وزیر صمت خبر داد: شماره‌گذاری خودرو‌های مناطق آزاد برای استفاده در کل کشور+ جزئیات سرلشکر سلامی: امروز هیچ میدانی برای پیروزی دشمن وجود ندارد| جنگ امروز در فضای مجازی است+ فیلم بهادری‌جهرمی: تشکیل سازمان بازرگانی و تنظیم بازار زیرنظر ریاست‌جمهوری به تصویب دولت رسید حسینی: سوال از رئیس‌جمهور در دستور کار مجلس نیست زارع‌پور: پلتفرم‌های خارجی برای ادامه فعالیت در ایران باید قوانین را رعایت کنند؛ این تصمیم شورای عالی امنیت ملی است+ فیلم آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان خوی| برپایی بیش از ۲۰ هزار چادر برای زلزله‌زدگان خوی وزیر کشاورزی خبر داد: جزئیات طرح «فجر تا فطر» برای تنظیم بازار| تخفیف ۱۰ تا ۲۵ درصدی ۳۴ قلم کالای اساسی+ فیلم رئیس جمهور فردا (۱۳ بهمن ۱۴۰۱) به شهر ری می‌رود+ برنامه سفر معاون اول رئیس‌جمهور: قیمت نزدیک به ۳۳ قلم کالا ۱۲ تا ۲۳ درصد کاهش می‌یابد وزیر ارشاد: اختتامیه جشنواره شعر فجر جمعه (۱۴ بهمن ۱۴۰۱) برگزار می‌شود+ فیلم چه کسانی شامل تخفیف ۷۰ درصدی گاز می‌شوند؟| خبر خوش وزیر نفت از افتتاح فاز ۱۴ پارس‌جنوبی+ فیلم هشدار یک مقام سازمان ملل به طالبان درباره ادامه محدودیت کار بانوان وزیر کشور: پایان عملیات امداد و نجات در زلزله خوی؛ اسکان اضطراری در دستور کار است شکایت آذربایجان از ایران به سازمان‌های بین‌المللی! ستادکل نیرو‌های مسلح: ملت ایران پای انقلاب خود محکم ایستاده‌اند|‌ انقلاب اسلامی امروز در اوج اقتدار است چند مقام طالبان به دنبال تغییر ملا هبت‌الله آخوندزاده قالیباف: قدرت انقلاب در قلب مردم است نه موشک| مردم توقع دارند اهداف انقلاب را متوازن پیش ببریم+ فیلم از نوفل لوشاتو تا بهشت زهرا | روایتی از آنچه در روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ گذشت + فیلم جزئیات جدید از حمله ریز پرنده‌ها در اصفهان| مشارکت گروه‌های ضد انقلاب کُردی در حمله به مجتمع کارگاهی وزارت دفاع اطلاعیه مجلس درباره مصوبه شرایط خروج زنان از کشور| محدودیت خروج برای زنان بالای ۱۸ سال صحت دارد؟
خبر فوری
دستور ویژه قضایی برای دستگیری عاملان شهادت یک بسیجی سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان
رئیس کل دادگستری اصفهان از صدور دستور ویژه قضایی توسط دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان جهت شناسایی و دستگیری عاملان شهادت یکی از نیرو‌های بسیجی در اصفهان خبر داد.

به گزارش شهرآرانیوز، هشتمين نشست ستاد پيگيری اجرای سياست‌های اقتصاد مقاومتی قوه قضاييه در استان با حضور رئيس‌كل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب مركز استان و تنی چند از مسئولان استانی برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ و‌‌المسلمين اسدالله جعفری در این مراسم بيان کرد: با توجه به منويات رهبر انقلاب در نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ به‌عنوان سال توليد، اشتغال‌آفرين و دانش‌بنيان و دستورات موكد رئيس قوه‌قضاييه حمايت بيش از پيش و كمك به توسعه و تقويت شركت‌های دانش‌بنيان در دستور‌كار دستگاه قضايی قرار گرفته است.

وی يكی ديگر از اولويت‌های دستگاه قضايی در مسائل اقتصادی را حمايت از توليد و اشتغال معرفی و بيان کرد: اولويت دستگاه قضايی در مواجهه با پرونده‌های اقتصادی، حمايت از توليد و اشتغال است و تمام تلاش ما اين خواهد بود كه نتيجه احكام قضايی به توقف چرخ توليد هيچ كارگاه يا كارخانه ای منجر نشود و در عين حال طلب‌كار نيز به حقوق خود برسد كه در اين خصوص چند مورد تدابير مناسب در اجرای احكام صورت گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری با اشاره به اينكه توقيف كارت بازرگانی و مسدود‌كردن حساب فعالان عرصه توليد، مشكلات واحدهای بدهكار را عميق‌تر می كند، گفت: هم در استان اصفهان و هم در ديگر نقاط كشور تعدادی از بانك‌ها، و ديگر نهادها همچون سازمان تامين اجتماعی براي دست‌يابی به طلب‌های خود از واحدهای توليدی و اقتصادی اقدام به توقيف كارت بازرگانی يا مسدود كردن حساب بانكی اين واحد‌ها کرده اند كه اين اقدام علاوه بر اينكه باعث ايجاد اخلال در چرخه توليد كشور می شود پرداخت ديون اين واحدها را نيز با مشكلات بيشتر روبرو می سازد.

وي افزود: احكامی كه عليه واحدهای توليدی، در آستانه اجرا قرار می گيرد بايد مدبرانه اجرا شود و با تدبير و تلاش مضاعف می توان اجرای اين احكام را به نحوی انجام داد تا ضمن تاديه حقوق محكوم له، هيچ واحدی تعطيل و هيچ كارگری از كار بيكار نشود.

رئيس‌كل دادگستری اصفهان ضمن تقدير از مديران و مسئولانی كه با نگاه حمايتی به امر توليد، ياری گر واحدهای توليدی برای برون‌رفت از مشكلات اقتصادی اين واحدها هستند، اظهارکرد: همه مسئولان ذيربط بايد با نگاهی حمايتی و با اقدامی هماهنگ و به‌موقع از خروج واحدهای توليدی از چرخه توليد كشور جلوگيري به‌عمل آورند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری در ادامه دور دوم بازديدهای خود از حوزه های قضایی، به شهرستان خمينی‌شهر رفت و با حضور ميدانی در بخش‌های مختلف دادگستری، دادسرا، شورای حل اختلاف و زندان در جريان روند خدمت‌رسانی‌ها قرار گرفت.

وی در حاشيه اين سفر از تلاش جهادی قضات و كاركنان دستگاه قضايی در شهرستان خمينی شهر تقدير و ابراز اميدواري كرد: با برنامه‌ريزی های انجام شده در آينده‌اي نزديك شاهد افزايش كيفيت خدمت‌رسانی به مردم اين شهرستان خواهيم بود.

رئيس كل دادگستری استان اصفهان از افزايش آمار ورودی پرونده‌ و كمبود نيروی اداری و قضايی به‌عنوان دلايل وجود اطاله دادرسی در دادگستری خميني‌شهر ياد كرد و گفت: به‌علت كمبود نيروی اداری و قضايی و همچنين افزايش آمار ورودی پرونده‌ به دادگستری خمينی شهر تا حدی با اطاله دادرسی در اين حوزه روبرو هستيم كه با تخصيص ۴۴ نفر نيروی اداری و تعدادی نيروی قضايی تا چند ماه آينده اين مشكل تا حد زيادی برطرف خواهد شد.

وی ميانگين آمار صلح و سازش شوراي حل اختلاف خمينی شهر را ۴۱ درصد اعلام كرد و بيان کرد: با تلاش مجدانه و كار جهادی مجموعه شورای حل اختلاف، دادستان عمومی و انقلاب و ریيس دادگستری خمينی شهر آمار صلح و سازش در پرونده‌های شورای حل اختلاف اين شهر ۴۱ درصد است و اين آمار از ميانگين كشور بالاتر اما از ميانگين استان پايين‌تر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جعفری ادامه داد: انتظار می رود با ادامه تلاش‌ها و با بهره‌گيری از ظرفيت‌های مختلف اجتماعی، مذهبی، صنفی و با تكيه بر ايمان، اخلاق و روحيه نودوستی و مهرورزی مردم خمينی شهر، آمار صلح و سازش در اين حوزه قضايی افزايش يابد.

رئيس‌كل دادگستری استان اصفهان ضمن تبريك و تسليت شهادت يكی از نيروهای بسيجی در اصفهان، از صدور دستور ويژه قضايی توسط دادستان عمومی و انقلاب مركز استان جهت شناسايی و دستگيری عاملان اين حادثه تروريستی خبر داد.

وی تصريح كرد: در پی حمله مسلحانه به يك نيروی بسيجی سپاه صاحب‌الزمان اصفهان كه منجر به شهادت وی شد با صدور دستورات ويژه قضايی توسط دادستان عمومی و انقلاب مركز استان شناسايی و دستگيری عاملان اين ترور در دستور كار قرار گرفت و اميدوار هستيم با تلاش نيروهای اطلاعاتی و امنيتی دستگيری مسببان اين اقدام كور همچون موارد مشابه ديگر به سرعت انجام گيرد و ضارب يا ضاربان اين شهيد بزرگوار هرچه سريع‌تر به‌سزای عمل خود برسند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفری در پايان اين اطمينان را به مردم داد كه به محض دستگيری عاملين اين ترور، اخبار تكميلی به اطلاع مردم شريف استان خواهد رسيد.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}