باورم نمی‌شد زنی که این همه دغدغه «بهتر» شدن وطن را دارد، تصمیم گرفته انصراف دهد طرح موضوع افزایش قیمت بنزین در جلسات غیرعلنی با نمایندگان وزارت خارجه پیگیر بازگرداندن سرمربی استقلال صفحه نخست روزنامه‌های کشور - سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ خراسان رضوی در رتبه سوم کشوری در ثبت نام انتخابات مجلس ۸ داوطلب خبرگان رهبری از خراسان رضوی راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیست درگیری در مجلس بر سر نطق پایانی پروانه سلحشوری/ تا دیر نشده، زمان را دریابیم  دولت خواهان مشارکت حداکثری ایرانیان است حضور دکتر روحانی در دانشگاه فرهنگیان +تصاویر ظریف: ما مشکلات زیادی داریم، اما اشتباه نکنیم که به جز مردم چیزی هستیم سوال از وزیر اقتصاد در دستور کار امروز مجلس صفحه نخست روزنامه‌های کشور - دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ آیین نامه اجرایی مبارزه با پولشویی اصلاح شد ظریف وارد استانبول شد+ ویدئو ۱۱۱۳ داوطلب استان در سودای بهارستان بودجه استان فعلا ردیف نیست همه می‌گویند سهمیه بنزین کم است زنگنه نمایندگان را قانع نکرد / استیضاح ادامه دارد
خبر ویژه
شورای نگهبان طی بیانیه‌ای به مناسبت سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، پایبندی به اهداف و آرمان‌های قانون اساسی را تنها راه عبور از بن‌بست‌ها دانست.

شورای نگهبان با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: پایبندی به اهداف و آرمان‌های قانون اساسی یگانه راه عبور کشور از بن‌بست‌ها است.

به گزارش شهرآرانیوز، به مناسبت سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شورای نگهبان بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

۱۲ آذر هر سال یادآور خاطره‌ای عظیم و مبارک در تاریخ سراسر شکوه و عظمت ملت ایران است که به‌موجب آن سیر حرکت انقلابی مردم این سرزمین پس از سرنگونی حکومت ستمشاهی و استقرار حکومت جمهوری اسلامی ایران، به تثبیت پایه‌های نظام سیاسی جدید از طریق تصویب قانون اساسی منتهی شد. قانون اساسی جمهوری ایران که مبین نهاد‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه ایران بر اساس اصول و ضوابط اسلامی است، اهداف و پایه‌های نظام حکومتی جدید، وظایف و تکالیف آن، ساختار‌های اساسی و کلان اداره‌ی نظام جمهوری اسلامی ایران و حقوق و آزادی‌های عمومی مردم و نحوه تضمین آن‌ها را بیان می‌کند.

تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مرهون نگاه تیزبین امام امت در لزوم طراحی نظام اسلامی و تغییر بنیان‌های نظام طاغوتی مبتنی بر خواست و اراده‌ی مردم بود. از همین‌رو مردم با انتخاب نمایندگان خود، مجلس بررسی نهایی قانون اساسی را که از اکثریت فقها تشکیل شده بود را مأمور تدوین قانون اساسی کردند و پس از آن نیز بار دیگر مردم در همه پرسی عمومی به متن تهیه‌شده توسط نمایندگانشان رأی مثبت دادند.

فصل ممیز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را می‌توان طراحی نظام سیاسی مبتنی بر آموزه‌های الهی دانست. قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق ایده‌ی مردم‌سالاری دینی، آموزه‌های شریعت اسلام را به‌عنوان هنجار برتر نظام حقوقی معرفی نمود و برای آن ساختار‌سازی کرد.

ولایت فقیه و امامت امت در رأس ساختار‌های نظام اسلامی به‌عنوان هدایتگر امت، ضامن عدم انحراف حرکت جامعه از خط سیر اصیل اسلامی و ضامن تحقق حقوق و آزادی‌های مشروع مردم به‌عنوان مهم‌ترین ساختار حراست و پاسداری از مبانی نظام اسلامی و همچنین نقش تعیین نقش تصمیم‌گیری و اداره امور کشور به اتکاء آراء عمومی و تضمین حقوق و آزادی‌های مردم در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به‌عنوان نقاط درخشان قانون اساسی جمهوری اسلامی است.

شورای نگهبان ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ضمن بزرگداشت همه‌ی مجاهدت‌های صورت‌گرفته در راه تصویب قانون اساسی و گرامیداشت خاطره‌ی شهدای راه انقلاب اسلامی، پایبندی به اهداف و آرمان‌های قانون اساسی که همان حرکت در مسیر تحقق مردم‌سالاری دینی است را یگانه راه عبور کشور از بن‌بست‌ها می‌داند.

منبع:فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
شهرآرامحله 13980919082644
شهرآرامحله 13980919082527
شهرآرامحله 13980919082426
شهرآرامحله 13980919082323
شهرآرامحله 13980919082142
شهرآرامحله 13980919081525
شهرآرامحله 13980919081444
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}