«ناو جنگی» جدید آمریکا در خلیج همیشه فارس قدردانی رئیس جمهور از موافقت رهبری با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی از روز اول فاصله‌گذاری را دنبال کردیم، این استراتژی تعطیل‌بردار نیست روحانی: مرحله دوم بسته معیشتی آخر فروردین پرداخت می‌شود طنین بانگ «یا مهدی ادرکنی» در سراسر کشور همزمان با شب نیمه شعبان کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر شد ارتقای سرعت اینترنت خانگی به ۱۶ مگ تا پایان اردیبهشت سفارت ایران در کویت پیگیر بهبود شرایط ایرانیان در قرنطینه است رئیس جمهور: سلامت مردم، اولویت نخست کشور بازدید روحانی از نمایشگاه دستاوردهای داخلی مقابله با کرونا هشدار بنفش اینترپل به خاطر شیوع ویروس کرونا در جهان ۲۵۰ هزار امضا در کمپین جهانی نه به تحریم و نه به کرونا هزینه‌های آب، برق و گاز در ایام کرونا رایگان شود حال لاریجانی رو به بهبود خروج ۹۰ هزار نفر از اتباع کشور از مرز دوغارون در اسفندماه تشکیل هیچ استان جدیدی در دستور کار دولت و وزارت کشور نیست دستور روحانی برای آغاز کسب و کارهای متوسط و کم‌خطر از ٢٣ فروردین از بیماران مبتلا به کرونا هزینه دریافت نشود تبریک توییتری معاون اول رئیس جمهور به مناسبت روز جوان دولت برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی آمادگی دارد
خبر ویژه
استاندار خراسان رضوی:

لازمه تحقق «جهش تولید» حذف بروکراسی اداری و تسهیل فرآیند اخذ مجوزهای کسب‌وکار است

  • کد خبر: ۲۱۹۹۳
  • ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
استاندار خراسان رضوی در اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در سال ۹۹ گفت: لازمه تحقق شعار «جهش تولید» حذف بروکراسی اداری و تسهیل فرآیند اخذ مجوزهای کسب‌وکار به‌همراه همدلی، همراهی و هم‌گامی تمام ارکان حاکمیت است.

به گزارش شهرآرانیوز، علیرضا رزم‌حسینی در اولین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در سال ۹۹ که با محوریت شعار سال؛ «جهش تولید» اظهار کرد: چرخ اقتصاد استان در سال گذشته با سرعت به سمت جلو حرکت می‌کرد اما در پایان سال با ویروس کرونا مواجه شدیم و روی ادامه فعالیت کمی تاثیر گذاشت.

وی افزود: در راستای مقابله با این ویروس، مدیریت استان، مجموعه اقدامات پیشگیرانه‌ای را در دستور کار خود قرار داد و تلاش بر این شد که اجتماعات تعطیل شوند.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ویروس کرونا اقتصاد همه استان‌های درگیر را تحت تاثیر قرار داده است، خاطرنشان کرد: باید خود را برای هر شرایطی آماده کنیم.

رزم‌حسینی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام «جهش تولید» گفت: در سال گذشته با توجه به مقدورات استان و کشور و به رغم تحریم ها، درحوزه اقتصاد از ظرفیت داخلی استان به خوبی استفاده شد.

وی ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده سال گذشته در استان آرامش وجود داشت و همه ضمن حمایت از مثلت توسعه اقتصادی فرهنگی روی موضوع کار و تلاش متمرکز شده بودند و فضای استان قابل قیاس با سال‌های گذشته نبود.

استاندار خراسان رضوی ابراز کرد: در سال گذشته با بحران شرکت پدیده که چندین سال گریبانگیر استان بود روبرو بودیم که با مدیریت خوب و هماهنگی صورت گرفته در مسیر قانونی خود قرار گرفت و اکنون مسیر خود را طی می‌کند.

رزم‌حسینی در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: اگر بخواهیم به صورت عملی شعار سال یعنی «جهش تولید» محقق شود باید در اولین قدم حذف بروکراسی اداری در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: در راستای تحقق جهش تولید و حذف کاغذبازی‌های اداری چنانچه مدیران استانی به اندازه کافی اختیارات ندارند می‌توانیم از ظرفیت ستاد تدبیر استفاده کنیم.

استاندار خراسان رضوی اضافه کرد: با استفاده از این ظرفیت می‌توانیم تا جایی که امکان دارد فرآیند اخذ مجوزها را کمتر کرده و یا بسیار تسهیل کنیم.

رزم‌حسینی تصریح کرد: مجموعه مدیریت استان تلاش خواهد کرد که همگرایی بوجود آمده در خراسان رضوی را با محوریت مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در سال جاری هم ادامه بدهد.

وی افزود: به امید خدا با حفظ فضای همگرایی و همدلی موجود در بین نخبگان و افراد موثر در اداره استان و همکاری مدیران اقتصادی زمینه برای جهش اقتصادی در خراسان رضوی فراهم خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۰۰ پروژه مهم اقتصادی استان تعیین شدند که اگر بتوانیم همین پروژه‌ها را به اتمام برسانیم کار بسیار  بزرگی صورت گرفته است.

رزم‌حسینی با تاکید بر اینکه همکاری‌های منطقه‌ای استان باید گسترش پیدا کند، تصریح کرد: در همین بحران کرونا مشخص شد که اگر کشورهای منطقه روابط بهتری داشته باشند بهتر می‌تواند بحران‌ها را پشت سر بگذارد.

وی ادامه داد: در سال گذشته راه‌اندازی کلینیک صنعتی اقدام بسیار ارزشمندی بود و امسال هم این کلینیک را فعال تر خواهیم کرد تا بر این اساس در قالب کلینیک مذکور به افزایش تولید واحدهای راکد و یا واحدهایی که با ظرفیت کمتری مشغول فعالیت هستند بپردازیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}