شهرآرانیوز

هزینه تست خصوصی کرونا اعلام شد | ۲۹ تا ۳۰ هزار تومان تست اولیه و ۵۸۶ هزار و ۵۰۰ تومان تست اصلی زمان احتمالی قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو ویژه تیرماه ۹۹ سقف انتقال کارت به کارت به ۶ میلیون تومان افزایش یافت شاخص بورس امروز ۲۲ تیر ۹۹|شاخص وارد کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحدی شد آغاز پیش فروش محصولات سایپا از ۲۳ تیر | شاهین، کوییک- اس و ساینا- اس در طرح جدید پیش فروش سایپا آمار رسمی کرونا در ایران تا ۲۲ تیر | جانباختگان به ۱۹۴ تن رسید و حال ۳۳۵۹ بیمار وخیم است استفاده‌ مقام معظم رهبری از ماسک تولید داخل + عکس امسال نمایشگاه کتاب تهران نداریم حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی پس از همسان‌سازی اعلام شد | حداقل حقوق ۲ میلیون و ۷۵۰ هزارتومان اجرای عباس رثایی در مرحله دوم عصرجدید + فیلم توقف شهر خودرو با بازی محتاطانه مقابل سایپا | مزد ترس! روایت کمک نجات‌یافتگان از اعتیاد به کارتن‌خواب‌ها | خرج تَرک با ایثار جمع‌آوری موتورپمپ‌های کشف‌رود در یک ماه آینده سهام عدالت دارید، بخوانید وضعیت طرقبه شاندیز هم قرمز شد نتایج هفته بیست و چهارم + جدول لیگ برتر| یکی برای همه؛ همه برای پرسپولیس نتیجه دیدار شهرخودرو و سایپا| توقف مشهدی‌ها بدون سرآسیایی انتشار تصاویر رسمی و مشخصات K132 فوت راننده سواری پژو زیر اتاق کامیون حمل شن عرضه اولیه رافزا این هفته به بورس می‌آید
خبر ویژه
مسئول کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد

چهارشنبه، تصمیم‌گیری نهایی برای بازگشت محدودیت‌ها

مهدی عسکری/ شهرآرانیوز - متأسفانه آن‌قدر هشدار‌ها را جدی نگرفتیم و به‌بهانه ضعیف‌تر‌شدن ویروس کرونا، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردیم که حالا دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید‌۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌گوید این شهر از لحاظ ابتلا به کرونا از مرحله قرمز هم عبور کرده و به‌عبارتی به درجه «هشدار بسیار بالا» رسیده است. دکتر علی‌اصغر انجیدنی به ایرنا گفته است که تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد، روز گذشته به بیشترین حد خود از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون رسیده است، به‌گونه‌ای‌که تا روز گذشته بیش از ۶۰۰ نفر به‌دلیل ابتلا به عفونت‌های حاد تنفسی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری بودند.
مردم فراموش کرده‌اند
وضعیت مشهد اصلا مطلوب نیست؛ آمار‌ها حکایت از افزایش رو‌زبه‌روز ابتلا به کرونا و تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های مشهد دارد؛ چنان‌که دکتر حمیدرضا نادری، عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و متخصص بیماری‌های عفونی، هم به ایسنا گفت: هر شب حدود ۹۰ تا ۱۰۰‌بیمار مبتلا به کرونا در مشهد بستری می‌شوند. او برای توجه اذهان عمومی به وخامت میزان و شیوع بیماری در مشهد این‌گونه گفته که «شرایط مشهد از لحاظ شیوع بیماری کرونا مانند ماه‌های اسفند و فروردین و شاید بدتر از آن موقع شده است.» طبعا در این شرایط، تعداد زیادی از کادر درمان در مشهد نیز به کووید‌۱۹ مبتلا شده‌اند. متأسفانه اطلاع‌رسانی‌ها ضعیف‌تر شده است و مردم هم ماجرا را جدی نمی‌گیرند و فراموش کرده‌اند که امواج کرونا می‌تواند بسیار سهمگین‌تر هم بشود.

تصمیم نهایی با استاندار
در‌حالی‌که روز گذشته، وضعیت مشهد به درجه «هشدار بسیار بالا» رسید، مسئول کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، از اتخاذ تصمیمات جدید برای بازگشت دوباره محدودیت‌ها به مشهد خبر داد. دکتر حمیدرضا رحیمی در گفتگو با شهرآرا بیان کرد: در جلسه مشترک با مسئولان وزارت بهداشت، جمع‌بندی نهایی درباره چگونگی بازگشت محدودیت‌های کرونایی به استان واگذار شد و قرار است چهارشنبه با حضور استاندار خراسان‌رضوی درباره چگونگی اجرای محدودیت‌ها تصمیم‌گیری شود.
وی ادامه داد: بازگشت محدودیت‌ها با‌توجه‌به وضعیت خاص مشهد حتمی است. در این جلسه ابعاد مختلف اعمال و بازگشت محدودیت‌ها بررسی خواهد شد و زمان اجرا و بازگشت دوباره محدودیت‌ها نهایی می‌شود؛ نتایج تصمیمات به اطلاع ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد رسید.

فوتی‌های کرونا رکورد زد
آمار روز گذشته وزارت بهداشت نیز حکایت از ثبت رکورد جدید تعداد جان‌باختگان ناشی از بیماری کرونا دارد و دیروز ۱۶۲‌نفر بر‌اثر ابتلا به کرونا جان باختند؛ آماری که مجموع درگذشتگان این بیماری را به ۱۰ هزار و ۶۷۰‌نفر رساند. ضمن اینکه ۲۵۳۶‌نفر دیگر نیز به این بیماری مبتلا شدند تا شمار مبتلایان به این بیماری در کشور از ابتلای شیوع کرونا به ۲۲۵‌هزار و ۲۰۵‌نفر برسد. بر‌این‌اساس خراسان‌رضوی در‌حال حاضر یکی از ۸ استان کشور با وضعیت قرمز است.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}