خبر فوری
رئیس جمهور وارد خراسان شمالی شد/ حضور پرشور مردم برای استقبال از روحانی

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، به همراه شماری از وزیران و اعضای هیات دولت تدبیر و امید، روز یکشنبه در آغاز سفر استانی خود به استان خراسان شمالی، وارد فرودگاه بجنورد شد.

به گزارش شهرآرانیوز و به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد، محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی در فرودگاه بجنورد از رئیس جمهوری و هیأت همراه استقبال کردند.
رئیس جمهوری در ابتدای این سفر با عزیمت به شیروان در ورزشگاه شهدای کارگر این شهر در اجتماع مردم این شهرستان و دیگر مناطق استان سخنرانی و سپس ۲ مرحله واحد سیکل ترکیبی شیروان را افتتاح خواهد شد.

رئیس جمهوری همچنین در این سفر یک روزه در نشست شورای اداری و برنامه ریزی استان خراسان شمالی شرکت کرده و با نخبگان و فعالان اقتصادی این استان در بجنورد دیدار خواهد کرد.

بر اساس اعلام استاندار خراسان شمالی، در سفر یکروزه رئیس جمهوری به این استان ۱۳۲ پروژه عمرانی، خدماتی و زیربنایی در قالب ۳۰ طرح در شهرستان‌های مختلف به بهره برداری می‌رسد.

برای اجرای این طرح‌ها مجموعاً هشت هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال و ۵۹۴ میلیون یورو از منابع دولتی و نیز ۶ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است و با اجرای این طرح‌ها برای ۱۱ هزار و ۷۸۴ نفر اشتغال ایجاد شده است.
۲ واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با ۵۰۰ میلیون یورو سرمایه گذاری، آماده بهره برداری شده است که با اجرای هر واحد بخار، ۱۶۰ مگاوات به توان تولید برق در این نیروگاه افزوده شده است.
اجرای سد و شبکه آبیاری چندیر در شهرستان راز و جرگلان با هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال اعتبار و شبکه و آبیاری غلامان با ۲۴۴ میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح‌های افتتاحی در سفر کاروان دولت تدبیر و امید است.
افتتاح پروژه ارتقای تصفیه خانه فاضلاب اسفراین، کارخانه شمش آلومینای جاجرم، فولاد کیمیای صبا و طرح کیمیاداران نوین شمال در اسفراین از دیگر طرح‌های افتتاحی در سفر کاروان تدبیر و امید است.
همچنین همزمان با سفر کاروان دولت تدبیر و امید به خراسان شمالی، ۲۸ پروژه کلنگ زنی می‌شود که برای این پروژه‌ها چهار هزار و ۸۰۷ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۶ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال اعتبار بخش خصوصی منظور شده که با بهره برداری از آن برای یکهزار و ۷۰۵ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
استان خراسان شمالی دارای ۸ شهرستان و ۸۶۳ هزار نفر جمعیت است.

روحانی: تصمیمات مهمی برای توسعه خراسان شمالی گرفته شده است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی امروز یکشنبه در بدو ورود به استان خراسان شمالی در فرودگاه بجنورد مرکز این استان، اظهار داشت: این تصمیمات در تمامی حوزه‌ها و زیرساخت‌های اساسی این استان به منظور توسعه خواهد بود.

وی ادامه داد: در این سفر پیگیر مصوبات سفر قبلی به این استان در سال ۹۴ خواهیم بود و میزان پیشرفت و یا اجرا نشدن پروژه‌ها را بررسی خواهیم کرد.

رئیس جمهوری اسلامی بیان داشت: برای مصوباتی که در سفر قبلی عملیاتی نشده و یا به کندی در حال انجام است، تصمیمات مهمی خواهیم گرفت.

وی گفت: همچنین در این سفر پروژه‌های مهم و اصولی در بخش‌های برق، صنعت، آب و کشاورزی افتتاح می‌شود و به بهره برداری خواهد رسید و تعدادی پروژه دیگر هم آغار عملیات ساخت آنها، کلنگ زنی خواهد شد.

رئیس جمهوری در بدو ورود به استان خراسان شمالی در فرودگاه بجنورد مورد استقبال استاندار و نماینده ولی فقیه در این استان و امام جمعه بجنورد قرار گرفت و رضا حمیدزاده فرزند شهید مدافع حرم فیروز حمیدزاده به نمایندگی از مردم خراسان شمالی به وی خیرمقدم گفت.

روحانی قرار است تا لحظاتی دیگر در جمع مردم استان خراسان شمالی در ورزشگاه شهدای کارگران شهرستان شیروان سخنرانی کند.

حضور پرشور مردم برای استقبال از رئیس جمهور

جموعه ورزشی شهدای کارگر در شهر شیرزنان و دلیرمردان استان گنجینه فرهنگ‌ها و معرفت‌ها از ساعاتی پیش عرصه حضور مردان و زنانی شده است که برای استقبال از رئیس جمهوری آمده‌اند.

مردم استان از اقوام مختلف کرد، ترک ترکمن در اجتماعی بزرگ حضور یافته‌اند تا بار دیگر حماسه‌ای به نمایش بگذارند.

جمعیت رو به افزایش است و زنان و مردان برای حضور در مجموعه ورزشی باید از گیت های بازرسی عبور کنند و این جمعیت زیاد تا حدی سبب ایجاد صف در این جایگاه‌ها شده است اما مردم با شور و اشتیاق در انتظار هستند تا در اجتماع حضور یابند.

روحانی: همه مسیرهای آمریکا علیه ملت ایران منجر به شکست شده است

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی که روز یکشنبه به خراسان شمالی سفر کرده است، در اجتماع پرشور مردم شیروان در استادیوم شهدای کارگر این شهر اظهارداشت: ۱۴ ماه است که سخت‌ترین تحریم را بزرگترین قدرت اقتصادی و نظامی دنیا علیه ملت ایران تحمیل کرده است. تحریمی که اگر علیه هر ملت دیگری می‌شد، آن ملت را از پا در می‌آورد اما ملت قهرمان و قهرمان و هوشمند و مقاوم ایران اسلامی در طول این مدت با قدرت در برابر آنها ایستادگی کرده است و در هر مسیری که آمریکایی‌ها چه اجتماعی چه سیاسی و چه حقوقی پیش رفتند، منجر به شکست شد.
رئیس جمهوری ادامه داد: در سازمان ملل اجتماعات گوناگون و آژانس بین المللی نشان داد هیچ کشوری به ادعای آنها اعتنا نکرد و در اجلاس شورای حکام آژانس همه کشورهای جهان از ملت ایران حمایت کردند.

آمار بیکاری و بدهی خارجی کشور کاهش یافت
رئیس جمهوری در ادامه به ارائه آماری از خصوص شاخص‌های اقتصادی کشور طی یک سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: در این ۱۴ ماهی که فشار تحریم بر ما شدید شده است، آیا بدهی‌های خارجی ما کاهش یافته یا نه؛ اگر کاهش یافته یعنی ملت ما ملت پیروز و موفقی بوده است.
وی یادآور شد: هر کشوری که در مضیقه قرار می‌گیرد، بدهی‌هایش افزایش می‌یابد چون درآمدش کم می‌شود.
روحانی اظهار داشت: در سال ۹۶ ما ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون (دلار) بدهی خارجی داشتیم که اکنون این رقم ۹.۵ میلیارد دلار است؛ یعنی حدود ۲۵ درصد بدهی خارجی ما کاهش یافته است.
روحانی اظهار داشت: در طول این یک سال به رغم سختی‌ها اشتغال و افزایش و بیکاری ما کاهش یافته است.
وی افزود: مسلماً امروز یکی از مشکلات ما بیکاری است و همه باید تلاش کنیم تا جوانان عزیز ما مشغول کار و تلاش باشند.
رئیس جمهوری اظهار داشت: آمار بیکاری پارسال ۱۲.۱ درصد بوده اما اکنون ۱۰.۸ درصد است یعنی ۳۲۱ هزار اشتغال از بهار پارسال به امسال افزایش یافته است.

سختی داریم اما دلمرده نیستیم
روحانی در ادامه به سیل بهار امسال اشاره کرد و گفت: در استان‌هایی که دچار مشکل شدند، در پناه خداوند توانستیم راهی را انتخاب کنیم که بسیاری از مردم امروز به خانه‌هایشان برگشتند و آنهایی که خانه‌هایشان ویران شده انشاءالله تا پایان سال به خانه‌های خود برمی گردند.
رئیس جمهوری از همه مردم، نیروهای مسلح و نهادها و دستگاه‌های مرتبط با سیل تشکر کرد و گفت: در این شرایط سخت همه توان خود را به کار گرفتند.
رییس شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: ما سختی داریم اما دلمرده نیستیم دل زنده هستیم؛ ما سختی و مشکلات داریم اما روحیه بلندی در برابر دشمنان خود داریم.

دستاوردهای سفر دولت تدبیر و امید به استان
رئیس جمهوری با اشاره به برنامه‌های سفر امروز دولت به خراسان شمالی، خطاب به مردم گفت: خادم شما افتخار دارد که اعلام کند امروز ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه افتتاح خواهد شد.
روحانی ادامه داد: با وجود سختی‌هایی که داشتیم و داریم، امروز یک طرح بزرگ اقتصادی و صنعتی یعنی شمش آلومینیوم در جاجرم افتتاح می‌شود که برای آن ۱,۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
وی ادامه داد: با افتتاح این کارخانه، خراسان شمالی به یکی از مراکز بزرگ کشور در تولید پودر آلومینیوم و شمش آلومینیوم خواهد بود.
روحانی اظهار داشت: ملت ایران به کارگران، مهندسان، سرمایه گذاران، تلاشگران و دانشجویان و جوانان این استان افتخار می‌کند که تلاش می‌کنند این استان را زنده و سرزنده نگه داشته‌اند.
رئیس جمهوری اظهار داشت: امروز در بخش برق و آب سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح خواهد شد؛ بخش فاز دوم نیروگاه گازی شیروان و پست برق آن به عنوان بخش بزرگی که می‌تواند برق استان را تامین کند، فاز تکمیلی در شیروان افتتاح خواهد شد.
روحانی ادامه داد: سد و همچنین کانال‌های انتقال آب در منطقه سد چندیر امروز افتتاح می‌شود که در سایه آن آبرسانی به ۳۰ روستا با جمعیت ۲۱ هزار نفر و آبیاری ۵۶۰ هکتار و اشتغالزایی ۲۵۰۰ نفر تامین می‌شود.

توجه ویژه دولت به حمل و نقل استان
رئیس جمهوری تاکید کرد: در این سفر دولت تصمیم گرفته است ۸۱۱ میلیارد تومان طرح و پروژه را آغاز کند.
روحانی اظهار داشت: بخشی از قول‌هایی که در سفر قبلی (سال ۹۴) به مردم استان دادیم اجرایی شده و بخشی نیمه کاره است اما مقدار اعتباری که برای آن در نظر گرفته بودیم از ۶۲۵ میلیارد تومان به ۷۸۰ میلیارد تومان رسیده است.
وی یکی از اولویت‌های دولت برای این استان را اتمام طرح‌های نیمه تمام سفر پیشین عنوان کرد و افزود: در جلسه‌ای که برای این سفر با حضور وزیران و استاندار و مقامات محلی استان داشتیم، اعلام شد که دو پروژه در حوزه حمل و نقل از اولویت ویژه برای استان برخوردار است لذا مقرر شد در باقیمانده دولت دوازدهم اینها تکمیل شود.
وی ادامه داد: اولین طرح، بزرگراه بجنورد به گرگان است که در این سفر ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این جاده اختصاص یافت زیرا هم برای مردم استان و هم برای زائران اهمیت دارد.
وی افزود: دومین طرح راه آهن است که در نخستین گام بخش جوین به اسفراین متصل شود که ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای آن نیاز است.
روحانی، اختصاص هفت میلیارد تومان برای تکمیل استادیوم‌های ورزشی استان را از دیگر برنامه‌های دولت برشمرد و گفت: ان شاء الله در جلسه شورای اداری استان که عصر امروز برگزار می‌شود، اجرای بقیه طرح‌هایی را که به مردم استان قول آن را داده‌ایم، عملی خواهیم کرد.
رئیس جمهوری گفت: مجموعه اعتباراتی که برای این استان در نظر گرفته شده شامل منابع دولتی، صندوق توسعه ملی و یا نهادهای غیردولتی اعم از منابع ارزی و ریالی، پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که نشان می‌دهد این دولت به فکر مردم ایران و مردم خراسان شمالی است.

رئیس‌جمهور با حضور در نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان، فاز دوم این نیروگاه به‌قدرت ۳۲۰ مگاوات را افتتاح کرد.

خبر در حال تکمیل است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}