لغو دربی معروف برزیل به دلیل کرونا جلسه سرمربیان تیم ملی و پرسپولیس لغو شد مجید جلالی اخراج شد محسن ربیع خواه، بازیکن پرسپولیس، فصل را از دست داد آجیلی:فوتسال دوست داشتم، اما بسکتبالیست شدم ناراحتی قاسمی از اظهارات اشتباه علیرضا دبیر نام بازیکن لیگ برتری در بین دوپینگی‌های جدید ورزش ایران مقصد امیر قلعه‌نویی برای فصل بعد مشخص شد توقف شهر خودرو با بازی محتاطانه مقابل سایپا | مزد ترس! اسکوچیچ به دنبال بهترین ها | لیستی که این‌ بار سیاه نیست راه‌اندازی مجموعه ورزشی مادر و کودک در مشهد شرایط نامطلوب ورزش خراسان در برابر کرونا مهار دیدنی پنالتی توسط رحمتی + ویدئو کوزین خوش‌بین به پایان فصل با شهرخودرو اظهار امیدواری مربی استقلال از کسب سهمیه نتایج هفته بیست و چهارم + جدول لیگ برتر| یکی برای همه؛ همه برای پرسپولیس نتیجه دیدار استقلال و تراکتور| فرصت‌سوزی شاگردان الهامی مقابل استقلال کرونازده نتیجه دیدار شهرخودرو و سایپا| توقف مشهدی‌ها بدون سرآسیایی تساوی تراکتور و استقلال در نیمه نخست آغاز نبرد استقلال تهران و تراکتور تبریز + ویدئو حواشی
خبر ویژه
از نامه کناره‌گیری از لیگ برتر تا زمزمه‌های مشکلات مالی در شهر خودرو مشهد
خبر شوکه‌کننده ارسال نامه سران ۴ باشگاه لیگ‌برتری و اعلام کناره گیری از این مسابقات به وزارت ورزش و جوانان برای فوتبال‌دوستان مشهدی زمانی غافل‌گیرکننده‌تر شد که نام باشگاه شهرخودرو هم دراین‌میان به چشم آمد.
مرتضی اخوان/شهرآرانیوز - عنابی‌های مشهدی درحالی خواستار تعطیلی رقابت‌های لیگ برتر و تهدید به کناره‌گیری شدند که اخبار ضدونقیضی در روز‌های گذشته از این باشگاه به بیرون درز کرده است. شهرخودرویی‌ها شنبه همین هفته در زمین تمرینی خود واقع‌در منزل‌آباد تست کرونا دادند و حتی بر اساس برخی شنیده‌ها یکی‌دو جلسه تمرینی هم برگزار کردند؛ اما به‌یک‌باره با تصمیم مالک این باشگاه به حکم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر شروع تمرینات و ازسر‌گیری دوباره رقابت‌های لیگ برتر معترض شدند، اعتراضی که با تهدید کناره‌گیری همراه شد و ابعاد تازه‌تری به خود گرفت.
 
ازسوی‌دیگر این‌روز‌ها اخباری مبنی بر بازگشت مشکلات مالی به اردوگاه نماینده لیگ‌برتری فوتبال مشهد به گوش می‌رسد که تن هواداران را به لرزه انداخته است. حکایت مسائل باشگاه شهرخودرو این‌روز‌ها زیاد است؛ از نامه کناره‌گیری غافل‌گیر‌کننده تا مشکلات مالی و احتمال سقوط به لیگ دسته پایین‌تر!

کرونا؛ قربانی بهانه‌های واهی!
ویروس منحوس حالا مورد حمله ۴ تیم لیگ‌برتری قرار گرفته است! تراکتور، شهرخودرو، ماشین‌سازی و نساجی مازندران حاضر نیستند به میدان بروند و مسئله جان بازیکنان و عوامل برگزاری را بهانه این تصمیم دانستند! این درشرایطی است که تقریبا بیشتر مشاغل پُرخطر بعد از عید سعید فطر به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا بازگشایی شده و زندگی روال عادی خود را در جامعه از سر گرفته است.
 
حال آنکه چرا مالکان این باشگاه‌های خصوصی ساز مخالف می‌زنند، شاید با توجه به شرایط ویژه اقتصادی حاکم بر بازار اظهرمن‌الشمس باشد. همین هفته قبل بود که خبر تحصن تعدادی از طلبکاران شرکت شهرخودرو و مالکش فرهاد حمیداوی در مقابل دفترش در تهران، نقل محافل خبری شد و از آنجا زمزمه‌های مشکلات مالی عنابی‌ها هم آغاز شد. ازسوی‌دیگر بازیکنان که شغل و زندگی‌شان فوتبال است، گویا از این شرایط خسته شده‌اند و علاقه‌مندند به مستطیل سبز برگردند. از طرفی گویا طبق قوانین اگر لیگ نیمه‌تمام بماند، مالک بدهکار می‌تواند درصدی از رقم بازیکنان را پرداخت نکند و در شرایط اقتصادی بدی که گریبان شرکت شهرخودرو را گرفته، این می‌تواند یک شانس بزرگ به حساب بیاید؛ شانسی که حمیداوی نمی‌خواهد آن را به‌راحتی از دست بدهد.

قانون و تنبیه شدید یک تصمیم
مسئله‌ای که در این روز‌ها نه‌تن‌ها هواداران شهرخودرو بلکه جامعه فوتبال خراسان را بیشتر نگران کرده، تبعات تنبیهی تصمیمی است که مالک این باشگاه گرفته است. طبق ماده ۵۶ آیین‌نامه برگزاری مسابقات در موارد پیش‌بینی‌نشده هیئت‌رئیسه، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بر اساس بررسی شرایط موجود و قوانین بین‌المللی تصمیم خواهند گرفت و این تصمیم لازم‌الاجرا و غیر‌قابل‌اعتراض است.
 
به عبارت دیگر فدراسیون در تصمیم به برگزاری مسابقات در شرایط کرونایی موجود، محق است و جایی برای عدم تمکین وجود ندارد. حالا سران ۴ باشگاه لیگ‌برتری اگر مفاد نامه خود به وزارت ورزش را عملی کنند و در مسابقات شرکت نکنند، به تنبیهات ماده ۲۰ و ۲۱ آیین‌نامه برگزاری مسابقات دچار می‌شوند. بر اساس این مواد تیم‌ها با حکم کمیته انضباطی به یک دسته پایین‌تر و حتی در موارد شدیدتر به ۲ دسته پایین‌تر سقوط می‌کنند یا ممکن است لغو امتیاز شوند! این تنبیهات در کنار جرائم سنگین مالی است که ممکن است کمر هر تیمی را بشکند. با این شرایط سؤال اینجاست که مالک آبادانی شهرخودرو بر چه اساسی امتیاز و سهمیه بزرگ استان در لیگ برتر را که با خون جگر به دست آمده است، درمعرض چنین خطر بزرگی قرار می‌دهد؟!

چالش اصلی حمیداوی؛ مسئله پول
به نظر می‌رسد با همه این اوصاف مسئله اصلی مالک جنوبی، پول باشد؛ درد مشترکی که این‌روز‌ها گریبان همه تیم‌های بخش خصوص را گرفته است. تاجایی‌که حتی زنوزیِ متمول هم به فکر بازی‌در‌آوردن تراکتورسازان برای کناره‌گیری از لیگ و جبران خسارت‌های مالی افتاده است. شهرخودرو فصل گذشته با یاری مدیریت شهری تیم‌داری کرد و کمک‌های مالی کلان این مجموعه‌ها به تیم بر کسی پوشیده نیست. ازسوی‌دیگر امسال هم یکی از امید‌های مالی بزرگ حمیداوی در نیم‌فصل برای حل‌وفصل مشکلات مالی، قماری به نام گل‌محمدی بود.
 
او سرمربی سرشناس خود را در یک معامله بزرگ به پرسپولیس داد تا بلکه با دریافت حق رضایت‌نامه میلیاردی، بخش زیادی از مشکلات تیم را حل کند؛ اما مسائل آن‌طورکه انتظار داشت، پیش نرفت و چک‌های باشگاه پرسپولیس پاس نشد، چک‌هایی که با توجه به پشتوانه قوی سرخابی‌ها که وزارت ورزش است، شاید به این راحتی‌ها قابل وصول هم نباشد. مسئله پول، حالا به چالش بزرگ مردی بدل شده که شرکت واردات خودروی او هم در چند ماه اخیر و به‌دنبال کرونا در وضعیت بحرانی قرار گرفته و انصافا از این لحاظ شرایط قابل‌درکی دارد.

۲ کرونایی در مشهد!
«۲ بازیکن شهرخودرو مشکوک به کرونا هستند.» این خبر عجیبی بود که روز گذشته بر روی خبرگزاری‌های کشور منتشر شد. اینکه چرا به‌صورت هماهنگ و هم‌زمان تیم‌های معترض به برگزاری لیگ، بازیکنانشان را بدون ذکر نام، کرونایی اعلام می‌کنند، به نظر ترفند نخ‌نماشده‌ای برای توجیه خواسته‌شان است. منابع خبری این خبر مشکوک، ابتدا محمدعلی فرامرزی و فرشاد فرجی را بازیکنان کرونایی شهرخودرو معرفی کردند و درست به فاصله چند ساعت فرامرزی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تازه وارد مشهد شده و اصلا تست نداده است!

حمیداوی: کارخانه‌ام را تعطیل کرده‌ام!
فرهاد حمیداوی، مالک باشگاه شهرخودرو، با اشاره به تفاوت امکانات باشگاه‌های ایران و بوندس‌لیگا، گفت تیم فوتبال این باشگاه یک زمین تمرین هم ندارد. وی درباره نامه امضاشده توسط باشگاه شهرخودرو مبنی‌بر انصراف تیم فوتبال این باشگاه از شرکت در مسابقات لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: در برنامه فوتبال برتر گفتند شما که می‌گویید فوتبال تعطیل شود، کارخانه‌های خود را می‌بندید؟ من به مجری پیامک دادم که کارخانه ما بسته است، اما این موضوع متأسفانه اعلام نشد. ما شرایط لازم و زیرساخت‌های بوندس‌لیگا و سایر لیگ‌های اروپایی را نداریم و از تمام فوتبالی‌ها می‌خواهم از بوندس‌لیگا مثال نزنند. وی با مقایسه شرایط بوندس‌لیگا و لیگ برتر ایران گفت: بازیکنان دورتموند در ۳ زمین کنار هم تمرین می‌کنند، اما شهرخودرو که در رتبه پنجم جدول لیگ برتر است، یک زمین فوتبال هم ندارد. ما به‌عنوان بخش خصوصی آمده‌ایم تا چند تیم دولتی کار خود را انجام دهند. ما به مردم و خانواده‌ها پاسخ‌گو هستیم. اگر خدای ناکرده اتفاقی برای یک بازیکن بیفتد، کسی پاسخ‌گو خواهد بود؟ مالک باشگاه شهرخودرو با بیان اینکه تیم‌های ایرانی امکانات لازم را ندارند، تصریح کرد: می‌گویند حمیداوی برای فرار از پول‌ندادن از تعطیلی لیگ حرف می‌زند، آیا اعتراض افاضلی یا سیدحسین حسینی که پول‌بگیر هستند نیز به‌همین‌خاطر است؟ حمیداوی درباره تست گرفته‌شده از اعضای تیم شهرخودرو خاطرنشان کرد: پزشک ما گفت ۲ نفر از اعضای تیم به کرونا مشکوک هستند که امیدوارم چنین‌اتفاقی نیفتاده باشد. امروز دوباره تست می‌گیریم. سؤال من این است که آیا امکان پرداخت هفته‌ای ۲۸ میلیون تومان برای پرداخت هزینه تست کرونا را داریم؟ اگر امروز آزمایش بدهم و کرونا نداشته باشم و فردا کرونا گرفتم، تکلیفم تا هفته بعد چیست؟ وی اضافه کرد: گفته می‌شود مشاغل سخت و نیز مترو دوباره باز شدند. ما نمی‌توانیم حمل‌ونقل شهری را از مردم سلب کنیم. آیا فوتبال نیاز جامعه است و اگر قهرمان داشته باشیم یا نداشته باشیم، مشکل مردم را برطرف می‌کنیم؟
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}