ایران تا سال ۱۴۰۰ چه دارو‌هایی را می‌تواند تولید کند؟ برنامه نشست‌های تخصصی نمایشگاه شهر هوشمند شهر هوشمند من توان ساخت ماشین‌آلات صنعتی در بیش از ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان ماشین‌ساز ساخت تجهیزات «اتاق تاریک» برای تحریک حواس کودکان فلج مغزی، بیش‌فعال و اوتیستیک راه‌اندازی نخستین توربین ملی در شبکه انتقال گاز ایران عرضه هشت خدمت اصلی به متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور توانایی ایران در گرفتن بازار محصولات آرایشی و بهداشتی عراق، آذربایجان و افغانستان پویش هوشمند تکامل کودک آغاز شد شناسایی زودهنگام سرطان‌ها شانس درمان را افزایش می‌دهد کاهش تصادفات با اتاقک هوشمند خودرو با تلاش یک استارتاپ هوشمند اعلام تاریخ برگزاری مراسم رونمایی از پرچمدار سامسونگ گلکسی S۲۰ دفع آلاینده‌های برنج با بیوجاذب ایرانی تولید شده از ضایعات کشاورزی ماهواره‌های ظفر ۱ و۲ به پایگاه فضایی ارسال شد سامانه همگام جامع‌ترین پورتال ملی مدارس کشور کارفرمایان موظف به پرداخت حق بیمه در دوره کارآموزی کارگران هستند چگونه سائیدگی کف کفش در تشخیص بیماری به ما کمک می‌کند اجرای طرح پویش ملی مبارزه با سرطان در مشهد نصب و راه‌اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال پرتابل در بیمارستان شهید کامیاب مشهد میزان روغن و نمک در فرآورده‌های سرخ‌شده بازار
خبر ویژه
تمام بیماران استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برای جراحی قفسه سینه به بیمارستان قائم(عج) مشهد ارجاع داده می‌شوند و این بیمارستان به عنوان قطب جراحی توراکس شرق کشور محسوب می‌شود.

به گزارش شهرآرانیوز، رییس بخش جراحی قفسه سینه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم (عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تمام بیماران استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برای جراحی قفسه سینه به این مرکز ارجاع داده می‌شوند و این بیمارستان به عنوان قطب جراحی توراکس شرق کشور محسوب می‌شود.

دکتر علی صدری زاده، با اشاره به اینکه بخش جراحی قفسه سینه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۵۰ در بیمارستان قائم (عج) فعالیت خود را آغاز کرد، بیان کرد: در حال حاضر تنها پنج بخش متمرکز جراحی قفسه سینه در کل کشور به بیماران خدمت رسانی می‌کنند که این مراکز در تهران و مشهد و تبریز و اصفهان علاوه بر درمان بیماران، تربیت نیروی انسانی ماهر را برعهده دارند.

استاد گروه جراحی توراکس دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطر نشان کرد: از نظر ارائه خدمات فوق تخصصی به دلیل اینکه بخش‌های جراحی قفسه صدری در کشور تعداد کمی است و دیگر مراکزی که بتوانند این خدمات فوق تخصصی را ارائه کنند محدود هستند، بخش جراحی قفسه سینه صدری این مرکز مورد ارجاع از سه استان خراسان و استان‌های همجوار سیستان و بلوچستان و گلستان می‌باشد.

رییس بخش جراحی قفسه سینه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم (عج) اظهار کرد: بعد از تهران یکی از مراکزی که پیوند ریه انجام می‌دهد، گروه جراحی توراکس دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

دکتر صدری زاده تصریح کرد: این گروه آموزشی در سال ظرفیت پذیرش دو نفر دانشجوی فوق تخصصی دارد و دانش آموختگان این مرکز در حال حاضر مشغول ارائه خدمت در استان‌های مختلف می‌باشند.

استاد گروه جراحی توراکس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: در حال حاضر در بیمارستان قائم (عج) چندین عضو هیات علمی و درمانی فعالیت می‌کنند که دو نفر از اساتید به درجه بازنشستگی رسیدند.

رییس بخش جراحی قفسه سینه مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم (عج) اضافه کرد: از پیشکسوتان این گروه می‌توان به دکتر سید ضیاء الله حقی و دکتر سید حسین فتاحی معصوم اشاره کرد که چندین سال است که با درجه استادی به افتخار بازنشستگی نائل آمدند، اما کماکان در حوزه درمانی و اعمال جراحی مشغول ارائه خدمت هستند، علاوه براین در بخش جراحی توراکس، دکتر علی صدری زاده، دکتر رضا باقری با درجه استادی و دکتر رضا رضایی با درجه استادیاری به همراه دو نفر نیروی درمانی به کمک بیماران می‌شتابند.

دکتر صدری زاده با اشاره به اینکه دکتر مرضیه نوری و دکتر حمیدرضا توکلی به صورت درمانی در خدمت بیماران هستند، بیان کرد: به دلیل حجم بالای بیماران و تعداد اندک اساتید و نیرو‌های درمانی، احساس نیاز شدیدی برای جذب نیروی جوان برای آینده این رشته تحصیلی وجود دارد.

استاد گروه جراحی توراکس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اکثر بیماران این گروه از اقشار آسیب پذیرهستند و با توجه به حجم بالای بیماران و ارجاعات از استان‌های مجاور و کشور‌های همسایه و منحصر بودن بخش جراحی قفسه سینه ضرورت دارد از لحاظ امکانات و تجهیزات در حد بالایی باشد.

دکتر صدری زاده به تاریخچه این رشته دانشگاهی اشاره کرد و گفت: از بنیانگذار این رشته دانشگاهی در مشهد دکتر محسن عظیمی، دکتر فریدون مهدویان، دکتر بهمن مترجم، دکتر محمدتقی رجبی مشهدی می‌توان یاد کرد.

استاد گروه جراحی توراکس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره کرد: با توجه به سختی کار در این حرفه در سال‌های اخیر با کاهش استقبال از سوی جراحان برای این رشته روبرو شده ایم که وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تمهیداتی برای رفع این مشکل اندیشیده است.

وی اظهار کرد: با توجه به ارزان بودن خدمات درمانی در کشور بالاتر بودن سطح خدمات درمانی نسبت به کشور‌های همسایه و یا فقدان این خدمات فوق تخصصی در برخی از کشور‌های همسایه این بخش پذیرای بیمارانی از کشور‌های همسایه می‌باشد که بعضا مبتلا به بیماری‌های پر مخاطره می‌باشند.

در انتها دکتر صدری زاده خواستار توجه ویژه به این بخش و به روز رسانی امکانات و تجهیزات بخش گردید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}