خبر ویژه

این ۲۳ دختر

  • کد خبر: ۲۳۰۳
  • ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۵

سبزه‌قبا| از قاب‌های پنجاه‌درهفتاد عمودی آویخته بر دیوار نگارخانه رضوان، طراوت و تازگی و شور و شوق دانشجویی می‌جوشید؛ آثاری که معلوم بود دانشجویان «فردوس» و «الزهرا» با وسواس برای پروژه‌های پایان ترم دانشگاه آماده کرده بودند.
«پوسترایز»، نمایشگاه 52پوستر از 23دانشجوی دختر این دو موسسه آموزش عالی در مشهد است که تا پنجشنبه 3 مرداد در نگارخانه رضوان (واقع در کوهسنگی17) برپاست.
جنب‌وجوش دختران دانشجوی علاقه‌مند به گرافیک در مقطع کاردانی در این نمایشگاه، گرمایی را ایجاد می‌کند که هر بیننده‌ای را وامی‌دارد دو‌سه بار آثار را تماشا یا دست‌کم آثاری را که از آن‌ها بیشتر خوشش آمده است، دوباره برانداز کند.
به‌نظر، پوستری با عنوان «پرندگان گرسنه را فراموش نکنیم»، تصویری است که برای هر بیننده‌ای آشناست و حتی مدت‌ها در ذهن هر بیننده‌ای خواهد ماند؛ پوستر‌هایی برای گرامیداشت یاد جان‌باختگان کشتی سانچی و پرواز تهران-یاسوج آثار تماشایی دیگری در این نمایشگاه است که دیدنشان خالی از لطف نیست. پوستر‌های دیگر در حمایت از کالای ایرانی، نه؛ به خشونت علیه زنان، اعتیاد، صرفه‌جویی، کودکان کار و... آثاری است که شاکله اصلی این نمایشگاه دانشجویی را تشکیل می‌دهد.
آنچه بیشتر از هر چیز در این نمایشگاه خودنمایی می‌کند و حتی از هنر هم پیشی می‌گیرد، همدلی دانشجویان این دو دانشگاه است که با سلیقه‌های متفاوت درکنار هم تلاش می‌کنند حرف‌های مشترکشان را به گوش دیگران برسانند؛ حرف‌هایی از جنس دغدغه و حمایت؛ حرف‌هایی که در قاب پوستر بهتر دیده می‌شود.
این، مسئله‌ای است که فرزاد بحیرایی، استاد این دانشجویان که درواقع حلقه وصل میان دو دانشگاه نیز هست، مطرح و از آن به‌عنوان ایجاد فضای رقابتی سالم یاد می‌کند: «سعی می‌کنیم در محیط هنر، «فضایِ رقابتی سالمی» میان دانشجویان فراهم کنیم و این فضا را با رفاقت و دوستی پیوند بزنیم. این‌طور بهتر می‌شود کار کرد و امنیت بیشتری در کار تجربه کرد.»
پوسترایز، صبح از ساعت9 تا 11 و عصر از ساعت17 تا 20 در نگارخانه رضوان، پذیرای علاقه‌مندان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
شهروندخبرنگار 13980921115125

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}