کشف ۳ نوع کروناویروس توسط محققان کمبریج چگونه بدون حساب کاربری از اسکایپ استفاده کنیم؟ تولید و توزیع داروی رانیتیدین متوقف شد دلیل آه کشیدن انسان کشف شد ساز و کار مرخصی کارمندان دولت در شرایط کنونی چگونه است؟ سازمان جهانی بهداشت: روند ابتلا به کرونا در ایران به ثبات رسید رفع آلودگی ۳۰۰ کیلومتر مربعی در استان‌های خراسان مصرف رانیتیدین ممنوع ۱۰ ویژگی خیره کننده اندروید ۱۱ ۳۱ فروردین، آخرین مهلت موتورسواران برای خرید بیمه شخص ثالث کدام مواد غذایی ضد روماتیسم مفصلی است؟ دلایل ابتلای بیشتر سیگاری‌ها در برابر ویروس کرونا احتمال آلوده‌شدن روغن نباتی به ویروس کرونا صفر است برنامه غذایی بهبودیافتگان کرونا آنچه که شما هم از آیفون نمی‌دانید بیمه بیماران کرونایی روی تخت بیمارستان هند؛ کرونا و واگن‌هایی که بیمارستان شدند تولید واکسن کرونا با تولید یک ویروس بی خطر با قرنطینه در جهان؛ زمین آرام گرفت حمله قلبی و آنچه باید بدانیم
خبر ویژه
مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در سطح شهر مشهد، ۳ داروخانه هلال احمر، امام رضا (ع) و درمانگاه ولیعصر (عج) کار توزیع و عرضه داروی موردنیاز بیماران کرونایی را برعهده دارند.

به گزارش شهرآرانیوز، دکتر علی روحبخش  اظهار کرد: داروی بیماران کرونایی در داروخانه‌های هلال احمر و امام عرضه می‌گردد و به تازگی نیز داروخانه درمانگاه ولیعصر (عج) سپاه امام رضا (ع) به جمع داروخانه‌های توزیع کننده داروی موردنیاز این نوع بیماران اضافه شده و هم‌اکنون ۳ داروخانه در سطح شهر مشهد در این حوزه فعال است.

 

وی با اشاره به بحث اضافه شدن ۵ داروخانه جدید در مشهد جهت عرضه داروی بیماران کرونایی، افزود: این موضوع طبق پیشنهادات دریافتی در دست بررسی بوده، اما هنوز اقدامی در این خصوص صورت نپذیرفته، زیرا معتقدیم که ۳ داروخانه ذکر شده‌ای که هم‌اکنون فعال است پاسخگوی نیازمان بوده و مشکلی در این خصوص نداریم و اگر نیازی احساس شد تصمیمات جدید اتخاذ خواهد شد.

 

مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه توان نخبگان صنعت داروسازی در کشور به‌حدی بوده که کمترین نیاز را در بحث داروی وارداتی داریم، خاطرنشان کرد: اکثر دارو‌های کرونایی که در اختیار این نوع بیماران قرار می‌گیرد تولید داخل بوده و تنها برخی موراد محدود وارداتی بوده و کشور تولیدکننده دارو هم مورد تأیید سازمان غذا و دارو بوده است.

 

دکتر روحبخش تصریح کرد: داروی ضدویروسی Favilavir در درمان ویروس کرونا بسیار موثر بوده و این دارو یکی از سه دارویی بوده که موجب بهبود و مقابله موثر با ویروس کرونا در همان مراحل ابتدایی شده است.

 

وی تأکید کرد: از جمله دارو‌های دیگر مؤثر در امر درمان کووید ۱۹ می‌توان به دارو‌هایی همچون Brilacidin، Remdesivir یا (GS ۵۷۳۴)، Galidesivir یا (BCX ۴۴۳۰)، کلروکین و دارو‌های بیولوژیکی نظیر آنتی بادی‌های متصل شونده به ویروس کرونا اشاره کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}