پیش‌بینی عدم احراز صلاحیت تعداد زیادی از کاندیداها را داشتیم ناتوانی اروپا با صدور بیانیه رفع اختلاف در برجام در نخستین جلسه دادگاه استیضاح ترامپ چه گذشت؟ سخنگوی وزارت امور خارجه درباره گزینه خروج از NPT توضیح داد اعطای جایزه جهانی ایثار با نام «شهید سلیمانی» کارمندان در انتظار حقوق ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی اخراج نظامیان آمریکایی عملا آغاز شده است بازگشت 7 هزار دانش آموز به تحصیل در خراسان رضوی سفرای جدید ایران در سیزده کشور جهان با دکتر روحانی دیدار کردند جمهوری اسلامی ایران با همه توان در کنار دولت و ملت ونزوئلا خواهد بود ۱۱ بهمن؛ اعلام نتایج اعتراض داوطلبان ردصلاحیت شده افتتاح ۲ هزار میلیارد تومان پروژه توسعه‌ای شرکت‌های توزیع نیروی برق از طریق ویدئوکنفرانس اولویت‌های اصلی وزارت دفاع؛ نیروی انسانی و تسلیحات راهبردی طرح الحاق موادی به قانون نحوه اجرای اصل ۴۴ قانون اصلاح شد لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان اصلاح شد عوارض آلایندگی واحد‌های صنعتی به شهرداری و دهیاری اختصاص می‌یابد حمایت از تولید حمایت قانونی، حمایت مالی و پولی و بانکی است اختصاص ۲۵ درصد مالیات قبوض برق به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر سهم شهرداری‌ها و مناطق عشایری از عوارض مشخص شد سهم توسعه ورزش همگانی از عوارض و مالیات مشخص شد
خبر ویژه
رییس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی گفت: شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان این استان تشکیل و چارچوب آن مشخص شد.
به گزارش شهرآرانیوز؛ ناصر آملی افزود: این شورا دیشب به منظور بررسی سازوکار حضور در انتخابات تشکیل و محمدجواد جوادی حصار به عنوان رییس شورای عالی انتخاب شد.
وی ادامه داد: با توجه به رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان توسط شورای نگهبان تقریبا نامزدی برای حضور در انتخابات باقی نمانده و تمام چهره‌های شاخص اصلاح‌طلب و حتی رده‌های دوم، سوم و چهارم این گرایش سیاسی نیز رد صلاحیت شده‌اند.
رییس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی گفت: بر این اساس مقرر شد در چارچوب فعالیت شورای عالی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی، در میان نامزد‌های موجود جستجو شود تا چنانچه در بین افراد شناخته نشده فردی متناسب با جریان اصلاح‌طلبی وجود داشته باشد با ضمانت‌هایی بتوانیم با آن‌ها وارد گفتگو شویم.
وی افزود: اگر نامزدی متناسب با اندیشه اصلاح‌طلبی شناسایی شود و یا جریان رد صلاحیت‌ها تغییر کند امکان ارائه فهرست انتخاباتی و حضور فعال در انتخابات را خواهیم داشت، در غیر این صورت با وضعیت فعلی رد صلاحیت‌ها به احتمال زیاد جریان اصلاح‌طلبی حضور جدی در انتخابات با ارائه فهرست، آرم و نشان اصلاح‌طلبی نخواهد داشت.

۴۷ درصد از مجموع هزار و ۵۴ داوطلب نامزدی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خراسان رضوی معادل ۴۹۷ نفر از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند.

۲۷۳ نفر معادل ۲۶ درصد از این افراد رد صلاحیت شده و همچنین صلاحیت ۲۸۴ داوطلب نیز از سوی شورای نگهبان احراز نشده است.

همچنین از مجموع ۵۱۴ داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس در حوزه انتخابیه مشهد و کلات ۲۶۰ نفر تایید صلاحیت و ۱۱۶ داوطلب نیز رد صلاحیت شده‌اند.

شورای نگهبان صلاحیت ۱۳۸ داوطلب را نیز در همین حوزه انتخابیه را احراز نکرده است.

پیش از این در جریان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز ۸۵۵ نفر به عنوان داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس از خراسان رضوی ثبت‌نام کرده بودند که هیات‌های اجرایی در آن زمان صلاحیت ۸۱۴ نفر از این تعداد را تایید و ۳۱ نفر را رد کرده بودند.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند. استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲حوزه انتخاباتی دارد.
"حوزه مشهد و کلات" با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می‌شود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند ماه آتی بطور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری نیز برای انتخاب یک نماینده خراسان رضوی در آن مجلس امسال برگزار می‌شود. مرحوم آیت‌الله سیدمحمود شاهرودی نماینده مردم خراسان رضوی در خبرگان رهبری پارسال درگذشت.
شش نفر از ۸۸ نماینده مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مردم استان خراسان رضوی در جمع خبرگان هستند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}