اعتبارات قطره‌چکانی، زخم‌های بخش درمانی مشهد را التیام نمی‌دهد | بودجه پروژه‌های بیمارستانی امسال فقط ۲۴۰ میلیارد تومان صید پرنده‌های شکاری در خراسان رضوی برای پول‌های عربی جاده‌های جنوبی خراسان رضوی بارانی و لغزنده است (۲۹ فروردین ۱۴۰۳) بارش باران در ۱۰ ایستگاه هواشناسی سیستان و بلوچستان رکورد شکست (۲۹ فروردین ۱۴۰۳) زلزله شدید، جنوب ژاپن را لرزاند (۲۹ فروردین ۱۴۰۳) تصویب برنامه جامع مقابله با گرد و غبار برای ۱۱ استان کشور (۲۹ فروردین) آیا از نشانه‌های هک شدن گوشی تلفن همراه خبر دارید؟ دعوا و جنجال بر سر فشار آب، به قتل پیرمرد ۶۰ ساله منجر شد تغییر شغل نیمی از پزشکان عمومی در ایران! وام ازدواج؛ تدبیر قانون برای حمایت از نهاد خانواده محکومیت ۴۹ میلیاردی برای عرضه کننده برنج تقلبی در مشهد افراد ناشناس به کارشناسان اورژانس اهواز حمله کردند (۲۹ فروردین ۱۴۰۳) چگونه عروس هلندی را در هر سنی دستی کنیم؟ + عکس متهم به ۴۰ فقره سرقت در مشهد به دام افتاد (۲۹ فروردین ۱۴۰۳) خراسان رضوی، رتبه دوم چندقلوزایی کشور در سال ۱۴۰۲ نحوه مشاهده و دریافت فیش حقوقی بازنشستگان بانوی مرگ مغزی در مشهد به ۷ بیمار زندگی دوباره بخشید (۲۹ فروردین ۱۴۰۳) پیش‌بینی بارش باران تا یکشنبه هفته آینده در نقاط مختلف کشور (۲۹ فروردین ۱۴۰۳) تعرفه خدمات پزشکی قانونی سال ۱۴۰۳ اعلام شد + جزئیات آیا کبودی بی دلیل بدن خطرناک است؟
سرخط خبرها

بازداشت گربه لیفان‌سوار با شلیک پلیس | باند میلاد مرغی در مشهد از هم پاشید + تصاویر

  • کد خبر: ۲۱۹۸۶۴
  • ۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۵
بازداشت گربه لیفان‌سوار با شلیک پلیس | باند میلاد مرغی در مشهد از هم پاشید + تصاویر
ماموران پلیس با دستگیری ۳ موبایل‌قاپ به یک باند ۱۵ نفره مخوف رسیدند که زیر نظر یک مالخر حرفه‌ای کار می‌کردند و بیش از ۱۰۰۰ گوشی تلفن همراه سرقتی را به افغانستان صادر کرده بود.

به گزارش شهرآرانیوز ماجرای دستگیری باند سرقت معروف به «میلاد مرغی» هنگامی در دستور کار نیرو‌های کلانتری سناباد مشهد قرار گرفت که پانزدهم اسفند سال گذشته جوانی در کنار کیوسک مطبوعاتی ابتدای بولوار ارشاد مشهد ایستاد و مشغول ارسال پیامک با گوشی تلفن شد. در این هنگام ناگهان سارقی سوار بر موتورسیکلت قرمزرنگ که او را زیر نظر داشت به طرف حاشیه بولوار حرکت کرد و در یک لحظه گوشی تلفن را از دست جوان مذکور ربود.

مال‌باخته جوان که حیرتزده به فرار موتورسوار چشم دوخته بود، بی‌درنگ ماجرا را به پلیس ۱۱۰ گزارش داد و بدین ترتیب تحقیقات افسران دایره تجسس کلانتری سناباد برای ردیابی دزد موتورسوار در حالی آغاز شد که مال‌باخته عنوان کرد نرم‌افزار ردیابی را روی گوشی خودش نصب کرده است. با این سرنخ مهم بلافاصله رصد‌های اطلاعاتی با هماهنگی‌های قضایی ادامه یافت و مخفیگاه سارق شناسایی شد.

طولی نکشید که گروهی از عوامل انتظامی به فرماندهی مستقیم سرگرد رجبعلی صفایی (رئیس کلانتری سناباد) دامنه جستجو‌های پلیسی را به مخفیگاه سارق جوان کشاندند و پس از ۲۴ ساعت تحقیقات نامحسوس، همه افرادی را شناسایی کردند که به پاتوق مذکور رفت وآمد داشتند؛ بنابراین خیلی زود و با صدور دستوری ویژه از سوی سرتیپ دوم ستاد احمد نگهبان (فرمانده انتظامی مشهد) عملیات دستگیری وارد مرحله جدیدی شد و افسران عملیاتی در اقدامی غافلگیرانه سارق موتورسوار را در حالی دستگیر کردند که رنگ موتورسیکلت وی به بنفش تغییر کرده بود. بررسی‌های تخصصی نشان داد که آنها با تغییر رنگ موتورسیکلت‌ها اقدامات مجرمانه خود را انجام می‌دهند تا توسط شهروندان شناسایی نشوند.

در حالی که گوشی تلفن همراه سارق مذکور توسط پلیس ضبط شده بود ناگهان یکی دیگر از اعضای باند با وی تماس گرفت تا برای سرقت‌های دیگر خود را آماده کند! در این شرایط بود که نیرو‌های انتظامی با توسل به شگرد‌های تخصصی فرد تماس‌گیرنده را به پاتوق کشاندند و او را در حالی دستگیر کردند که با یکی دیگر از اعضای باند سرقت و سوار بر موتورسیکلت بی‌درنگ به کمین نیرو‌های انتظامی وارد شده بود.

دقایقی بعد با انتقال ۳ عضو باند گوشی‌قاپی به کلانتری سناباد، بررسی‌های فنی و تخصصی با اعترافات دزد موتورسوار آغاز شد. این متهم که مدعی بود از گوشی‌قاپ‌های حرفه‌ای و سابقه‌دار مشهد است، در بازجویی‌ها گفت: من به محض آزادی از زندان دوباره گوشی‌قاپی را با همدستی پسرعمویم و «میلاد مرغی» شروع کردم که تاکنون بیش از ۱۰۰ گوشی تلفن را در مناطقی مانند کلاهدوز، مجد، ابوطالب، خیام، وکیل آباد، پیروزی و ... ربوده و به مالخر معروف به «گربه» لیفان‌سوار فروخته‌ام.

وی در ادامه اعترافات خود گفت: گوشی‌های آیفون را به مبلغ ۵ میلیون و سامسونگ‌ها را ۳ میلیون تومان به «گربه» می‌فروختم و با پول آن مخارج روزمره و تفریحاتم را تامین می‌کردم و حتی برای همسرم گوشی‌های گران‌قیمت می‌خریدم!

به دنبال اعترافات باند میلاد مرغی عملیات پلیس اهمیت ویژه‌ای یافت و افسران دایره تجسس با بهره‌گیری از تجربیات ارزنده فرمانده انتظامی مشهد، در حالی برای دستگیری «گربه لیفان‌سوار» وارد عمل شدند که ۱۱ تن از مال‌باختگان ۳ عضو باند میلاد مرغی را شناسایی کردند.

از سوی دیگر، بررسی‌های عوامل انتظامی نشان داد که مالخر معروف مشهد فقط از طریق یک شماره تلفن مخفی با سارقان در ارتباط است و هیچ سارقی از مخفیگاه وی اطلاعاتی ندارد. به همین دلیل نیرو‌های انتظامی از طریق تماس تلفنی یکی از سارقان برای فروش گوشی سرقتی با وی قرار صوری گذاشتند و با هماهنگی‌های قضایی عازم منطقه خواجه ربیع مشهد شدند.

طولی نکشید که مالخر مذکور سوار بر یک دستگاه لیفان شاسی‌بلند از راه رسید، اما در یک لحظه متوجه اوضاع مشکوک شد و پدال گاز را در کوچه پس‌کوچه‌های تاریک فشرد. در همین حال نیرو‌های انتظامی نیز با هدایت رئیس کلانتری سناباد به تعقیب گربه لیفان‌سوار پرداختند و او را در حالی با شلیک چندین گلوله به دام انداختند که فرد دیگری نیز داخل خودروی وی حضور داشت.

علی (متهم لیفان‌سوار) که به مقر انتظامی هدایت شده بود در بازجویی‌ها به خرید ۲۰۰ دستگاه گوشی سرقتی از اعضای باند میلاد مرغی اعتراف کرد و مدعی شد ۱۵ سارق زورگیر و گوشی‌قاپ برای او کار می‌کنند و گوشی‌های سرقتی را به وی می‌فروشند و او هم پس از خرید نقدی گوشی‌ها آنها را بسته‌بندی می‌کند و به رابطان خود برای انتقال به افغانستان تحویل می‌دهد.

گربه لیفان‌سوار همچنین معترف شد طی یک سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ دستگاه گوشی تلفن سرقتی را خریداری کرده و به آن سوی مرز فرستاده است!

با توجه به اهمیت این پرونده سرقت، اعضای باند و مالخر روانه زندان شدند تا تحقیقات تکمیلی برای دستگیری دیگر سارقان و افراد مرتبط با باند مذکور ادامه یابد. در همین حال سردار سرتیپ دوم احمد نگهبان از شهروندان خواست چنانچه گوشی‌های تلفن آنان قبل از ۲۶ اسفند گذشته سرقت شده است، برای شناسایی سارقان به کلانتری ۱۵ سناباد واقع در خیابان راهنمایی مشهد مراجعه کنند.

بازداشت گربه لیفان‌سوار با شلیک پلیس | باند میلاد مرغی در مشهد از هم پاشید

بازداشت گربه لیفان‌سوار با شلیک پلیس | باند میلاد مرغی در مشهد از هم پاشید

بازداشت گربه لیفان‌سوار با شلیک پلیس | باند میلاد مرغی در مشهد از هم پاشید

منبع: همشهری آنلاین

گزارش خطا
ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} <-- End Google Analytics Code -->