فرمانده مرزبانی فراجا: تکمیل انسداد مرزها تا ۴ سال آینده| امنیت پایدار در تمام نقاط صفر مرزی فراهم است ۸ منطقه آزاد جدید در کشور راه‌اندازی می‌شود واردات ۴۰ میلیون دلاری کاغذ با ارز ترجیحی| کاغذ‌ها به‌زودی وارد بازار می‌شود عفو بین‌الملل: عدم تحقیق درباره شهادت ابوعاقله، نقض قوانین بین‌الملل است رئیس‌جمهور: منطقه آزاد قرار بود محل ایجاد شغل باشد نه واردات قدردانی رئیسی از همراهی مردم با اصلاحات اقتصادی دولت| از تجارت مرزی قانونی حمایت می‌کنیم امام‌جمعه تبریز: اصلاح یارانه‌ها سبب کاهش وابستگی معیشت مردم به دلار می‌شود| مردم کمبود‌ها را تحمل می‌کنند، اما تبعیض را نه حاج‌ علی‌اکبری: دولت در مردمی‌سازی یارانه‌ها تدبیری کند مردم بیشتر از این آسیب نبینند| کنترل بیشتر بازار اجاره در دستور کار باشد امام‌جمعه قم: مسئولان نگذارند عده‌ای زالوصفت به درآمد‌های حرام خود دست پیدا کنند| مردم رد پای دشمن را در آشوب‌ها مشاهده کنند وزیر راه: ۸ میلیون مستاجر در ایران داریم| هدف نهضت ملی مسکن شهرسازی است نه خانه‌سازی افزایش حقوق سربازان قطعی شد بررسی مناسبات دوجانبه تهران و دهلی‌نو و مذاکرات برای لغو تحریم‌ها توسط وزرای خارجه ایران و هند بررسی ادعای بی‌بی‌سی فارسی| آیا نیروهای ایران در اینستاگرام نفوذ کرده‌اند؟ گروسی: نشانه‌ای از عدم جدیت ایران در مذاکرات هسته‌ای نمی‌بینم هدیه رئیس‌جمهور به چهار قلوهای سلماسی سرلشکر سلامی: انقلاب اسلامی دشمن را خسته کرده است| دشمن را کاملاً در حال زوال می‌بینیم| از هر زمانی قوی‌تر هستیم حضور آیت الله رئیسی در پایانه مرزی و گمرک تمرچین وزیر اقتصاد: حمایت دولت از «تولید داخل» و «سفره مردم» دو نقطه تمركز مردمی‌سازی یارانه‌ها| سفره مردم به واردات وابسته‌تر شده است جانشین فرمانده کل سپاه: دشمنان یک پیروزی هم در مقابل ایران ندارند سرلشکر سلامی: دشمن بپذیرد که ایران شکست‌ناپذیر است| مستمرا تمام تفکر و آرزوسازی دشمن را تعقیب می‌کنیم
خبر فوری
نشست جانشین فرمانده انتظامی با هیئت افغانستانی‌| مرزبانان ارشد مرزی بین دو کشور معرفی شدند
نشست جانشین فرمانده کل انتظامی ایران با رئیس ارکان ارتش دولت اسلامی افغانستان و هیئت همراه در شهرستان تایباد برگزار شد.

به گزارش شهرآرانیوز، سردار قاسم رضایی در سفر به استان خراسان‌رضوی در نشست چهار ساعته با "مولوی شبیر احمد" رئیس ارکان ارتش دولت اسلامی افغانستان و هیئت همراه در شهرستان تایباد اظهار داشت: تلاش هر دو کشور باید روی انسجام و اتحاد متمرکز شود و با مدیریت و تدبیر در مورد حوادث کوچک اجازه بزرگنمایی این حوادث را به دشمنان ندهند.

وی تاکید کرد: دو کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران و دولت اسلامی افغانستان روابط سیاسی و مبادلات تجاری مطلوبی دارند و طی سال‌های گذشته در رویداد‌ها و حوادث گوناگون با روحیه تعامل و همکاری در کنار یکدیگر بوده اند و هر جا که دشمنان می‌خواستند خدشه‌ای بر این روابط وارد کنند به واسطه حسن نظر و حس برادری حاکم بر تفکر دو ملت ناامید شدند.

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: داعش، دشمن مشترک هر دو ملت مسلمان ایران و افغانستان است و مبارزه و نابودی داعش از اهداف مشترک هر دو کشور است و در این راه هر دو ملت آزاده ایران و افغانستان شهدایی را تقدیم راه اسلام ناب محمدی (ص) کرده اند.

رضایی افزود: ایجاد همبستگی فرهنگی میان مرزنشینان و مقابله با قاچاق موادمخدر در راستای توسعه ثبات و امنیت در مرز‌ها باید مورد اهتمام هر دو کشور باشد.

وی ادامه داد: برگزاری نشست‌های مشترک و دوسویه و استمرار آن می‌تواند در توسعه روابط و امنیت مرز‌ها تاثیر قابل توجهی داشته باشد اتخاذ تصمیمات مناسب در حوزه مرزی در این نشست‌ها به طور قطع مثمر ثمر واقع شده است و برای مردم هر دو کشور امنیت مرز‌ها تضمین خواهد شد.

جانشین فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران از اراده ملت و دولت جدید اسلامی افغانستان در مبارزه با تولید موادمخدر و از بین بردن این رویه قدردانی کرد و گفت: مرزبانی جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا تجارب و آموزش‌های خود را در حوزه مرزی در اختیار مرزبانی افغانستان قرار دهد.

رضایی افزود: افزایش و تقویت گشت‌های مشترک برای توسعه امنیت مرز‌های مشترک بین دو کشور ضروری است و تبادل دانش، اطلاعات، آموزش، توجیهات و نشست‌ها، علاوه بر گسترش روابط دو کشور، به آرامش بیشتر مرز‌ها و تبادلات اقتصادی منجر شود.

رئیس ارکان ارتش دولت اسلامی افغانستان نیز در این نشست گفت: روابط ایران و افغانستان در طول تاریخ با توجه به همسایه بودن و مشترکات در حوزه تمدن، با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده است و در حال حاضر، مردم افغانستان قدردان حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران هستند و یقین دارند که همچون گذشته در عرصه‌های مختلف نقشی قوی و مثبت را در کمک به مردم افغانستان ایفا خواهد کرد.

مولوی" شبیر احمد" افزود: اگرچه عوامل آشکار و پنهانی فراز و فرود‌هایی را در این روابط رقم زده است، اما به هیچ عنوان این فراز و فرود‌ها سبب نشده است که دوستی و برادری بین ۲ ملت کم شود بلکه مستحکم‌تر شده است، به گونه‌ای که هیچ قدرتی قادر نخواهد بود که این دوستی و برادری را کم کند.

وی اضافه کرد: ملت و دولت جدید اسلامی افغانستان همواره قدردان کسانی خواهند بود که در دوران سخت و تحمیل جنگ در کنار آنان بوده و از آوارگان پذیرایی و به آن‌ها کمک کرده اند.

رئیس ارکان ارتش دولت اسلامی افغانستان ضمن تشکر از مهمان‌نوازی ایرانیان گفت: ما لطف و کمک‌های کشور همسایه ایران را به هنگام حمله آمریکا به افغانستان و مردم ستمدیده آن از یاد نمی‌بریم.

مولوی شبیر احمد تاکیدکرد: داعش دشمن مشترک هر دو ملت است و از آنجا که استکبار نتوانست از این طریق به دو کشور ضربه بزند. در صدد است تفرقه افکنی را بین دو کشور همسایه و دوست پیشه کند که نخواهیم گذاشت به نتیجه برسد و بداند که اتحاد دو ملت نفوذ ناپذیر است.

در پایان این نشست موضوعاتی از جمله معرفی مرزبانان ارشد مرزی بین کشور ایران و افغانستان و نفرات رابط در سه منطقه مرزی ظرف ۴۸ ساعت آینده و تهیه یک برنامه مدون توسط طرف افغانستانی و ارائه آن برای تقویت و ارتقای امنیت و نیز جلوگیری از تردد‌های غیر مجاز مطرح و مورد توافق طرفین قرار گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}