تعدادی از صندوق‌های صدقات نیز در این روز به جمع‌آوری فطریه اختصاص داده می‌شود.
مدیر کل کمیته امداد استان درباره جمع‌آوری مبالغ خیریه ازسوی برخی نهادهای خیریه بیان کرد: ما نمی‌خواهیم مانع از اقدام خیر شویم اما مدیریت در جمع‌آوری دارای اهمیت است و از‌این‌طریق همه افراد نیازمند منتفع خواهند شد.
وی افزود: فهرست افراد نیازمند از قبل تهیه شده است و به‌محض واریز مبالغ و طبق پیش‌بینی ما ظرف 2 یا 3روز این مبالغ به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.
به گفته آسوده در سال‌98 مبلغ 6میلیارد و 43‌میلیون‌تومان فطریه و بیش‌از یک‌میلیارد‌تومان کفاره ازسوی شورای زکات جمع‌ شده است.

 

تقدیر فرماندار مشهد از سامان‌دهی کارگران ساختمانی توسط شهرداری
ــ ــ ــ ــــ
فرماندار مشهد دیروز به همراه چند نفر از مدیران شهری به سازه‌های موقتی که ازسوی مدیریت شهری برای سامان‌دهی کارگران ساختمانی راه‌اندازی شده است، سر زد و در‌جریان این بازدید، از اقدام ارزشمند شهرداری مشهد به‌منظور سامان‌دهی کارگران قدردانی کرد.
محمدرضا هاشمی در حاشیه بازدید از جایگاه‌های سامان‌دهی کارگران و استادکاران ساختمانی بیان کرد: باتوجه‌به شیوع کرونا، امرار معاش کارگران روزمزد مختل شده است و روز‌به‌روز شاهد افزایش کارگران در سر تقاطع‌ها و میادین شهر هستیم.
وی افزود: با حمایت‌های شهردار مشهد و اقدامات ویژه معاونت خدمات شهری در سامان‌دهی کارگران سرگذر، این طرح با استقبال خوبی روبه‌رو شد و بسیاری از کارگران که حتی در زمان دیرتری به این جایگاه‌ها مراجعه می‌کنند، در پروژه‌های شهری به کار گرفته خواهند شد.
فرماندار مشهد بیان کرد: شهرداری مشهد، 5جایگاه سامان‌دهی را با امکانات اولیه بسیار خوب برای این قشر زحمت‌کش ایجاد کرده است و تلاش داریم با حمایت استاندار و برای سهولت دسترسی کارگران ۲۰‌جایگاه سامان‌دهی دیگر در شهر راه‌اندازی کنیم.
وی با اشاره به اینکه در راستای رسیدگی به مشکلات کارگران، جلسه کمیسیون کارگری با اداره کار و رفاه اجتماعی، انجمن صنفی کارگران و تأمین اجتماعی در فرمانداری برگزار شد، ادامه داد: فرمانداری مشهد به‌عنوان متولی هماهنگ‌کننده بین‌دستگاهی موظف است دیگر ارگان‌ها و نهادها را به‌منظور سامان‌دهی کارگران همراه کند.
وی اضافه کرد: شهرداری مشهد برای سامان‌دهی کارگران، اقدام بسیار ارزشمندی انجام داده است اما در این مقطع و با‌توجه‌به شیوع کرونا، دغدغه‌هایی وجود دارد که با از‌بین‌رفتن این ویروس، قطعا وضعیت اشتغال کارگران سرگذر نیز رو به بهبود خواهد رفت.

 

تکمیل آسفالت پلیمری میدان معراج تا میدان فهمیده
ــ ــ ــ ــــ
عملیات اجرایی آسفالت پلیمری حد‌فاصل میدان معراج تا میدان فهمیده به‌همراه چندین و چند فعالیت دیگر سازمان عمران شهرداری در شهر مشهد انجام شده
است.
براین‌اساس در روزهای پایانی اردیبهشت امسال، اکیپ‌های پخش آسفالت سازمان عمران شهرداری مشهد، روکش آسفالت در خیابان دهخدا ۱۳، ۱۴ و ۱۵، روکش آسفالت حدفاصل تقاطع حسابی و میدان امامیه، روکش آسفالت حد‌فاصل میدان مادر تا میدان امامیه و روکش آسفالت بولوار کامیاب را عملیاتی کردند.
از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده می‌توان به اجرای آسفالت پلیمری حد‌فاصل میدان معراج تا میدان فهمیده، عملیات تراش آسفالت حد‌فاصل هاشمی‌نژاد تا مقدم، عملیات لکه‌گیری با دستگاه فنیشر حدفاصل بولوار سجاد تا میدان استقلال و آسفالت پلیمری خیابان سمیه ۱ و ۳ اشاره کرد.

 

ابتلای 150 پرستار مشهدی به کرونا
ــ ــ ــ ــــ
«از زمان شیوع ویروس کرونا تا‌کنون حدود ۱۵۰‌پرستار در مشهد به این بیماری مبتلا شده‌اند.» مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام این خبر گفت: کادر پرستاری شاغل در مناطق زیر‌پوشش این دانشگاه شامل 6500‌نفر متشکل از پرستار، کارشناس هوشبری و کمک بهیار است. به گفته حمیدرضا صالحی‌مقدم 4300‌نفر از پرستاران دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان‌های کلان‌شهر مشهد فعالیت دارند.
وی افزود: در دوران شیوع کرونا بیش‌از ۲۰۰‌پرستار و کمک‌پرستار جدید به‌منظور رفع کمبود نیروی پرستاری در مقابله با کرونا در بیمارستان‌های شریعتی و امام‌رضا(ع) مشهد ویژه درمان و ارجاع بیماران کرونایی به‌کار گرفته شدند.

سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}