رای پرونده ویلموتس شکست| خبر خوش برای فوتبال ایران معاوضه بازیکنان بین استقلال و فولاد| رضاوند در فولاد و پاتوسی در جمع شاگردان ساپینتو؟ زمان آغاز لیگ برتر فوتبال| رقابت جذاب پرسپولیس، استقلال و سپاهان وقتی دنیا به والیبال ایران احترام می‌گذارد هت تریک تاریخی در انتظار ملی پوشان والیبال | ترس از شکست بلای جان لهستان ارمغانی: مچ پای بهنام آسیب جدی دیده بود| می‌خواستیم تاکر را سوئیچ کنیم، اما نشد سیچوان توافق با حدادی را تائید کرد حسین طیبی در راه لالیگا وقتی ۱۸ هزار هوادار نساجی پیام را تشویق کردند! ناکامی مطلق به‌دنبال کارستان برابر لهستان چشمک لیگ‌برتر بسکتبال به ۲ تیم خراسانی ماجرای پیچیده رونالدو در سال جام جهانی| ادامه با منچستر نه، آرسنال شاید! نتیجه بازی تیم ملی فوتبال بانوان ایران و ازبکستان+ ویدئو گل بازی| نایب‌قهرمانی برای ایران در کافا شیرکوند:نباید دنبال بادکنکی باشیم که درون آن خالی است| ورامین در لیگ حضور خواهد داشت دبل دبل حدادی و درخشش تاکر تکرار شکست تلخ بسکتبالیست ها مقابل اردن بازی مرگ و زندگی برای والیبالیست ها | شاگردان عطایی در اندیشه شکار عقاب‌ها مدیران استقلال به دنبال تدارک چند مسابقه دوستانه در آنکارا رقم باورنکردنی برای تمدید قرارداد مدافع استقلال
خبر فوری
از عزل غیرقانونی تا خیانت هیات رئیسه فدراسیون فوتبال
شهاب الدین عزیزی خادم بالاخره درباره حواشی مختلف برکناری اش صحبت کرد.

به گزارش شهرآرانیوز، عزیزی خادم که بعد از حواشی زیاد از سمت خودش عزل شده بود، دیشب جلوی دوربین شبکه خبر رفت و برای اولین بار بعد از برکناری اش، درخصوص حواشی مختلفی که منتج به اتفاق شد بدون پرده و رک صحبت کرد.

صحبت‌های رئیس سابق فدراسیون فوتبال را در ادامه می‌خوانیم:

خیلی ممنون که من را دعوت کردید. البته خیلی زودتر باید این اتفاق رخ می‌داد؛ به اندازه کافی در رسانه‌ها و حتی رسانه ملی به خود من و فوتبال ملی ظلم شد. جا دارد از روسای اسبق فدراسیون فوتبال جناب آقای دکتر دادکان، جناب آقای مهندس عابدینی، جناب آقای کفاشیان، جناب مهندس داریوش مصطفوی و خانواده فوتبال جناب آقای محمد مایلی‌کهن، حسن آقا روشن، علی آقا پروین که محب داشتند و صحبت کردند. اتفاقا فوتبال مال اینهاست؛ اجازه بدهید بیایند صحبت کنند.

اینکه فضایی ایجاد شود و دیگران صحبت کنند باعث می‌شود تا اعتماد مردم به رسانه ملی کم شود. اجازه بدهید آن‌ها هم بیایند و صحبت کنند. درباره مباحث و ابهامات من اولین بار است صحبت می‌کنم. البته در فضا‌های دیگر درباره ظلمی که به فوتبال ملی و مردم شد صحبت کردم. وقتی می‌گویید ابهام مسئله بزرگی است.

وقتی یک سازمان رسانه‌ای درست می‌کنند، تخریب می‌کنند و سپس هم می‌گویند "کی بود کی بود من نبودم". وقتی یک خصم خانگی یک فوتبال را بر باد می‌دهد و هیچکس هم مسئولیت نمی‌پذیرد. وقتی از جا‌های مختلف یک یا دو کارشناس به فوتبال ورود می‌کنند و اعضایی که در فدراسیون فوتبال هستند با خیانت‌شان همراهی می‌کنند.

خیانت یعنی چه؟

معنی خیانت همین وضعیت موجود فوتبال است. خیانت بازی کثیفی است. مسئله‌ای وجود داشت که دخالت کردند و فضا را به سمتی بردند که امروز نه شان ملت بزرگ ایران نه شان کشور بزرگ‌مان است. متاسفانه این اتفاقات افتاد و کار بی سابقه‌ای را در دنیا رقم زدند. اگر با عزیزی خادم مشکل داشتند در همین یک سال گذشته همه این‌ها فدراسیون را یکی از بهترین فدراسیون‌ها می‌دانستند.

شما از مجمع تکدر خاطر دارید؟

نه اتفاقا جا دارد از‌مجمع فدراسیون فوتبال تشکر ویژه کنم. چرا از مجمع؟ از هیئت رئیسه‌ای که به فوتبال ملی خیانت کرد. من در مصاحبه اخیرم گفتم باید تک تک این‌ها را محاکمه کنند.

پس مشخصا آماج انتقادات شما هیئت رئیسه است؟

بله. من این نکته را بگویم که شما فرمودید ابهامات. اولا عزلی که شما نشان دادید یک برگه A۴ گرفتند. من الان یک نامه به شما می‌دهم. قبل از ۲۸ بهمن ماه من به دبیرکل فدراسیون فوتبال آقای کامرانی‌فر گفتم این جلسه غیرقانونی است به دلیل اینکه مستندات لازم ضمیمه نیست. ایشان هم قبول کرد، اما از من خواست شما به احترام این‌ها بیا.

من هم وارد جلسه شدم و بعد هم آن‌ها با گریه و زاری و فشار صحبت کوتاهی انجام شد. به هر صورت انسان است و گهگاهی از کاری که انجام می‌دهد و شرایط وجدانی که دارد پشیمان می‌شود و گهگاهی شرایطی است که کاری از دست آدم برنمی‌آید. به همین دلیل عزل من غیرقانونی بوده، چون یک برگه A۴ نوشته‌اند که فلانی عزل. من نامه را نشان می‌دهم.

این یک مسئله که یک عزل غیرقانونی غیرمستدل بی سابقه. تیم و فدراسیون فوتبالی که مقتدرانه به جام جهانی رفت... اگر با عزیزی خادم مشکل دارید در یک سال گذشته یک برگه کاغذ می‌نوشتید. شما که تا روز آخر هم به به و چه چه می‌کردید که این فدراسیون، بهترین فدراسیون دنیا است. چه اتفاقی رخ می‌دهد که یک شبه...

همه چیز از نامه فیفا شروع می‌شود.

نه اتفاقا نامه‌ای هم از فیفا نیامده است. می‌خواهم بگویم این عزل غیرقانونی است. در این عزل غیرقانونی و موقت که دست به این کار بی سابقه زدند، کار دیگری هم انجام دادند که به کمیته اخلاق فرستاند. اگر عزیزی خادم مشکل دارد مباحث من که مشخص است؛ یک بار در همین برنامه می‌گفتند ۴۰ مورد.

گفتیم از زمان احمدشاه قاجار تا الان را هم که جمع کنی ۳۰ مورد نمی‌شود. عزیزی خادم کجاست؟ عزیزی خادم دزد و فاسد نیست و کارش را درست انجام داده. اگر با عزیزی خادم مشکل دارید یک سازمان رسانه ای، یک جریان از مجلس و جا‌های دیگر و هیئت رئیسه فضایی را درست کردند که جایی که آرزوی ملت بود، محل خوشی یک ملت بود، یک اتفاق بی سابقه‌ای رخ داده بود... در هر جای دنیا سریع‌ترین صعود اتفاق می‌افتاد جزو تقویم این‌ها محسوب می‌شد.

بر اساس رسالت ذاتی رسانه، چون بحث هیئت رئیسه به میان آمد این حق وجود دارد که هر کدام از اعضای هیئت رئیسه که خواستند در بحث ما شرکت کنند.

این دوستان به اندازه کافی صحبت کرده‌اند. اگر این دوستان به جلسه بیایند من بیرون می‌روم.

ما هم رسالتی داریم.

همین رسانه در ۵ ماه به اندازه ۵۰ سال فوتبال و عزیزی خادم را تخریب کرده است. حالا که ۲۰ دقیقه فرصت دادید و احترام گذاشتید و ما هم احترام می‌گذاریم، اجازه بدهید صحبت هایمان انجام بدهیم. این‌ها به اندازه کافی تریبون دارند و حرف هایشان را می‌زنند.

هنوز که نیامده‌اند، اما اگر خواستند از نظر ما بلامانع است.

پس من این موضوع را عرض کنم که کار غیرقانونی بوده است.

کل اعضای هیئت رئیسه مدنظر شما هستند؟

بله هر ۸ تا انجام دادند؛ یکی با حسادت، یکی با خیانت، یکی با ترس، یکی با مشکل‌دار بودنش.

این‌ها بار حقوقی دارد.

بله بار حقوقی دارد. این‌ها به اندازه کافی برای من بار حقوقی ایجاد کرده‌اند. شما اجازه بدهید من صحبت کنم. بار حقوقی را انجام داده‌اند.

این بحث‌ها و صفت‌هایی که نسبت داده می‌شود و مصادیق خیانت کاقعا سنگین است.

من بار‌ها گفته‌ام و بار اول نیست. این‌ها من را غیرقانونی عزل کردند؛ بار قانونی ندارد؟ من شکایت همین دوستان را به کمیته اخلاق کردم. چرا رسیدگی نکرد؟ چون تحت فشار بود. رسما به من گفت تحت فشارم.

کمیته اخلاق هم تحت نظر شما تشکیل شده.

نه از قبل هم بوده است. فضای دیگری هم ایجاد شده که انگار این هیئت رئیسه انتخاب عزیزی خادم نیست. این‌ها در پروسه‌ای دموکراتیک خودشان رای آورده‌اند. حتی صلاحیت من را نمی‌دادند و عزیزی خادم دو نایب رئیس هم نداشته است. این شائبه ایجاد می‌شود.

من شاید بعضی از این‌ها را دو یا سه بار دیده باشم؛ بعضی‌ها را از قبل می‌شناختم، اما تلاشی درباره این آدم‌ها انجام ندادم. آن ۴۴-۴۵ مورد کجا رفت؟ در کمیته اخلاق این‌ها ۴-۵ مورد از ۴۰ تا مطرح کردند. من یکی یکی این‌ها را می‌گویم که مردم بدانند.

مردم ایران مردم بسیار آگاه و فهیمی هستند و علی‌رغم همه مشکلات کاملا تمییز می‌کنند و تفاوت را بین خدمت و خیانت و خادم بودن و خائن بودن قائل هستند و درک می‌کنند. ۴-۵ مورد را مطرح کردند؛ یکی ۱۰ میلیارد باشگاه پرسپولیس بوده است. آقای دکتر سجادی وزیر محترم ورزش را بیاورید؛ ۱۰ میلیارد برای خودشان بوده، چون دولت نمی‌تواند به ورزش قهرمانی کمک کند معمولا در مجاری فدراسیون به این‌ها کمک می‌شود. وظیفه بنده هم چه استقلال، چه پرسپولیس، چه فولاد کمک به سرمایه اجتماعی است.

بار اول هم نبوده و همیشه این مسیر انجام می‌شود. ۱۰ میلیارد بوده و خودشان هم داده‌اند و به حساب پرسپولیس رفته است و اتفاقا سفته آن را هم گرفتیم. اتفاقا هزاران پرسپولیسی مقابل وزارت ورزش جمع شده بود و آقای وزیر هم با بنده تماس گرفتند و خواستند این کار انجام شود و روال غیر متعارفی هم نبود. یکی از موارد این است که شما مجوز هیئت رئیسه را برای این کار را نگرفتید.

ما می‌خواهیم مباحث را کلی‌تر مطرح کنیم؛ بحث نامه فیفا است، بحث حذف سرخابی‌ها است.

نه اصلا. اجازه بدهید من موارد مطرح شده در کمیته اخلاق را بگویم. مورد بعدی بردن اسپانسر بوده که جا دارد از برادر عزیزم در موسوی زاگرس تشکر کنم. آن هم در راستای کیفیت بالایی بوده که تیم ملی فوتبال ایران با صعود مقتدرانه و بی نظیری که داشت اولین بار بود که پرواز‌های رایگان داشت. ایشان در یک سفری با خواهش من آمده و ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو هزینه شد.

چیزی که ده‌ها میلیارد به ما کمک کرده است. همه جای دنیا هم اسپانسر‌ها در کنار تیم ملی‌شان هستند. همین را آوردند. مسئله سوم پاداش‌ها و مصوبات بوده است. شما بگویید اگر عزیزی خادم یک دلار خارج از مصوبات پرداخت کرده بگویید بیاورید جلسه و حسابرس بگذارید. پس کار غیرقانونی انجام نشده است.

پس کمیته اخلاق چه چیزی را بررسی کرده است؟‌

نمی‌دانم. از این‌ها سوال کنید به چه دلیل؟ من هنوز نمی‌دانم به چه دلیل عزیزی خادم عزل شده است.

هنوز بعد از این فرآیند نتوانسته شما را اقناع کند؟ بحث نامه فیفا و شفافیت مالی. البته کار‌های مثبت هم انجام شده است.

نه. ما اصلا نامه فیفا نداریم، کدام شفافیت؟ من هر کاری کردم وظیفه ام بوده است.

چیز‌هایی است که آن‌ها می‌گویند.

پس آن‌ها به اندازه کافی حرف زده‌اند. یکی از شفاف ترین، سالم‌ترین و پاک‌ترین فدراسیون‌های تاریخ ایران است. من کار مالی کرده‌ام، ده‌ها مجمع در مراکز صنعتی برگزار کرده‌ام. تمام حسابرس و بازرس‌های کشور را بیاورید یک گزارش تهیه کنند و ببینید اگر عزیزی خادم یک دلار تخطی کرده من صد دلار می‌دهم. پاداش‌ها و هزینه‌ها و پاداش‌های تیم ملی نسبت به ده سال گذشته نصف شده است. این را من نمی‌گویم از ذی حسابی بپرسید. اینکه یک فضای رسانه‌ای پروپاگاند درست کنیم.

یک سری اسناد منتشر کردند...

من هم می‌توانم دروغ پراکنی کنم. من با یک مربی رفتم جام جهانی که دستمزدش یک دهم مربیان قبلی بود. برای مربیان قبلی سالیانه چهار میلیون دلار هزینه می‌شد. با مربی ۲۰۰ هزار دلاری رفتیم و هزینه‌های مالی هم کاهش یافته است.


یکی از بحث‌ها بحث نایب رییسی اول و دوم است.

هیچ اتفاقی اینجا نیفتاده و یکی از پاک‌ترین و شفاف‌ترین و سالمترین فدراسیون‌های کشور بوده و قضاوت با مردم است؛ از بانوان تا آقایان تا استعدادیابی و تشکیل تیم امید. عزیزی خادم ۱۱ سال آنجا نبوده که ۱۱ ماه اینجا بوده. ما می‌خواهیم گزارش عملکرد به مردم بدهیم؛ در حوزه پزشکی و بزرگسالان و... موفق‌ترین فدراسیون فوتبال بودیم و مطلوب‌ترین فدراسیون فوتبال.

از این حیث که فراموش نکنید فوتبال ایران سال گذشته در کدام جایگاه حضور داشت. فوتبال ایران از سقوط آزاد به صعود رسید. مگر همین بازیکنان نبودند با ویلموتس؟ حتما مدیریت تاثیر داشته. شما امکانات رفاهی بازیکنان را ببینید. ما ۵۰ میلیون خرج اسپانسر کردیم، گفتند چرا؟ اسپانسر ده‌ها پرواز رایگان در مهرآباد به ما داد. من جواب همه را خواهم داد و تخطی نکردم؛ آن‌ها خواستند فضای پروپاگاندا ایجاد کنند.

اعضای هیئت رئیسه پاداش و حقوق گرفتند و قانونی هم گرفتند. آن‌ها کمکی نکردند و پوست خیار را نیاوردند. بنده عضو هیئت رییسه فدراسیون در دوره گذشته بودم، از پرواز به کره که با گل قوچان نژاد بردیم، پرواز اختصاصی گرفتم و یک سفر هم از تیم ملی نرفتیم.

بسیار خب.

شما می‌توانید از وضعیت بانوان بگویید. فوتبال بانوان در این ۵ ماه چه اتفاقی برایش رخ داد؟ فقط استرالیا با پرواز اختصاصی به جام ملت‌ها رفت و ما. فوتبال ایران وارد یک نگاه دانش بنیان و توسعه شده بود. ما قرار داشتیم با همراه اول یک قرارداد ببندیم و با دانشگاه آزاد قرارداد بستیم. در قطر قراردادی بستیم که چهار سال هزینه ما رایگان شود.

جمع بندی کنید.

اولا کجای دنیا با رییس فدراسیون فوتبالش اینطور برخورد می‌کند؟ اگر من دزد هستم بروید محاکمه کنید. مجمع تصمیم نگرفته و آن‌ها باید اجازه می‌دادند من از خودم دفاع کنم. حتی ۱۰ گیت گذاشتند و فضا را امنیتی کردند. یکی از تنها جا‌هایی که در کشور بهترین عملکرد را داشتند، فدراسیون فوتبال بود. چرا راجع به مقصران مشهد صحبت نمی‌کنید علی رغم دستور رییس جمهور...

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}