شهرآرانیوز

هوشمندترین بیمارستان کشور در خدمت مشهدی‌ها

بیمارستان 200تخت‌خوابی ناظران از ابتدای بهمن در قاسم‌آباد آغاز به کار می‌کند

امیررضا وثوقی - بیمارستان ناظران که کلنگ ساخت آن در سال 94 در زمینی به مساحت 18 هزار مترمربع بر زمین خورد، از ابتدای بهمن ماه فعالیت خود را به عنوان اولین قطب درمان بیماران سرطانی و هوشمندترین بیمارستان کشور در غرب مشهد آغاز خواهد کرد. رئیس بیمارستان ناظران که دیروز برای اطلاع رسانی درباره افتتاح این بیمارستان به جمع خبرنگاران آمده بود، دراین باره گفت: فاز اول بیمارستان ناظران با ظرفیت 100 تخت خواب خدمات درمانی خود را آغاز می کند و با شیب ملایم و بررسی زیرساخت ها این ظرفیت را افزایش خواهد داد. مسعود خانی با اشاره به اینکه از لحاظ هتلینگ این مرکز یکی از بیمارستان های پیشرو کشور است، بیان کرد: بیشتر اتاق های این بیمارستان یک تخته یا دوتخته است و تمام امکانات لازم برای بیمار و همراه در آن پیش بینی شده است. این بیمارستان از لحاظ تجهیزات کلینیکال یکی از مجهزترین بیمارستان های مشهد است و در حوزه تصویربرداری به 2 دستگاه رادیولوژی، 2 دستگاه سونوگرافی، یک دستگاه سی تی اسکن و اولین دستگاه ام آرآی اوپن مشهد مجهز شده است.
خانی بیان کرد: ناظران مجهزترین اتاق عمل کشور را دارد و از لحاظ نرم افزاری به روزترین و هوشمندترین بیمارستان کشور است.


امکانات آزمایشگاهی به روز
رئیس بیمارستان ناظران افزود: با توجه به اینکه پایه درمانی این بیمارستان برای درمان مبتلایان به سرطان است، امکانات آزماشگاهی به‎روز در آن تعبیه شده و یکی از مجهزترین آزمایشگاه ها و تجهیزات بانک خون کشور برای این مرکز خریداری شده است.
وی با اشاره به آی سی یو دوازده تخت خوابی در این مرکز گفت: همچنین این مرکز به عنوان اولین مجموعه درمانی استان و سومین در کشور مجهز به دستگاه آی او آر پی خواهد شد تا بتوان بیماران را در زمان جراحی رادیوتراپی کرد. این موضوع بی شک به تکمیل چرخه درمان بیماران کمک خواهد کرد.
خانی با اشاره به راه اندازی بخش اورژانس این بیمارستان که مجهز به 12 تخت و اتاق عمل مستقل و به روز است، افزود: تلاش می کنیم در فاز اول علاوه بر پایه و تخصص بیماران سرطانی بتوانیم همه بیماران منطقه قاسم آباد را با بهره مندی از اورژانس و درمانگاه تخصصی پوشش دهیم. این نوید را به مردم این منطقه می دهیم که با شروع سال 1400 و با استفاده از 2 دستگاه آمبولانس، نگرانی در زمینه درمان نخواهند داشت.
وی اظهار کرد: با فعال شدن فاز اول این بیمارستان، 388 نفر در این مرکز مشغول به کار خواهند شد و در ادامه با بهر برداری از فاز بعدی این مرکز در تابستان کادر درمان لازم تکمیل خواهد شد.


ارائه خدمات با نرخ دولتی
رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از مبتلایان به سرطان نیز در این نشست با اشاره به هدف گذاری ایجاد 9 قطب بزرگ درمان سرطان در کشور تا سال 1404 گفت: با راه اندازی این بیمارستان شاهد راه اندازی اولین قطب درمان سرطان کشور در مشهد خواهیم بود.
حمید مستشاری با تأکید بر اینکه تمام خدمات درمانی در مرکز ناظران با تعرفه دولتی محاسبه خواهد شد، افزود: برای اسکان خانواده بیماران این بیمارستان، آسایشگاهی با ظرفیت 150 تخت در مرکز انکولوژی رضا(ع) در حال ساخت است.


200 میلیارد تومان برای ساخت ناظران
در ادامه مدیرعامل انجمن حمایت از مبتلایان به سرطان مشهد گفت: این پروژه با 29 هزارمترمربع زیربنا، 200 تخت بستری و 6 اتاق عمل آماده فعالیت است.
اصغر افراسیابی با اشاره به کمک بیش از 10 هزار خیر در ساخت این بیمارستان افزود: برای ساخت و تجهیز این مرکز در مجموع 200 میلیارد تومان هزینه شده است.

سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}