سقوط فجر شهیدسپاسی با سرمربی مشهدی+ جدول لیگ| کار بزرگ مهاجری در مسجدسلیمان اسلامی، سامری و تاجیک کادر فنی تیم بسکتبال ایران نوین از برگزاری اردوی تدارکاتی در ایران تا اردوپا برای تیم ملی بسکتبال داوری:در زمینه انتخاب دبیر نباید عجله کرد|برای موفقیت بسکتبال باید کنار هم باشیم سعید معروف مربی می شود  عطایی:جزیده سرمربی تیم ملی ب در کشور‌های اسلامی خواهد بود یورش استقلال برای ثبت رند‌ترین قهرمانی تاریخ| آبی‌ها از بازی آخر برد یک گله می‌خواهند! بازی پرسپولیس دوباره لغو شد!| تاثیر بحران آلودگی هوا بر فوتبال و لیگ برتر سفر به کانادا چه ضرورتی دارد؟ | این بازی در شان تیم ملی نیست جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به حد نصاب نرسید و از رسمیت افتاد استیلی: تلاش می‌کنیم دیدار با کانادا برگزار شود| محدودیت زمانی برای ماندن در کانادا نداریم قاب خاطره | ستاره‌های پرستو در میدان راه‌آهن ظهور نابغه رینگ بوکس در مشهد! مشهدی‌ها در جمع شگفتی‌سازان بسکتبال باویلچر حمایت کامل فرشاد پیوس از کارنامه گل‌محمدی در پرسپولیس ایران در بن‌بست کانادا!| دیدار دوستانه تیم ملی منتفی شد؟ رفتار عجیب وزیر ورزش و جوانان در برابر رییس فدراسیون دوومیدانی+ ویدئو فیلم خلاصه بازی استقلال و مس+ ویدئو گل‌ها نتیجه بازی استقلال و مس رفسنجان+ ویدئو گل‌ها| برد قاطع قهرمان
خبر فوری
پتی و جمشیدی بال‌های عقاب‌ها در دبل قهرمانی شهرداری گرگان| جام از کوره ذوب آهن بیرون افتاد
تیم بسکتبال شهرداری گرگان توانست با برتری سه بر یک در مجموع سری های فینال در برابر ذوب آهن برای دومین سال پیاپی به عنوان قهرمانی دست یابد.

یاسر سماوات/شهرآرانیوز، تبم بسکتبال شهرداری گرگان با برتری ۹۵ - ۸۸ مقابل ذوب‌آهن اصفهان برای دومین سال پیاپی به عنوان قهرمانی سوپرلیگ بسکتبال ایران دست یافت.

آغازگران شهرداری گرگان: رسول مظفری، محمد جمشیدی، کیوان ریاعی، پری پتی و آنتاناس اودراس
سرمربی: مهران حاتمی

آغازگران ذوب‌آهن اصفهان: سجاد مشایخی، فرید اصلانی، اشکان خلیل‌نژاد، آرمان زنگنه و ارسلان کاظمی
سرمربی: فرزاد کوهیان

کواترر اول
۴ امتیاز جمشیدی، تک پرتاب موفق مظفری، ریباند حمله موفق ارسلان کاظمی و اپن شات ۳ امتیازی خود مظفری و سبد آرمان حاصل فعل و انفعال کوارتر اول در ابتدای بازی برتری ۸-۴ شهرداری گرگان است. خلیل‌نژاد اختلاف را به ۲ کاهش می‌دهد، اما پرتاب پتی از پشت قوس ۳ امتیازی، دوباره فاصله می‌اندازد. پرتاب ۳ امتیازی آرمان زنگنه چند لحظه بعد اختلاف را به حداقل رساند و پس از تساوی در ۱۳، شهرداری سبد دیگری می‌گیرد، ولی مشایخی با حرکت دیدنی‌اش بازی را در ۱۵ به تساوی می‌کشد.

کوارتر دوم
اودراس روی ریباند حمله سبد می‌گیرد تا کوهیان خیلی زود تقاضای وقت استراحت کند. در بازگشت، اما جمشیدی ۸ امتیاز مقابل ۴ امتیاز مشایخی می‌گیرد تا گرگان ۳۱ - ۱۹ پیش بیفتد. مشایخی پشت خط پرتاب آزاد اختلاف را به ۱۰ کاهش می‌دهد. امیرعلی قلی‌زاده هم پرتاب‌هایش را به ثمر می‌رساند تا اختلاف تک‌رقمی شود و حاتمی وقت استراحت بخواهد. در بازگشت ارسلان توپ پذیرفته را می‌قاپد و اختلاف‌را کمتر می‌کند. سلسله همکاری ذوبی‌ها به سبد بعدی با آرمان منتج می‌شود و پتی این بار جواب می‌دهد. ۳ امتیازی پتی را اکبری پاسخ می‌دهد و با ۳ امتیازی آرمان اختلاف به ۲ کاهش می‌یابد. ۳ پرتاب آزاد پتی، اما فاصله را حفظ می‌کند. خود پتی سبد بعد را می‌گیرد و جمشیدی اختلاف را به ۹ می‌رساند تا کوهیان وقت استراحت بگیرد. گرگان ۴۳ - ۳۴ برنده به رختکن می‌رود.

کوارتر سوم
پرتاب‌های آزاد ارسلان، پتی، جمشیدی و اکبری جملگی به ثمر می‌رسند و بعد از لی‌آپ مرتضوی ارسلان دو پرتاب آزادش را به ثمر می‌رساند تا اختلاف در ۵۱ - ۴۱ به ۱۰ برسد. لی‌آپ سخت مشایخی و حرکت دیدنی اکبری که به اندوان او منجر می‌شود، ذوب را به بازی برگرداند. امیرعلی هم یک تنه به دفاع گرگان می‌زند تا اختلاف به ۴ کاهش یابد و حاتمی وقت استراحت بگیرد. در بازگشت ۳ امتیازی پتی ابتکار عمل را دوباره به گرگان می‌دهد. فلوتر مشایخی ذوب را به ۵۰ می‌رساند. دو پرتاب آزاد ارسلان و حرکت خوب اکبری اختلاف را به حداقل می‌رساند، اما دو سبد دیگر از گرگانی‌ها برتری ۶۲ - ۵۷ شهرداری را در پی دارد.

کوارتر چهارم
ذوب با ارسلان و اکبری چند امتیاز مهم می‌گیرد، ولی کار خوب اودراس، مظفری و پتی فاصله را حفظ می‌کند. مشایخی دوباره اختلاف را به ۵ رساند. ریباند مرتضوی روی ۳ اپن شات اصلانی در امتیاز ۷۳ - ۷۰ حاتمی‌را مجبور به درخواست وقت استراحت دیگری می‌کند.
در بازگشت ۳ امتیازی پتی دوباره اختلاف را به ۶ رساند. ارسلان ۲ پرتاب آزاد موفق دارد، ولی پتی این را هم جواب می‌دهد. مشایخی این باز جبران مافات می‌کند. ذوب یک سبد دیگر می‌گیرد و شهرداری هم به ۸۰ می‌رسد. با ۳ امتیازی بعدی پتی، این بار فرزاد کوهیان وقت استراحت می‌گیرد. در بازگشت ذوب یک سبد دیگر می‌گیرد و مشایخی یکی از دو پرتابش را گل می‌کند، ولی خطای میرزایی روی آرمان، زنگنه را صاحب دو‌پرتاب و دو امتیاز دیگر می‌کند. اختلاف به یک شوت رسید، ولی ۳ امتیازی سجاد پذیرفته، بازهم حاشیه امنیت گرگان را رقم می‌زند.
پتی پشت خط پرتاب آزاد برتری پتی بازهم بی‌اشتباه است. او هرچه زد موفق بود. خود پتی گرگان را به ۹۰ رساند. قلی زاده از پشت قوس سبد گرفت تا همچنان ذوب‌آهن در بازی بماند و ارسلان هم پس از سبد جمشیدی لی آپ رفت. دو‌پرتاب آزاد محمد جمشیدی، اما امتیازات پایانی سوپرلیگ بود و شهرداری گرگان ۹۵ - ۸۸ فاتح‌این دیدار و قهرمان سوپرلیگ (با برتری مجموع ۳ بر یک) شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}