کشف ۳ نوع کروناویروس توسط محققان کمبریج چگونه بدون حساب کاربری از اسکایپ استفاده کنیم؟ تولید و توزیع داروی رانیتیدین متوقف شد دلیل آه کشیدن انسان کشف شد ساز و کار مرخصی کارمندان دولت در شرایط کنونی چگونه است؟ سازمان جهانی بهداشت: روند ابتلا به کرونا در ایران به ثبات رسید رفع آلودگی ۳۰۰ کیلومتر مربعی در استان‌های خراسان مصرف رانیتیدین ممنوع ۱۰ ویژگی خیره کننده اندروید ۱۱ ۳۱ فروردین، آخرین مهلت موتورسواران برای خرید بیمه شخص ثالث کدام مواد غذایی ضد روماتیسم مفصلی است؟ دلایل ابتلای بیشتر سیگاری‌ها در برابر ویروس کرونا احتمال آلوده‌شدن روغن نباتی به ویروس کرونا صفر است برنامه غذایی بهبودیافتگان کرونا آنچه که شما هم از آیفون نمی‌دانید بیمه بیماران کرونایی روی تخت بیمارستان هند؛ کرونا و واگن‌هایی که بیمارستان شدند تولید واکسن کرونا با تولید یک ویروس بی خطر با قرنطینه در جهان؛ زمین آرام گرفت حمله قلبی و آنچه باید بدانیم
خبر ویژه
۵ مرکز درمانی معین بیمارستان‌های قائم (عج) و امام رضا (ع) جهت درمان بیماران قلب و عروق، مغز و اعصاب و انجام زایمان مادران باردار انتخاب شدند.

به گزارش شهرآرانیوز، دکتر رضا وثوقی‌مقدم ، مسئول دبیرخانه کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:  بیمارستان‌های بنت‌الهدی (س)، موسی بن جعفر (ع)، امام زمان (ع)، مهر حضرت عباس (ع) و رضوی به عنوان ۵ مرکز درمانی معین بیمارستان‌های قائم (عج) و امام رضا (ع) جهت درمان بیماران قلب و عروق، مغز و اعصاب و انجام زایمان مادران باردار انتخاب شدند.

 

وی افزود: بیمارستان بنت‌الهدی (س) جهت انجام زایمان مادران باردار جایگزین بیمارستان‌های قائم (عج) و امام رضا (ع) شده تا مادران باردار دغدغه‌ای بابت ابتلا به کووید ۱۹ که در این بیمارستان‌ها بیمار زیادی دارد نداشته باشند؛ همچنین زایمان مادران باردار کرونایی هم در بیمارستان امام رضا (ع) انجام می‌شود، اما مکان آن مجزای از سایر بیماران کرونایی است تا آن مادر و کودک با آسیبی در این خصوص مواجه نشوند.

 

مسئول دبیرخانه کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه جهت درمان بیماران قلب و عروق به جهت تعداد بالای این نوع بیماران ۳ مرکز درمانی جایگزین انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: برای بیماران قلب و عروق ۳ بیمارستان موسی بن جعفر (ع)، امام زمان (ع) و مهر حضرت عباس (ع) به عنوان بیمارستان‌های معین بیمارستان امام رضا (ع) معرفی شده و این نوع بیماران می‌توانند جهت درمان بیماری خود به یکی از این ۳ مرکز درمانی ذکر شده مراجعه کنند.

 

دکتر وثوقی‌مقدم تصریح کرد: برای بیماران مغز و اعصاب هم بیمارستان رضوی را به عنوان معین بیمارستان قائم (عج) معرفی کردیم تا این گروه از بیماران نیز بدون دغدغه در این مرکز درمان بستری شده و کار‌های درمانی آن‌ها توسط پزشکان متخصص و جراح انجام شود.

 

وی تأکید کرد: همچنین برای بیماران کلیوی مرکز دیالیز و پیوند اعضای منتصریه فعال شده است و نیاز به معرفی بیمارستان معین در این حوزه نیست و این گروه از بیماران دغدغه‌ای در امر درمان نخواهند داشت، برای دیگر بیماران خاص هم در حال حاضر مشکلی نداریم و نیازی به معرفی مرکز درمانی جایگزین نیست.

 

مسئول دبیرخانه کارگروه مراقبت و درمان کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان کلیه هزینه‌های درمانی بیمارستان‌های خصوصی با تعرفه دولتی محاسبه می‌شود، گفت: کلیه هزینه‌های درمانی بیمارستان‌های بنت‌الهدی (س)، موسی بن جعفر (ع)، امام زمان (ع)، مهر حضرت عباس (ع) و رضوی توسط دانشگاه علوم پزشکی مشهد پرداخت می‌شود و مراجعه‌کنندگان فقط به اندازه تعرفه مراکز درمانی دولتی پرداخت وجه خواهند داشت تا نگرانی به جهت مسائل مالی برای بیماران و خانواده‌های آنان نباشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}