قطار بندرعباس - تهران خارج از ریل افزایش زیست‌پذیری شهر‌ها با بازآفرینی نجات حاشیه شهر با مشارکت مردم مهمترین چالش محیط زیستی کشور، وسایل نقلیه فرسوده است توضیح دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای افزایش سهمیه‌ها درخواست شرکت گاز ار مردم برای مصرف بهینه انرژی کشف ۳.۵ تن مواد مخدر از ابتدای سال ۹۸ در شرق کشور ویروس کرونای چینی به ایران رسیده است؟ ویروس کرونای چینی چیست؟ اعزام حدود ۸۰ پزشک متخصص به شهرستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ترانه علیدوستی به دادسرا احضار شد کارت ملی هوشمند برای شرکت در انتخابات ضروری نیست بخشش ۲ قاتل در گلستان به احترام ایام فاطمیه خانه تاریخی شهرداران تهران به فروش می‌رسد حفاظت و مرمت سردر ورودی قدیمی‌ترین بیمارستان سبزوار سند ازدواج شکل گذرنامه می‌شود امکان ادامه تحصیل سربازان در حین خدمت سربازی در صورت فراموش کردن رمز گوشی، چگونه قفل آن را باز کنیم؟ +تصویر پهباد‌ها به کمک جاده‌های کشور می‌آیند ایرانی‌ها در چه سنی بیشتر طلاق می‌گیرند؟  
خبر ویژه
فرمانده انتظامی خراسان رضوی خبر داد:

اختلاس ۵ میلیاردی کارمند بانک در مشهد

  • کد خبر: ۱۴۹۶۳
  • ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳
کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی در بررسی‌های اولیه به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد کارمند یکی از بانک‌های مشهد در پرونده اختلاس نقش دارد.
محمد حسن سیرجانی- آبان ماه امسال پرونده‌ای مبنی بر خیانت در امانت، تحصیل مال نامشروع و برداشت غیرقانونی از حساب مشتریان یکی از بانک‌های خراسان رضوی در پلیس آگاهی استان گشوده و با دستور مقام قضائی تحقیقات آن آغاز شد.
 
کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی در بررسی‌های اولیه به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد کارمند یکی از بانک‌های مشهد در این پرونده نقش دارد.
از همین رو متهم در اقدامی غافل گیرانه دستگیر شد. بنا بر تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که متهم اقدام به جذب منابع مالی زیادی از مشتریانش درکشور‌های همسایه کرده و با توجه به اینکه همه آن‌ها به صورت مستمر امکان حضور و تردد در ایران را نداشته اند نقشه خود را عملی ساخته است.
متهم با سوء استفاده از نبودن صاحبان حساب، عملیات بانکی را بدون حضور این افراد و امضای جعلی و با ارائه فیش‌های صوری تحت عنوان صاحبان حساب انجام می‌داده و سود بانکی این حساب‌ها را از ۱۵ درصد به ۱۰ درصد کاهش داده و در نهایت با سندسازی مبلغ ۵۰ میلیارد ریال را به حساب خود واریز کرده است.

به گفته فرمانده انتظامی خراسان رضوی طبق بررسی‌های انجام شده تاکنون ۵۱ سپرده بلند مدت و گواهی سپرده به اصطلاح باز خرید شده از سوی متهم ایجاد و پس از برداشت به حساب ۱۵ مشتری واریز و مجددا با سندسازی و جعل امضا برداشت شده است.

سردار محمد کاظم تقوی ادامه داد: متهم در جلسات بازجویی پلیسی تاکنون به اختلاس مبلغ ۵۰ میلیارد ریال از این راه اعتراف کرده است. تحقیقات این پرونده همچنان ادامه دارد.
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
ورزش 13981103121013

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}