امیرعبداللهیان: باید مانع وقوع بحران جدید در منطقه شویم| هدف از سفر به سوریه صلح و امنیت در منطقه است تاریخ احتمالی انتخاب رئیس‌جمهور جدید عراق امیرعبداللهیان عازم سوریه شد آتش‌سوزی در یک مرکز نظامی ارتش رژیم صهیونیستی سرلشکر موسوی: فرماندهان دانشگاه‌های افسری و مراکز درجه‌داری در سواد رسانه‌ای به «اجتهاد» برسند امیر پوردستان: رصد تمام تحرکات دشمنان در مرز‌ها و خارج از منطقه| نیرو‌های مسلح ایران هرگز غافل‌گیر نخواهند شد رئیس ستاد بحران ارتش اعلام کرد: آمادگی ارتش برای امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده هرمزگان نماینده مردم خمیر: امدادرسانی به زلزله‌زدگان به‌سرعت در حال انجام است| تلاش مسئولان برای وصل برق و تلفن مناطق زلزله‌زده تاکید معاون اول رئیس‌جمهور بر امدادرسانی و رسیدگی فوری به زلزله‌زدگان هرمزگان نیروی دریایی سپاه به کمک زلزله‌زدگان هرمزگان رفت دستور وزیر کشور برای امدادرسانی سریع به زلزله‌زدگان هرمزگان «امیرعبداللهیان» فردا (۱۱ تیر ۱۴۰۱) به سوریه می‌رود هتک حرمت صهیونیست‌ها به مراسم تشییع پیکر یک فلسطینی +فیلم مذاکرات رفع تحریم‌ها بعد از سفر بایدن از سر گرفته می‌شود امام‌جمعه موقت تهران: عدالت‌ورزی یک تکلیف الهی است| قوه قضاییه سند تحول را جدی بگیرد توصیه‌ رهبر معظم انقلاب به پدر و مادرها: قناعت و سهل‌گیری در ازدواج به رحمت‌ الهی نزدیک‌تر است+ صوت سخنگوی دولت خبر داد: ۳ هدیه دولت در روز ازدواج به جوانان
خبر فوری
طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت روز یکشنبه هفته آتی بررسی می‌شود
نمایندگان مجلس با رسیدگی خارج از دستور به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و تعیین تکلیف نیرو‌های طرف قرارداد شرکت‌های پیمانکاری موافقت کرد که بر اساس اعلام رئیس مجلس، یکشنبه هفته آتی صورت می‌گیرد.

به گزارش شهرآرانیوز، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه، اول تیر ماه) مجلس شورای اسلامی با تقاضای جمعی از نمایندگان برای رسیدگی خارج از دستور به طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و تعیین تکلیف نیرو‌های طرف قرارداد شرکت‌های پیمانکاری با ۱۸۶ رأی موافق، ۱۶ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

به گفته دکتر قالیباف رئیس مجلس، رسیدگی به دستور مذکور در روز یکشنبه هفته آتی (۵ تیرماه) در صحن علنی مجلس خواهد بود.

گودرزی: نیرو‌های انسانی شرکتی نباید به‌صورت بلندمدت در مشاغل تخصصی فعالیت کنند

عباس گودرزی به عنوان نماینده تقاضاکنندگان با بیان اینکه این موضوع از جمله مسائلی بود که در دستور کار مجلس گذشته قرار داشت و رئیس جمهور وقت لایحه اصلاح دائمی شدن قانون مدیرت خدمات کشوری را به مجلس داده بود، گفت: کمیته مشترکی با حضور آقایان مصری و فرهنگی و نمایندگان دولت وقت تشکیل شد، اما دولت صرفا به دائمی شدن بسنده کرد و اصلاح را پس گرفت.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به پیگیری این موضوع در مجلس یازدهم عنوان کرد: جلسات متعددی برای بررسی این موضوع برگزار شد و رئیس مجلس نیز گفت که با دولت تفاهم شود لذا جلسه مشترکی با سازمان امور استخدامی کشور به صورت ۳ شبانه روز در ایام عید فطر تشکیل شد که مقدمه‌ای برای ورود به طرح ساماندهی بود و قول داده شد تا بقیه آن به صورت لایحه ارائه شود.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت ممنوعیت استمرار فعالیت شرکت‌های پیمانکاری تأمین نیروی انسانی در مشاغل تخصصی که ماهیت بلندمدت دارند، گفت: در شرکت‌ها فقط می‌توان خرید خدمت داشت و نیروی انسانی شرکتی نباید به مدت ۳، ۴، ۵ و یا بعضا ۱۰ سال در یک دستگاه دولتی باشد.

گودرزی ادامه داد: ما به دنبال برون سپاری خدمات بودیم و نه برون سپاری نیروی انسانی از این رو باید اصلاحات برای مدیریت دولتی نوینی که در سال ۱۳۶۰ گذاشته شد و امروز شکست خورده است، صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه با اشاره به آسیب‌های این روند عنوان کرد: روند رو به رشد بودجه عمومی کشور، رشد بی قواره اعتبارات مربوط به کارکنان دستگاه‌های اجرایی، ظهور و بروز انواع قرارداد‌های استخدامی، ایجاد بستر ظلم، فساد و تبعیض، تضعیف پاسخگویی و شفافیت در نظام اداری و انحراف شرکت‌های پیمانکاری تأمین نیروی انسانی از جمله آسیب‌های موجود در این خصوص است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این تجربه را درباره نیرو‌های ایثارگری هم داشتیم که در شرایط سخت پای کار نظام بوده اند از این رو باید به برداری نوین پایان داد.

علیرضا پاک فطرت در مخالفت با رسیدگی خارج از نوبت طرح ساماندهی نیرو‌های طرف قرارداد با شرکت‌های پیمانکاری گفت: قرار بود رئیس جمهور ظرف ۳ ماه نظام هماهنگ پرداخت عادلانه کارکنان دولت را به مجلس ارائه کند که اگر این طرح می‌آمد، مهم نبود شخص چه عنوان شغلی دارد و پرداخت‌ها به صورت عادلانه و هماهنگ به کارکنان صورت می‌گرفت.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم ادامه داد: متاسفانه سیستم اداری کشور بسیار ناکارآمد است که دلیل آن ناکارآمدی سیستم اداری و استخدامی کشور است و دولت به آن نیز توجهی ندارد که این روند باعث نارضایتی مردم شده و باید دولت به این روند پایان دهد.

وی افزود: از طرفی لازم است که به سیستم اداری و استخدامی دنیا نیز توجه کرد و کشور را به نظام‌های اداری دنیا مقایسه کنیم؛ متاسفانه بیشتر بودجه کشور صرف امور جاری می‌شود و به امور عمرانی بودجه ناچیزی تعلق می‌گیرد، بنابراین لازم است از افراد متخصص و نخبه استفاده و آن‌ها را وارد سیستم اداری کشور کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: لازم است دولت افراد را به صورت بورس تحصیلی جذب کرده و آموزش‌های لازم را به آن‌ها بدهد تا بر این اساس وارد سیستم اداری کشور شوند، بنابراین همان بحث نظام هماهنگ پرداخت عادلانه کارکنان توسط دولت به صورت لایحه به مجلس ارائه شود که با ارائه و مصوب شدن آن دیگر نیازی به این طرح نیست.

حسین گودرزی نیز در موافقت با رسیدگی خارج از نوبت طرح مذکور گفت: می‌خواهیم قرارداد را به صورت مستقیم با کارگر ببندیم که این باعث می‌شود واسطه‌ها حذف شده و مستقیماً با کارگر قرارداد منعقد شود که این اقدام بسیار خوب و مناسبی است و لازم است به این طرح توجه شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس یازدهم افزود: این طرح کمک می‌کند بیشتر استخدام‌های غیررسمی از سیستم خارج شده و روند استخدام‌ها ساماندهی شود و قرارداد‌ها به صورت مستقیم با کارگران بسته شود. در این طرح بحث رسمی کردن نیرو‌ها مطرح نیست، بلکه بحث حذف واسطه هاست.

وی تاکید کرد: اگر قرارداد‌ها با کارگران به صورت مستقیم بسته شود، شفافیت ایجاد شده و تبعیض حذف می‌شود و حتی بحث ساماندهی نیروی کار نیز ایجاد خواهد شد. از طرفی با این طرح افراد با آزمون وارد سیستم اداری کشور می‌شوند و شرکت‌های واسطه حذف می‌شوند که با شفافیت ایجاد شده و پرداخت‌های شفاف، سیستم اداری کشور نیز ارتقا می‌یابد که از همکاران می‌خواهیم با این طرح موافقت کنند. 

منبع: خانه ملت

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}